Görüş Bildir
Haberler
65 Yaş Üstü Yasağı Bitti Mi? 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Saatleri…

65 Yaş Üstü Yasağı Bitti Mi? 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Saatleri…

Koronavirüs sebebiyle yaklaşık iki aydır 65 yaş üstünde bulunan vatandaşların sokağa çıkması belirli saatlerde mümkün oluyor. Uzmanların virüsten en çok etkilenen yaş grubu olarak tanımladığı 65 yaş üstü vatandaşlar, günün sadece belirli zaman diliminde dışarı çıkabiliyor. Ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanması da yasak. İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgi son gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Mi?

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Mi?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre; 65 yaş ve üstünde bulunan vatandaşlar sadece 10.00 ila 13.00 saatleri arasında sokağa çıkabiliyor. İçişleri Bakanlığı, ikinci bir açıklama yapılana kadar yasakların devam edeceğini duyurmuştu. 

20 YAŞ ALTINA DA YASAK

65 yaş üstüne olduğu gibi 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve şehiri çi ulaşım yasağı uygulanıyor. 20 yaş altında bulunan vatandaşlar sadece saat 13.00 ila 16.00 saatleri arasında bulundukları meskeni terk edebiliyor.

Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Ne Kadar?

Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Ne Kadar?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesilecek.

Sokağa çıkma yasağının uymayıp ikinci kez ceza yiyenlere ise Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ”Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü uyarınca, işlem başlatılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın