Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > -

1. 'İç Güvenlik Paketi'nde 4 Madde Daha Kabul Edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 4 maddesi daha kabul edildi, bir madde metinden çıkarıldı.

Haberin Tamamı İçin:

2. 'Hakan Fidan’a Hâlâ Kırgınım'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylık için MİT'ten ayrılan Hakan Fidan'a hâlâ kırgın olduğunu söyledi. Fidan'ı kendisinin göreve getirdiğini hatırlatan Erdoğan, "Eğer müsaade edilmiyorsa orada kalması gerekirdi" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

3. 'Kentsel Dönüşüm' En Çok Rantı Yüksek Yerlere Uğradı

6.5 milyondan fazla evi yenilemek için başlatılan kentsel dönüşüm, en çok rantı yüksek ilçelere uğradı. Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’nın açıkladığı riskli alanlar haritası ile bakanlığın riskli ilan ettiği alanlar yüzde 72.9 örtüşmüyor. Riskli alan ilan edilen ilçelerin şehrin merkezinde, konut değeri yüksek bölgeler olması dikkat çekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

4. Antalya'da Bir Kadın 'Kapıda Polis Beklerken' Öldürüldü

ANTALYA’da 20 yaşındaki Deniz Aktaş, birlikte yaşadığı 40 yaşındaki Lokman Barış Çelik ile sabaha karşı tartışınca komşuları polis çağırdı. Gelen polis ekibine kapıyı açmayan Lokman Barış Çelik, içerde ’Beni kurtarın’ diye çığlık atan Deniz Aktaş’ı tabancayla başına ve kalbine ateş edip öldürdü. Polis kapıdaydı... Çelik cinayetten 1.5 saat sonra kapıyı açıp teslim oldu.

Haberin Tamamı İçin:

5 Gerzeliler Kazandı, Termik Santral Yapılmayacak

Gerzeliler ile Yaykıl Köyü sakinlerinin, 24 Kasım 2009’da Anadolu Grubu’nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı başvuru üzerine başlayan termik santral karşıtı direnişi, Bakanlığın Gerze Enerji Santralı projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecini durdurmasıyla resmen sona erdi.

Haberin Tamamı İçin:

6. Hasan Ferit Gedik Davası 9 Mart'a Ertelendi

İstanbul Gülsuyu'nda 'uyuşturucu çeteleri' tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik cinayetine ilişkin davanın bugün Kartal Adliyesi'nde görülen 6. duruşmasında karar çıkmadı. Duruşma 9 Mart 2015 tarihine ertelendi. Bugünkü duruşmada sanıkların Gedik ailesine yönelik saldırı ve tehditlerinin yanı sıra adliye koridorlarında davayı izlemeye gelenler arasında arbede yaşandı.

Haberin Tamamı İçin:

7. Dolar 2.57 TL!

Ekonomi yönetiminin geleceğine ilişkin kaygılar ve ABD'de faiz artırımının yakınlaştığı beklentileriyle ABD doları Türk lirası karşısında 2.57'yi bularak rekor kırdı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Şili'de Öğrencilerin 9 Yıllık Parasız Eğitim Mücadelesi Zaferle Sonuçlandı

Şili’de parasız ve adil eğitim için 2006’dan bu yana eylem yapan öğrenciler amacına ulaştı. Şili hükümeti 2016’dan itibaren üniversitelerin parasız olacağını açıkladı. Hükümet bunu meclisten geçirdiği bir yasa ile kanunlaştırdı.

Haberin Tamamı İçin:

9. IŞİD 'Hicret Kılavuzu' Hazırladı: Türkiye'ye Doğrudan Gelmeyin

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), örgüt safında savaşmak isteyen Batılılar için bir kılavuz hazırladı. İnternet üzerinden paylaşılan 50 sayfalık kılavuzda, ‘müstakbel militanlara' gelirken nelere dikkat etmeleri ve hangi yolları kullanmaları gerektiği tarif ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

10. CHP'li Şafak Pavey'den Vekilliğe Veda Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, BirGün gazetesi aracılığı ile bir mesaj yayımlayarak milletvekilliğine veda ettiğini açıkladı. Pavey, Türkiye’nin geleceğine dair mücadelesini parlamento dışında sürdürmek istediğini belirtti. Siyaseti bir kariyer olarak görmediğini belirten Pavey, “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir