Türk Dizilerini Bırakamamızın 12 Nedeni

Sanat-
Abone ol

1. Karmaşık İlişkiler

Alışılmışın dışında ve kısa soluklu ilişkiler barındıran dizilerimiz bir arkadaş grubunun tüm üyelerinin birbirleriyle çıkana kadar son buluyor zaten. Bizi asıl çeken bu ilişkilerin bu kadar rahat yaşanabilmesi olsa gerek.

2. Yaşam Tarzı

Her gün bin bir türlü sıkıntı ile eve gelen yurdumun insanı, arzu ettiği rahatlığı TV'de arıyor. Gündüzleri şirkette, geceleri kulüplerde olamayanlar bu şekilde bir nebze de olsa ihtiyaçlarını gideriyorlar.

3. Ekonomik Drurum

Her gün önünden geçtiğimiz boğazın kıyısında acaba ne hadiseler oluyor? Bizim dikkatimizi Beverly Hillsler, Virginia Beachler çekmez. Gözün görmediğini gönül ne yapsın?

4. Heyecan

Her saniyesi bir fıkra niteliğinde olan yurdumun insanı, her bölüm bir başka eğlenceli olayla geçen dizileri izlerken adeta ekrandaki yansımasını görüyor.

5. Apartman Hayatı

Gittikçe azalan gerçek komşuluklar bizim dizilerimizle ayakta kalıyor. Her karakteri ''aynı komşumuz'' olan dizilerimiz, bize aslında bizi gösteriyor.

6. En az 3

Metin-Ali-Feyyaz, Oğuz-Aykut-Rıdvan hep '3' takıntımız var. Biz ne yapalım 2 buçuk adamı (bkz. Two and a Half Men) onlar bize ters bizimki 3 tane. Murat-Ahmet-Sadi

7. Sezon Arası

Yabancı adam 13 bölüm çekiyor ve sezon bitti diyor. Gelecek sezon 7-8 ay sonra. Olur mu böyle iş? Bizde sezon arası yok. Yaz kış bıkmadan izleriz biz.

8. Dizi Adları

Biz öyle cafcaflı isimleri anlamayız. Yok taht oyunlarıymış yok  beyaz kraliçeymiş... Basit ve bizden olmalı.Bak Kaynanalar'a hem bizden hem basit hem de anlaşılır.

9. Türk'ün Gücü

Battal Gazi, Kara Murad, şimdi de Polat... Var mı elin yabancısının böyle özel yeteneği olmadan dünyalara kafa tutanı? Onların örümceği ağ atarken biz sadece yüreğimizle Dünya'ya meydan okuyoruz.

10. Duygusal Yanımız

Yeri geldiğinde güleriz, yeri geldiğinde yiğitlik yaparız ama hep bir duygusal yanımız vardır. Biz ağlamadan yapamayız. Garibi, yetimi hor görmeye sessiz kalamayız. Onlar ağlar biz ağlarız.

11. Bilim Kurgu

Bize son teknoloji filmler ters. Yeşil devler, yarasa adamlar tutmaz bu ülkede kardeşim. Burnundan sihir yapsın yeter.

12. Kısacası her şeyi ''Biz'' gibi olacak!

Kısacası dizi dediğin bizden olacak! Kahramanlık da olacak, polisiye de; yeri gelecek güleceğiz, yeri gelecek duygulanacağız. Ailemiz Hüsnü'nün ailesi gibi, dostumuz Mesut gibi babamız Rıza Baba gibi olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcu-dilek

Dizi izlemek ekip işidir evlat .. izlemektee izlememektee... :)

Görüş Bildir