Çocuk Cumhurbaşkanından 'Kılıçdaroğlu' Açıklaması: 'Her Türlü Şiddete Karşıyız'

 > 
17PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle koltuğunu Mamak Kuva-yi Milliye Ortaokulu öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna oturan 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu şöyle konuştu:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğini hakim kılmak için 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Dünyadaki tüm çocukların imrenerek baktığı bir bayrama sahip olan bizler çok güzel bir ülkenin çocuklarıyız. Dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı dünya çocukları ile paylaşan tek ülke olma gururunu bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize, gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bizleri makamında ağırlayan, bu makamın asıl sahibi Cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler vatanımızı ve bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, dürüst olmayı değerli öğretmenlerimizden kıymetli anne ve babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu emanetle ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağız. Bizlere verdiğiniz güvene, değere ve sevgiye layık olacağız."

Ozan Sözeyataroğlu, gazetecilerin sorularına da cevap verdi.

Bir gazetecinin, Milli Eğitim Bakanı'nın tatil önerileriyle ilgili açıklaması ve Ramazan Bayramı tatilinden sonraki bir haftanın da tatil edilip edilmeyeceği şeklindeki sorusuna, "Kabinemle bu konuları görüşeceğiz. Ben olumlu bakıyorum" diye cevap veren Ozan Sözeyataroğlu, futboldaki şampiyonluk yarışının sorusunu futbol ile arası olmadığını söyleyerek cevapladı.

Bağlama ve piyano çalan Ozan Sözeyataroğlu, 29 Ekim'de Fazıl Say'ın vereceği konsere katılıp katılmayacağı sorusuna, "Bilmiyorum ama katılmaya çalışacağım. Benim de çaldığım doğrudur, severek çalıyorum" ifadeleri ile cevap verdi.

Hayvanlara kötü muamele ve işkence konusuna ilişkin konuşan Ozan Sözeyataroğlu, "Asla bu konu hakkında mutlu değilim. Bu konu ile ilgili gerekli çalışmaları bakanlarımızla yapacağız" dedi.

Ozan Sözeyataroğlu, kabinede bir revizyon olup olmayacağı sorusunu, "Zaten yeni kabinem burada. Zaten ilk günümüz. Sistem başarılı bir şekilde gidiyor. Aşılamayacak bir sorunumuz yok" ifadeleri ile cevaplarken, küçük cumhurbaşkanının cevabına gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Cumhurbaşkanım sanki benim söyleyeceklerimi söyledi" diyerek espri yaptı.

 Çocuk Cumhurbaşkanı, İstanbul seçimlerine ilişkin soruyu "Bu konu hakkında bilgim yok, tek gündemimiz 23 Nisan" yanıtını verdi. 

"Atatürk'ün en çok hangi özelliğini seviyorsunuz?" sorusuna ise "Biz Atatürk'ü örnek alarak yöneteceğiz ülkemizi. Atatürk'ün demokrasisini, ilkelerini örnek alacağız" ifadeleriyle cevap veren Ozan Sözeyataroğlu, günümüzde çocukların artık sokaklarda oynamak yerine tablet ve telefonlarla oyun oynamalarına ilişkin ise "Bu konu hakkında çok üzülüyoruz, bakanlarımla bu konu hakkında çocuklarımızın iyiliği için her türlü adımı atacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Çocuk Cumhurbaşkanı Sözdeyataroğlu'na geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu arayıp aramayacağı da soruldu.

Küçük Cumhurbaşkanına soru yönelden basın mensuplarından biri "Hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'na yönelik bir saldırı oldu. Bu olaya ilişkin yorumunuz nedir? Bir de telefonla arayacak mısınız kendisini?" diye sordu.

Sözdeyataroğlu' 'Telefonu bende yok, onun için arayamayacağım' yanıtını verdi ve ekledi: 'Şiddetin her türlüsüne karşıyız.' 🎥

Görüş Bildir