Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

28PAYLAŞIM

1. Zarrab'ın 'Ekonomik Cihat' Mektubu Önemli Deliller Arasında, Peki Mektupta Ne Yazıyor?

Miami Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Reza Zarrab kefaletle serbest kalmak için girişimde bulundu, ancak bu talep mahkeme tarafından reddedildi. Savcılık Zarrab’ın banka sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamalarıyla ilişkili tüm mal varlığına el konulmasını istedi. İddianamedeki en büyük delilin ise ‘ekonomik cihat’ mektubu olduğu belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

2. İşsizlik 5 Yılın Zirvesinde

İşsizlikte 2015 tablosu netleşti. İşsizlik oranı, 2015'te yüzde 10,3'e yükseldi. İşsizlik böylece 2010'dan bu yana en yüksek düzeye çıktı. İşsiz sayısı, 204 bin kişi artarak 3 milyon 57 bin kişi oldu. Önceki yıla göre 0.4 puan artış gösteren yıllık işsizlik, böylece 4 yıl aradan sonra yeniden çift haneyi gördü.  Genç işsizlik ise yüzde 18,5. İşsizlik oranı son 5 yılın zirvesinde..

Haberin Tamamı İçin:

3. 'Yeni Anayasa Taslağımızı Nisan Sonunda Meclis'e Sunacağız'

Başbakan DavutoğluAK Parti olarak nisan sonunda yeni anayasa yazımını tamamlayacaklarını belirterek, "Meclis'e idealimizdeki, milletimizin hayallerindeki anayasayı sunmayı düşünüyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Savcı Doğruladı: Brüksel'deki İntihar Bombacıları 'El Bakraoui Kardeşler’

Belçika Savcılığı, Brüksel saldırılarını İbrahim ve Halid El Bakraoui kardeşlerin düzenlediğini açıkladı. Ancak savcılık güvenlik kamerası kayıtlarında El Bakraoui kardeşlerin yanında görülen Necim Laachraoui'nin yakalandığı yönündeki iddiaları doğrulamadı.

Haberin Tamamı İçin:

5. Hollanda Başkonsolosluğu Kapatıldı...

Hollanda'nın İstanbul'daki konsolosluğu 'olası bir terör tehdidine karşı' boşaltılarak, geçici olarak kapatıldı.

Haberin Tamamı İçin:

6. 'Çocuk İstismarını Engelleme Komisyonu' Önergesi AKP'nin Oylarıyla Reddedildi

MHP'nin çocuk istismarının önlenmesi için araştırma komisyonu kurulması önerisi AKP oylarıyla reddedildi. 

Gelen tepkilerin ardından AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHPHDP ve MHP grup başkanvekilleriyle görüştüğünü, üç muhalefet grubuyla da çocuk istismarı konusunda verilecek ortak bir önergeyle, Parlamento çatısı altında araştırma komisyonu kurulması ve konunun incelenmesi konusunda mutabakata vardıklarını söyledi.

>>> 4 Parti Çocuk İstismarı İçin Ortak Araştırma Önergesi Verecek

Haberin Tamamı İçin:

7. Ümit Özdağ MHP Genel Başkanlığı'na Aday

MHP'de geçen ay partide kongre çağrısı yapan ve genel başkan yardımcılığından istifa eden Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Independent'tan Reza Zarrab Yazısı: Erdoğan'ın Uykularını Kaçıracak Tutuklama

İngiltere'de yayınlanan Independent gazetesi, Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı zor durumda bırakabileceğini yazıyor. Haberde Zarrab'ın tutuklanması için "Tutuklama kararı,Erdoğan'ın yakın çevresine kadar ulaşan ve kurduğu partinin itibarını sorgulatan yolsuzluk suçlamalarını tekrar gündeme getirdi" deniyor.

Haberin Tamamı İçin:

9. Ali Ağaoğlu Açıklamaları ile Tepkilerinde Odağında

Ali Ağaoğlu bugün yeni projesinin lansmanı için düzenlediği basın toplantısında gündeme de değindi. Geçtiğimiz gün İstanbul'da patlayan bomba ile ilgili yaptığı açıklamalar sosyal medyada tartışma konusu oldu

Haberin Tamamı İçin:

10. Istanbul Photo Awards 2016'da Yılın Fotoğrafı: 'Suriyeli Çocukların Yardım Çığlığı'

Anadolu Ajansı'nın ikinci kez düzenlediği Istanbul Photo Awards sahiplerini buldu. Yarışmada "Yılın Fotoğrafı" ödülünü Abd Doumany’nin çektiği, “Suriyeli Çocukların Yardım Çığlığı” fotoğrafı kazandı.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir