Ankara Metrosunda Yaşanan Akıllara Durgunluk Veren Rezalet!

 > 
11bPAYLAŞIM

Ankara Metrosunda Yaşanan Rezalet

Ekşi Sözlük'te whokares kullanıcı adlı yazarın, 10 mart 2015 ankara metrosu rezaleti başlığındaki yazısından derlenmiştir. 

1. Bugün tanık olduğum rezalet. Öncelikle, temsili bir resimle başlıyoruz:

2. Bugün Akay Hastanesi'ne gitmek için metroya bindiğimde şu konfigürasyonla karşılaştım.

Ben toplu taşıma araçlarında oturmam. Prensip meselesi. hem de ortalığı uzaktan bi yerden daha iyi süzüp rezalet yakalama şansı var.

Görüldüğü üzere iki boş koltuk, fena halde oturmak isteyen tutucu bir kadın, ve iki boş koltuğun her iki yanındaki erkekler mevcut.

3. Daha sonra olaylar şu şekilde gelişti. Uzaktan gerilme sinyalleri alan soldaki erkek, inanılmaz bir öngörü ile yerinden kalktı.

Bunu gören tutucu kadın anında diğer tutucu kadının yanında boşalan koltuğa yöneldi. Bunu da son derece süratli bir şekilde gerçekleştirdi. Ben açıkçası bu kadar hızlı hareket etmedim hiç.

4. Gelelim bir sonraki kareye.... O anda metro vagonuna (?) iki insan daha bindi.

Biri tutucu olmayan bir kadın (bundan sonra ona "mutlu kadın" diyeceğiz) diğeri de kadersiz bir erkekti. Bunu daha sonra açıklayacağım.

5. Mutlu kadın ve kadersiz erkek şu manevraları yaptılar. Mutlu kız gitti, soldaki boş koltuğa oturdu.

Dikkat ederseniz tutucu kadının değil, kayda değmez erkeğin yanındaki boş koltuktu o. bu beklenmedik manevra, arkadaki kadersiz erkeği adeta paralize etti. Eleman araba farı görmüş geyik gibi kaldı ortalarda. ama bozuntuya da vermedi. Bunu hiç takmadığını, kendisinin aslında doğuştan yetenekli bir "ayakta durucu" olduğunu hiç bir yere tutunmayarak hepimize kanıtladı. En azından bir süre...

6. Ama bir yandan da boş koltuğu analiz ediyordu. Vücut dillerinden çözdüğüm kadarıyla durum aynen şuydu...

Tutucu kadın yine gerilmişti, çünkü yanına bir erkeğin oturma ihtimali vardı. Mutlu kız hiç oralı değildi. Bu iki bölgeye yüksek ve düşük riskli bölgeler diyoruz. Hedef bölgenin her iki yanında yer alan bu iki bölgeyi kapsayan dar açı "gamma" bizim kadersiz elemanın görüş açısı.

7. Olayı daha da açmak gerekirse, tutucu kadın ile mutlu kadının yanında oturanları da hesaba katmak lazım. Onların halet-i ruhiyesi (?) de şu sekildeydi.

İkinci tutucu kadın nötr bir bölge oluşturdu. daha önce kayda değmez erkek olarak adlandırdığımız koltuk sahibi ise bulutların üzerinde, yanında oturan mutlu kadın ile evlilik hayalleri kuruyordu.

8. İşte ne olduysa o uğursuz anda oldu... Metro fren yaptı...

O ana kadar bir yandan boş koltuğu kesip diğer yandan da spiderman gibi tutunmadan giden eleman Newton'un birinci kanununa kayıtsız şartsız uydu ve havaya kalktı. Ben rotasını az çok tahmin edebildim. Yüzde 5 yanılsama payı vardı sanırım.

9. Sonuç şunun gibiydi.............

Tutuculuk ile modernlik arasında sıkışıp kalmış ülkemizin yetiştirdiği kadersiz eleman önüne çıkan ilk engele (duvar) takılarak durdu. Olayın rezalet boyutu ise şu... 

Gereksiz yere meydana gelen bu kazada en azından (tahminen) bir dişini kıran bu elemanın sağlık masrafları hepimizin (ya da hepinizin) cebinden çıkacak. 

Bence bu sabahki metro ücretimin iade edilmesi lazım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

Eskisehirliyim. Ankaraya gittigimde metroya her binisimde indigimde hamilelik testi almam gerekiyormus gibi hissediyorum. Burasi Türkiye. Kiz haklı.

kozzi

Dingo'nun Ahırı mı burası?!?! Tramvay kullanın efenim o zaman metrodan yana rahatsızsanız, tramvay :)

totalwar

hayatımda 2 kere gittiğim istanbulda otobüs ve metroda yaşadıklarımı anlatsam herhalde ankarayı mumla ararsın gurban..

msadik

konuyu anlatan arkadaşın "yobaz" ve "yaftacı" biri olduğunu öğrendik.

sungunilgun

ANKARA insanı senin tahmin ettiğinden çok daha entellektüeldir...Hangi semtine denk geldin ben san odtü-bilkent çay-yolu civarını gaziosmanpaşa vs. yi öneririm.

Görüş Bildir