Tuhaflıklar Ülkesi Çin'de İnternetten Satın Alabileceğiniz Birbirinden Garip 12 Hizmet ve Ürün

-

Çin, dünyanın geri kalanının kabul ettiği global kültürden izole yaşamayı başaran ve kendi kültürünü koruyan bir ülke. Dünyadaki üretimin ve e-ticaretin merkezi olan Çin, bu modern dünyaya kendi geleneklerini adapte etmeyi başarabiliyor. İşte Çin'in Google'ı Taobao'dan sipariş verebileceğiniz garip şeyler.

1. Size iltifat edecek biri.

Zor günler geçiriyorsanız, sizi motive edecek ve güzel şeyler söyleyecek birine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.Çin'de özel bir hizmet servisi ile size iltifatlar edecek gerçek bir insan kiralayabiliyorsunuz. 5 dakikası 7 Dolar gibi bir ücreti olan bu hizmet telefon araması veya mesajlaşma seçenekleri sunuyor.

2. Canlı ateş böcekleri.

Bu ürünün tek kötü yanı ürünün tesliminde bazı böceklerin canlı kalmamasıymış. Böceklerin ne için kullanıldığını ise bilmiyoruz.

3. Kavanoz içinde osuruk.

Bu ürünü gerçi Amerika'da bulmak mümkün. Gaz kokusunun sağlığa faydalı olduğu düşünülüyor veya sadece fetiş amaçlı da satın alınabiliyor.

4. Azarlama hizmeti.

İnsanlar bazen öfkelerini kusmak veya rahatlamak için hayali karakterlere, dizi karakterlerine bürünüp çeşitli gruplara katılıyor ve içlerini boşaltıyorlar.

5. Gürültücü komşular için intikam makinesi.

100 watt'lık bir motora sahip olan bu makine çıkardığı gürültü ile komşuları bezdirmek için tasarlanmış. Alıcı yorumları oldukça olumlu.

6. Farlarını patlatan şoförler için intikam maskesi.

Uzun farlardan rahatsız olan sürücüler için tasarlanan bu maskeler Çin gibi trafik kurallarının pek önemsenmediği bir ülkede çözüm olarak görülüyor.

7. Diz çökme cezası matı.

Böyle yazınca biraz anlamsız oldu ama Çin'de diz çökme cezası çok yaygın. Bu cezayı hafifletmek için diz ağrısını engelleyen matlar satılıyor.

8. Yemek tadımcısı.

Yeni bir yiyecek veya içecek denerken çekingen olabilirsiniz. Bu işi sizin için yapan ve yeni yiyeceğin size uygun olup olmadığını söyleyen insanlar var.

9. Oyun partneri.

Online oyunların popülerliği malum. Ancak pek çok oyunda birlikte oynayabileceğiniz bir partnere ihtiyaç duyuyorsunuz. Çin'de çok cüzi miktarlara oyun arkadaşı edinebiliyorsunuz.

10. Timsah eti.

Timsah, Çin'de yaşayan bir hayvan değil ve aslında ülke geleneklerinde yeri yok. Afrika'dan her yıl inanılmaz boyutlarda timsah eti ithal ediliyor. Timsah etinin alerjik nezle gibi pek çok rahatsızlığa iyi geldiğine inanılıyor. Elbette derisi de ayakkabı ve çanta yapımında kullanılıyor.

11. Baba Barbie.

Ülke, ürün taklitçiliğinde sınırları zorlamayı sürdürüyor.

12. Teneke kutuda temiz hava.

Dünyanın en kirli havasına sahip olan ülkede farklı ülkelere ait temiz havanın bu şekilde satılıyor olması biraz üzücü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
toreador

yeterince arastirilmamis iceriklerden bir tanesi daha

thehoneybadger

Hindistan ve Cin... Dunyanin icine eden iki ulke.

r2d2

Global dünyanın endüstri de ucuz iş gücüne ihtiyacı vardı. Havası pislensin nehirleri kirlensin umrunda değildi yeterki ucuz iş gücü ile kar marjı yükselsin.. Teknolojide Çin, ilaçta da Tabiki hindistan..

Görüş Bildir