Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yana Yakıla Burs Arayan Öğrenciler İçin Burs Veren 13 Kurum

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başarıyı ödüllendirmeyi kutsal bir görev olarak gören 13 kurumun 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında verecekleri bursların hedef kitlelerini sizin için derledik.

1. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV)

TESYEV bursu, lise ve devlet üniversitesi öğrencilerine dokuz ay süreyle veriliyor.

http://www.tesyev.org/

2. Türk Eğitim Vakfı (TEV)

TEV, yurt içinde maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı teknik lise, endüstri meslek lisesi ve yükseköğrenim öğrencilerine akademik periyot boyunca burs veriyor.

http://www.tev.org.tr

3. Hukuk Araştırma Vakfı

Bir tam akademik yıl boyunca burs veren Hukuk Araştırma Vakfı'na Ankara, Gazi, Hacettepe ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerinin hukuk fakültesi öğrencileri başvurabiliyor.

http://hukukarastirmavakfi.com/

4. Tekfen Vakfı

Tekfen Vakfı'nın bursuna LYS sıralamasında ilk 10 bin kişi arasında yer alan iktisadi ve idari bilimler, mimarlık ve mühendislik fakültelerinden öğrenciler başvurabiliyor.

http://www.tekfenburs.org/

5. İzmir Ticaret Borsası

www.shovhaber.com

Üniversite ve doktora öğrencilerine dokuz ay süreyle verilen İzmir Ticaret Borsası bursuna tüm şehirlerden başvurulabiliyor.

https://itb.org.tr/

6. Türkiye Milli Kültür Vakfı

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine iki veya dört yıl süreyle verilen Türkiye Milli Kültür Vakfı bursu yılın dokuz ayını kapsıyor.

http://www.tmkv.org.tr/

7. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)

Üniversitenin ara sınıflarında okuyan "toplum gönüllüsü" öğrenciler için bir yıl boyunca verilen TOG bursuna başvurmak için, vakfın yaz kampına katılmak zorunluluğu bulunuyor.

http://tog.org.tr/

8. Sabancı Vakfı - Vista

burs.mezun.com

Mesleki liselere ve ticaret liselerine verilen Sabancı Vakfı - Vista, iki yıl boyunca yılın dokuz ayını kapsıyor.

http://www.sabancivakfi.org/

9. Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı

www.projepanosu.com

Üniversite öğrencilerine dokuz aylık akademik dönem boyunca verilen Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'nın bursuna çeşitli kategorideki öğrenciler başvurabiliyor.

http://www.anadoluvakfi.org.tr/

10. Rönesans Eğitim Vakfı

www.evalalim.com

Rönesans Eğitim Vakfı’nın dokuz ay boyunca vereceği burstan 2015-2016 döneminde 1360 öğrenci yararlanabilecek.

http://www.rev.com.tr/

11. Mustafa Ender Adakan Vakfı

www.ogrenciislerim.com

Maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilere verilen Mustafa Ender Adakan Vakfı'nın bursuna, yalnızca vakfın internet sitesi aracılığı ile başvurulabiliyor.

http://www.meav.org.tr/

12. Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunma amacıyla, öğrencilere destek olan Alarko Eğitim Vakfı bursu, üç ayrı kategoride veriliyor.

http://www.alarko.com.tr/

13. İstanbul Sanayi Odası Vakfı

Üniversite ve endüstri meslek liselerine verilen İstanbul Sanayi Odası Vakfı bursuna yalnızca İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli'ndeki öğrenciler başvurabiliyor.

http://www.isov.org.tr/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mike-smith

Herhangi bir finansal krizde misin? Yenilemek için bir LOAN'a ihtiyacınız var mı Evinizi mi yoksa işinizi mi genişletiyorsunuz? Acilleşmek için LOAN'a ihtiyacınız var mı borcu? Faturalarınızı ödemek için LOAN'a ihtiyacınız var mı? Kredinizi alın $ 2,000 USD / EURO / POUNDS, CRORE% 3 oranında. Para aktarıldı Hesabınız onaylandıktan sonra 3 saat içinde. İlgileniyorsanız bir LOAN almak, isteğinizi bize aracılığıyla göndermek için çekinmeyin e-posta: Robertloancompany234@gmail.com VEYA Whatsapp: +14702539801

michael-scofield2

Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var, 20.000,00 TL'den 100.000.000,00 TL'ye kadar kredi teklif ediyoruz, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik,% 100 garantili olarak biz de kredi veriyoruz (Euro, Pound ve Dolar) ) Eğer ilgileniyorsanız, tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2). E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) yönetim.

Gizli Kullanıcı

Dalgamı geçiyosun arkadaşım? Hepsinin tarihi geçmiş.

ekm-ekm

Bir tanesi de yurtdışına burs verse ...

tuzluk

bursun ihdiyaçı olana çıkdığını pek görmedim genelde zemgine çıkar boşa zaman harcamayın.......

Gizli Kullanıcı

çıksa da zaten karşılıklı çıkıyor.yani o parayı yanına kar bırakmıyorlar.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

2016AnkaraİstanbulİzmirLYSTekirdağ
Görüş Bildir