Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

4 İlde ve 120 Adreste 'Adnan Hoca' Operasyonu: Adnan Oktar'ın Tüm Mal Varlığına El Konuldu

 > 
4.8bPAYLAŞIM

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve 200'ü aşkın müridinin hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon kapsamında Oktar dahil çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü aktarılan bilgiler arasında. Oktar'a ve hakkında gözaltı kararı olan kişilere yöneltilen çok sayıda suçlama arasında "organize suç örgütü kurmak, küçük çocuklara taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet, siyasi ve askeri casusluk" yer alıyor. Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu ve şirketlerine kayyum atandı.

"Kedicikler" olarak bilinen kadınlar ile sık sık gündemde yer alan Adnan Oktar ve 235 kişiye yönelik operasyon başlatıldı.

İstnbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Adnan Oktar ile beraber 235 kişi hakkında, 4 ilde toplam 120 adreste operasyon başlatıldı. 

İstanbul'da 22 ilçede 115 adres, Ankara'da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya'da 1'er adrese baskın düzenlendi. 

İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla'daki düzenlenen operasyonlarda hakkında gözaltı kararı çıkarılanlardan 129’u erkek 106’sı da kadın.

Adnan Oktar'ın televizyon kanalı A9'da program yapan Hüma Babuna isimli kişi operasyonu "İngiliz derin devletinin oyunu" olarak niteledi...

Oktar’ın canlı yayınlarını gerçekleştirdiği A9 TV de operasyon düzenlenen adresler arasında.

DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonla ilgili bilgi notu şöyle: 👇

AA'nın aktardığı bilgiye göre soruşturma, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını kapsıyor.

Basına yansıyan ilk fotoğraf: Adnan Oktar Mali Şube polisleri tarafından gözaltına alındı.

DHA

Sabah saatlerinde gözaltına alınan Oktar, saat 10.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, sağlık kontrolününün ardından ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

DHA

Oktar'ın Çengelköy'deki evine düzenlenen operasyon sonrasında kaçmaya çalışırken gözaltına alındığı belirtildi.

DHA

Sabah gazetesi Oktar ve korumalarının polise direndiklerini aktardı.

Oktar, hastane girişinde gazetecilere “İngiliz derin devletinin oyunu bu. İddialar yalan” dedi 📹

Basına yansıyan bilgilere göre '2 numaralı isim' olduğu belirtilen Tarkan Yavaş operasyon sırasında kaçtı.

Operasyonun "kara para soruşturmasıyla" başladığı belirtilirken, Oktar'ın bütün mal varlığına el konulduğu ve şirketlerine kayyum atandığı da kaydedildi.

Oktar’ın ‘sağ kolu’ olarak tanınan Oktar Babuna ise gözaltına alınan isimlerden. Babuna, adına yapılan ilik bulma kampanyasıyla tanınmıştı.

Ayrıca Babuna'nın ailesi Oktar'a dava açmış, dava 90'lı yıllarda çok konuşulmuştu.

Oktar'ın eski destekçilerinden olan Ceylan Özgül, sosyal medya hesabında operasyonla ilgili bir dizi mesaj paylaştı. 👇

Ayrıca bakınız 👇

Eski 'Kedicik' Ceylan Özgül'den Korkunç İddialar: 'Adnan Oktar Küçük Çocukları Taciz Ediyordu' - onedio.com
Eski 'Kedicik' Ceylan Özgül'den Korkunç İddialar: 'Adnan Oktar Küçük Çocukları Taciz Ediyordu' - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir