Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

21PAYLAŞIM

1. 'Cizre'de Operasyonlar Sona Erdi, Sokağa Çıkma Yasağı Bir Müddet Daha Sürecek'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 14 Aralık'tan beri sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre'de 'operasyonel faaliyetlerin' sona erdiğini açıkladı. Ala, 'Sokağa çıkma yasağı bir müddet daha devam edecek' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Özgecan Aslan Acımasızca Öldürüleli ve Türkiye'nin Yüreğini Yakalı Bir Yıl Oldu

Türkiye’yi sarsan cinayetin ardından 1 yıl geçti ancak yasa hala çıkmadı. 

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, cinsel saldırı suçlarında zaman aşımının, haksız tahrik ve iyi hal indiriminin kaldırılmasını öngören ve "Özgecan Yasası" olarak adlandırdığı bir kanun teklifini bugün TBMM Başkanlığı'na sunduğunu açıkladı. Peki Özgecan’dan bu yana ne değişti? Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu raporuna göre 2015 yılında 303 kadın öldürüldü...

Haberin Tamamı İçin:

3. ‘Suriye'deki Savaşta 470 Bin Kişi Yaşamını Yitirdi’

Guardian gazetesi, Suriye Politika Araştırma Merkezi'nin (SCPR) Suriye'de savaşın yarattığı yıkımla ilgili yeni raporundaki verileri yayımladı. Rapora göre Suriye'deki savaşta 470 bin kişi yaşamını yitirdi. Savaş nedeniyle ulusal sağlık sistemi ve ülke alt yapısı neredeyse yok oldu.

Suriye'deki 5 yıllık iç savaşta en büyük yıkımlardan birine sahne olan Humus kenti havadan görüntülendi...

Haberin Tamamı İçin:

4. Gül ile Görüşen AKP'li Eski Bakanların ‘Yeni Bir Oluşum ya da Parti Kurma Niyetleri Yok’

Salı akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda üç saatlik görüşme gerçekleştiren Gül, dün akşam parti içi muhalif çıkışlarıyla gündeme gelen eski AKP'li bakanlar Bülent ArınçHüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün ile bir araya gelince kulisler hareketlendi. 

Görüşmeye katılan eski bakanlardan biri Reuters'a yaptığı değerlendirmede, "Bizim açımızdan dün ile bugün arasında bir değişim yok. Doğru bildiğimizi AK Parti içerisinde söylemeye devam edeceğiz. Dışarıda bir oluşum ya da parti kurma niyetimiz yok" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Türkiye'ye 10 Milyar Dolarlık Gizemli Para Girişi

2015'te Türkiye'ye gizemli para girişi geçen yıla göre 6 kat artarak 9.66 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Haberin Tamamı İçin:

6. Ömer Çelik: 'İsrail ile Görüşmelerin İyi Gittiğine Dair Bilgiler Var'

AKP Sözcüsü Ömer Çelikİsrail ile İsviçre'de yapılan görüşmelerin iyi gittiğine dair bilgiler bulunduğunu ancak pratiğe dökülmeden bu işin hallolmuş sayılamayacağını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

7. TBMM Başkanlığı, HDP'lilerin Cizre ile İlgili Araştırma Önergesini İade Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın 22 HDP'li milletvekiliyle birlikte Şırnak'ın Cizre ilçesindeki olaylarla ilgili verdiği araştırma önergesini, "Kaba" ve "Yaralayıcı" sözler bulunduğu gerekçesiyle iade etti.

Haberin Tamamı İçin:

8. Bilim İçin Tarihi Gün: Einstein'ın Kütle Çekim Dalgaları Kanıtlandı

ABD Bilim Vakfı beklenen açıklamayı yaptı: Kurum, Alman fizikçi Albert Einstein'ın Kütle Çekim Teorisi'nde bahsetitği dalgaları tespit ettiklerini açıkladı. Fizikçiler milyonlarca ışık yılı uzaklıkta iki kara deliğin çarpışmasının sesini duyduklarını ve kaydettiklerini duyurdu.

Haberin Tamamı İçin:

9. 'NATO Mülteci Kriziyle Mücadelenin Parçası Olacak'

NATO'nun mülteci akınını yavaşlatmak ve insan kaçakçılarını durdurmak için Ege Denizi'nde devriye görevi üstleneceğini açıklandı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Muğla'da Kyon Antik Tiyatrosu'nu Otopark Yapmışlar

Muğla’da Kyon Antik Kenti’nin içinde yer alan tiyatronun otopark olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Tepkilerin ardından antik tiyatro içerisindeki otopark kaldırıldı.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir