Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu Yaşama Veda Etti

 > -

Ünlü tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Tüfekçioğlu bir süredir karaciğer nakli olmak için bekliyordu...

Usta oyuncu Payidar Tüfekçioğlu, tedavi gördüğü özel Acıbadem Hastanesi’nde bu akşam saat 21.40’ta yaşamını yitirdi

Tüfekçioğlu, bir süredir hastanede karaciğer nakli için donör bekliyordu.

Tüfekçioğlu'nun vefatını menajeri Temmuz Karikutal, sosyal medya hesabından duyurdu.

Payidar Tüfekçioğlu kimdir?

Payidar Tüfekçioğlu 1962 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünivertsitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu, konservatuvar eğitiminden sonra Devlet Tiyatroları'nda çalışmaya başladı. 

Tüfekçioğlu, Bursa Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu'nda Devlet Tiyatrosu'da görev almış ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'nde halen görev almaktaydı.

Dünyaca ünlü oyuncuları seslendirdi

Ünlü oyuncunun tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra çok önemli dublaj çalışmaları da bulunmakta. Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yaptı. 

En bilindik seslendirmeleri arasında Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood gibi dünya çapında önemli aktörler yer almakta.

Son yıllarda pek çok sayıda dizide rol aldı

Tüfekçioğlu ayrıca son yıllarda Ölümsüz Aşk, Naciye'yi Kim Sevmez, Hünkarın Bir Günü, Acayip Hikayeler, Kurtlar Vadisi Pusu, Yunus Emre, Aşkın yolculuğu, Sudan Bıkmış Balıklar dizilerinde rol aldı.

Tüfekçioğlu'nun kaybı sonrası sevenlerinden ve sanatçı dostlarından taziye mesajları...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaBursaİstanbulİzmirKurtlar Vadisi PusuMorgan FreemanSinemaSosyal MedyaTiyatroaşk
Görüş Bildir