Görüş Bildir
Haberler
Dolar 2,74'ü Aştı

Dolar 2,74'ü Aştı

ATKN
24.07.2015 - 13:03

Dolar/TL savaş uçaklarının sabaha karşı IŞİD hedeflerini vurmasının ardından 2,75'e dayandı. Merkez Bankası'nın müdahalesiyle düşen dolar yeniden yükseldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Siyasi belirsizlik ve jeopolitik risk, Türk Lirası'nı baskı altında tutmaya devam ediyor. Dün görülen aşağı yönlü hareketin ardından TL'de haftanın son işlem gününde kayıp devam ediyor.

Dolar/TL, Türk savaş uçaklarının sabaha karşı Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurmasının ardından 2,75seviyesine doğru yükseldi. 

Kur, Merkez Bankası'nın depo faiz oranlarında indirim açıklamasının ardından 2,73 seviyesinin altına gevşedi. 

MB'nin hamlesiyle düşen dolar bu kez Başbakan Davutoğlu'dan gelen açıklamayla 2.75 seviyesini test etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu son gelişmeleri 'Bugün başlayan operasyon bir noktasal operasyon değildir, bir süreçtir' sözleriyle nitelendirdi. 

Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından saldırı olaylarının devam etmesi ve gelişmekte olan para birimlerinde yaşanan dolar kaynaklı değer kaybı ile Dolar/TL 16 Haziran'dan beri ilk kez 2.75'i gördü. 

Haftalık kayıp yüzde 4'e yaklaştı

Haftaya 2.6550 civarında başlayan Dolar/TL hafta boyunca hem koalisyon görüşmelerine, hem de Suruç'taki patlamanın ardından artan güvenlik endişeleriyle neredeyse her gün gelişmekte olan para birimlerinden negatif ayrışarak yukarı yönlü bir trend izledi. TL'deki değer kaybı haftalık bazda yüzde 4'e yaklaşarak 7 Haziran seçim dönemi ardından en yüksek haftalık değer kaybına işaret etti. 

Dün akşam piyasa kapanışı öncesi 2.73'ün hemen altında işlem gören kur 5 haftanın zirvesi olan 2.7505'e kadar yükseldikten sonra şu sıra 2.7495 seviyesinde işlem görüyor.

Dunya.com

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam