Beyaz Show'un Canlı Yayınında 'Ayşe Öğretmen' Protestosu

 > -
Abone ol

Öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik'in geçen hafta telefona bağlanmasıyla Türkiye'nin gündemine oturan Beyaz Show'da bu hafta da protesto ve slogan krizi yaşandı.

Canlı olarak yayınlanan Beyaz Show esnasında bir grubun slogan atması üzerine programın sunucusu Beyazıt Öztürk yayını VTR girerek kesti.

Stüdyodan bir izleyicinin kamerasından protesto anları

Stüdyodaki bir seyircinin cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde protestoyu gerçekleştirenlerin Öğrenci Kolektifi üyeleri oldukları anlaşıldı. Açtıkları 'Ayşe Öğretmen benim' pankartıyla slogan atmayı sürdüren Öğrenci Kolektifi üyelerine stüdyo görevlileri hemen müdahalede bulundu. Protestocular stüdyodan çıkarılırken program da erken bitirildi.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Beyaz Show'a Diyarbakır'da yaşadığını ve öğretmen olduğunu belirten Ayşe Çelik isimli bir kişi telefonla bağlanarak "Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? diye sormuştu. 

Ardından bazı medya organlarında programda terör örgütü propagandası yapıldığı şeklinde haberler yer almıştı. Programın sunucusu Beyazıt Öztürk ise daha sonra Kanal D habere konuk olarak programda yaşananlardan dolayı özür dilemişti.

Geçen hafta gerçekleşen o telefon görüşmesi:

Beyaz Show'dan Ülke Gündemine Düşen Seyirci Sorusu: "Ülkenin Doğusunda Yaşananların Farkında mısınız?" - onedio.com
Beyaz Show'dan Ülke Gündemine Düşen Seyirci Sorusu: "Ülkenin Doğusunda Yaşananların Farkında mısınız?" - onedio.com

Protestoyu gerçekleştiren Öğrenci Kolektifleri de şu açıklamayı yaptı;

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir