Uyuşturucuya Alıştırıp, Tecavüz Eden Şahıs Tutuklanmıştı: Farklı Kişilerin de İstismar Ettiği Ortaya Çıktı

 > 
2PAYLAŞIM

Şişli'de Pakistan uyruklu bir şahsın aynı işyerinde çalışan 16 yaşındaki çocuğa tecavüz ettiği ve bunu fotoğraflayıp şantaj yapıldığı ileri sürülmüştü. Gözaltına alınan şüpheli tutuklanırken, mağdur çocuğun ifadesi ortaya çıktı. Çocuk kendisine iş yerinde önce uyuşturucu madde verildiğini, ardından farklı kişiler tarafından da istismara uğradığını anlattı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Şişli Kuştepe Mahallesi Huduk Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre emniyete giden Afganistan uyruklu Shakir İ., 16 yaşındaki kardeşine yabancı uyruklu bir şahıs tarafından bir depo içerisinde uyuşturucu madde verildiğini söyledi. Shakir İ., kardeşine uyuşturucu madde satan şüphelinin silahının da olduğunu belirtmesi üzerine Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Olayın ardından çalışma başlatan Kağıthane polisi, söz konusu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda depoda bulunan Pakistan uyruklu şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Depoda yapılan aramalarda ise bir ruhsatsız tabanca ile birlikte uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen üç bin 800 lira ve 27 dolara el geçirildi.

Şantajla istismara zorlamış

Şabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, gözaltına alınan şüpheli emniyetteki ifadesinde, uyuşturucu madde almak için kendisine gelen çocuğun boğazına bıçak dayayarak kimliğine el koyduğunu itiraf etti. Şüpheli Ghosuddin'in, kimliğini gasp ettiği çocuğa, uyuşturucu madde verdikten sonra tecavüz ettiğini ve daha sonra da bu anları fotoğraflayarak kendisine şantaj yaptığını ifade ettiği ortaya çıktı. Şüphelinin bu olaydan sonra da fotoğrafını çektiği çocuğu, cinsel ilişkiye zorladığını, kabul etmediği taktirde ise fotoğrafları yayacağını söyleyerek tehdit ettiği öğrenildi.

Küçük Çocuğa İğrenç Şantaj! Uyuşturucuya Alıştırıp Tecavüz Ettiği Ortaya Çıktı - onedio.com
Küçük Çocuğa İğrenç Şantaj! Uyuşturucuya Alıştırıp Tecavüz Ettiği Ortaya Çıktı - onedio.com

Başkaları da istismar etmiş

İfadesi alınan 16 yaşındaki mağdur çocuk ise hurdacılık yaptığını, şüpheliyi de yaptığı işten dolayı tanıdığını 4-5 aydır kendisine uyuşturucu madde verilerek şantajla istismara maruz kaldığını uyuşturucu maddenin etkisindeyken aynı iş yerinde çalışan farklı kişiler tarafından da istismara maruz kaldığını anlattı. Mağdur çocuk istismar devam edince durumu ağabeyine anlattığını kendisine istismarda bulunan kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti.

"Para istedi, vermeyince iftira attı"

Emniyette ifadesi alındıktan sonra "Uyuşturucu madde ticareti", "çocuğa cinsel istismar", "gasp" ve "şantaj" suçlardından hakkında işlem yapılan Pakistan uyruklu şüpheli Ghosuddin nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikte ifade veren şüpheli 5 çocuk babası olduğunu, uyuşturucu madde kullanmadığı, mağdur çocuğun kendisinden 200 lira para istediğini vermeyince de iftira attığını söyledi.

Mahkeme şüphelinin ifadesinin ardından mağdur çocuğun şüpheliye iftira atacak herhangi bir sebep bulunmadığını, şüphelinin mağdur çocuğa uyuşturucu içirerek halsiz kaldığı bir anda istismara maruz bıraktığını beyan ederek 'Çocuğun Cinsel İstismarı' suçundan tutuklanmasına karar verdi. Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilriken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir