Görüş Bildir

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri, Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Güney Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Az bulutlu ve açık 31

BİLECİK Az bulutlu ve açık 29

BURSA Az bulutlu ve açık 32 

İSTANBUL Az bulutlu 30

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Az bulutlu ve açık 29

DENİZLİ Az bulutlu ve açık 36

İZMİR Az bulutlu ve açık 35

UŞAK Az bulutlu ve açık 31

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, bugün (Cumartesi) zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 34

ANTALYA Az bulutlu ve açık 39

BURDUR Az bulutlu ve açık 34

OSMANİYE Az bulutlu ve açık 35

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bugün (Cumartesi) zamanla kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık 30

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık 30

NİĞDE Az bulutlu ve açık 29

SİVAS Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 27

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Az bulutlu ve açık 28

KARABÜK Az bulutlu ve açık 34

SİNOP Az bulutlu ve açık 27

ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 25

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı kıyılarının yer yer çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAYBURT Parçalı bulutlu 25

SAMSUN Parçalı yer yer çok bulutlu 27

TOKAT Parçalı bulutlu 28

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu 27

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN Parçalı yer yer çok bulutlu 22

BİTLİS Parçalı bulutlu 29

ERZURUM Parçalı bulutlu 25

MALATYA Az bulutlu 34

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 39

DİYARBAKIR Az bulutlu yer yer parçalı bulutlu 40

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 37

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40

DENİZLERDE HAVA

Marmara, Kuzey Ege ve Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde Artvin ve Rize kıyı kesimleri sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğle saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan, sabah ilk saatler batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), öğle saatlerinden sonra 7 (60km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle saatlerinden sonra yer yer 3,0m, Görüş:İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s), yer yer 7 (60 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50km/s), açıkları 7 (60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah ilk saatler kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), sabah ilk saatlerde 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), batısı yer yer 6 (50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,0m batısı yer yer 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?