Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeşilçam'ın Akıllara Ziyan 9 Sahnesi

Sanat-
Abone ol

Yeşilçam'da bunlar da oldu. Evet evet bu videoları izleyen sizlerde şahitsiniz! Yeşilçam'ın "Yok Artık!" dedirten akıllara ziyan sahneleri. Tekrar tekrar izlemeye doyamadığımız o Yeşilçam Filmleri'nden çok özel 9 kliplik bir seçki.

Videolar Yeşilçam kanalından alınmıştır.

1. Yeşilçam'da İşkence Metotları (Fadime)

1970 yılı Fadime filminden Yeşilçam'ın en absürd işkence etme yöntemleri. Rujlu maşa ile göğsü çizme, su içirme, köpekle ayağı yalatma. Absürdlüğün zirvesi.

2. Tüm Zamanların En Korkunç Ölüm Sahnesi (Karateci Kız)

Bir kült sahne. Ünü Atlantik ötesini aşan bir efsane. ABD ve Avustralya merkezli internet siteleri ile bloglar Bülent Kayabaş ve Filiz Akın'ın rol aldığı ‘Karateci Kız’ adlı Türk filminin bu sahnesi için ‘Tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi’ yorumunu yaptı.

3. Cüneyt Arkın O Bir Süpermen (Süpermenler)

Alman profesör (Ali Şen), buluşu zaman makinesini Türkiye'de dener. Bizans hazinelerinin yerini bulurlar. Herkesin gözü bu makinededir; Süpermen dedektif Murat’ın (Cüneyt Arkın), ona kazık atan Atak’la Matrak’ın, mafya liderlerinin ve dünya güçlerinin... Kara Murat filmlerinin büyük süksesinin ardından 1979 yılında çekilen Süpermen filmiyle karşımızda Cüneyt Arkın.

4. Paranoyaklaşmak (Şener Şen - Zengin Mutfağı)

Şener Şen'in yer aldığı Zengin Mutfağı filminde Türkiye'de büyük bir işçi eylemi olan 15-16 Haziran Olayları sırasında bir konağın mutfağında gelişen olaylar anlatılır. Oyunun mekanı olan Zengin Mutfağı'nda aşçılık yapan iyi niyetli Lütfü Pehlivan, sınıf bilincine sahip olmayan ve çevresinde gelişen olaylara göre kendini konumlandırmaya çalışan silik bir karakterdir.

5. Kara Murat Deve Karşı - Cüneyt Arkın

Kara Murat, Rahmi Turan’ın yarattığı, Abdullah Turhan'ın çizdiği bir çizgi roman kahramanı. Kara Murat Fatih'in Fedaisi filminden bir dev Vahap ile Kara Murat'ın o unutulmaz sahnesi.

6. Yeşilçam'dan Bir Klasik: Geçici Körlük - Filiz Akın Cüneyt Arkın (Yarım Kalan Saadet)

Yeşilçam'da bir zaman filmlerin olmazsa olmazlarından: Geçici Körlük.

7. Anne Bülent Ersoy Kadın Mı Erkek Mi? (Şöhretin Sonu)

Gerçekle kurgunun birbirine girdiği bir Bülent Ersoy sahnesi.

8. Şömine Maşasıyla İntikam - Gülşen Bubikoğlu Cüneyt Arkın (Şafakta Buluşalım)

Şömine maşasıyla intikam almak. Cüneyt Arkın ve Gülşen Bubikoğlu'ndan fizik kurallarını altüst eden bir sahne.

9. Kara Murat'ın Gözlerine Mil Çektiler - Cüneyt Arkın (Kara Murat Fatihin Fermanı)

Gözlere mil çekilir. Ama gözlere değil kirpikleredir çekilen o mil. Kara Murat'tan efsane bir sahne.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eminks

1. filimde su içirdikleri sırada sadece küçük bir bölge büyüyor ? Garip :D

Görüş Bildir