Görüş Bildir
Haberler
Telefonunuzda Bulunduğunda Hayat Kurtaracak Uygulamalar

Telefonunuzda Bulunduğunda Hayat Kurtaracak Uygulamalar

Gizem Beşe
27.10.2021 - 09:15

Akıllı telefonlarımız her işimize yarıyor öyle değil mi? Ama bazı uygulamalar var ki hayat kurtarıcı etkiye sahip bunlar neler bakalım.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. AccuWeather

1. AccuWeather

Telefonunuzda günlük, haftalık ya da aylık hava durumu uygulaması olması sizin giyiminizde ve hasta olmamanızda etkili olacaktır. ödüllü ve en çok kullanılan hava durumu uygulamalarından biri olan AccuWeather hava durumunu her dakika güncel bir şekilde kullanıcıların önüne seriyor. Ayrıca şiddetli hava uyarısı, canlı hava durumu, hava kalitesi indeksi ve daha çok fazlasını uygulamada barındırıyor.

2. Leap Fitness Group

2. Leap Fitness Group

Çoğumuz günlük hayatın koşturmacasında su içmeyi unutuyoruz. Ama su içmemek vücudumuza ciddi zararlar verebiliyor. Telefonunuza su içme hatırlatıcısı yüklediğinizde hangi aralıklarda su içmenizi hatırlatmasını istediğini yazmanız yeterli. Leap Fitness Group ücretsiz bir uygulamadır. Sağlıklı bir yaşam adına ihtiyacınız olan su miktarını belirleyen ve düzenli olarak size su içmeyi hatırlatan uygulama, su içme alışkanlığını size kazandırır. 

Sağlığımız için günde 2 LT su içmemiz gerekiyor.

3. Google Translate

3. Google Translate

Bilmediğimiz diller kelimeleri, sözcükleri ve cümleleri en kolay anlamamızı sağlayacak olan çeviri uygulaması hem kendi ülkemizde hem de yapancı ülkelerde bizim işimize çok yarayacaktır. Google’ın kendi çeviri uygulaması olan Google Translate ile yazılı olarak 103 dilde çeviri yapabilirsiniz. Çevrimdışı olarak 59 dilde ve iki dilde yapılan sohbetleri 43 dilde çevirebilirsiniz. Ayrıca Google Translate sayesinde herhangi bir metni kopyalayıp çeviri yapabilirsiniz ve fotoğraflarınızdaki yazıları da çevirebilirsiniz.

4. Bridgefy

4. Bridgefy

İnternetiniz çekmiyor ve yardıma mı ihtiyacınız var. Bu uygulama 100 metreye kadar bluetooth  ile insanlarla iletişim kurmamızı sağlıyor. Ayrıca bu uygulama sayesinde yeni insanlarla tanışabilir onlarla arkadaş olabiliriz. Ayrıca Bridgefy gönderilen mesajları şifreleyerek dosyalarınızı ve telefonunuzu yabancılardan koruyabilirsiniz

5. Shazam

5. Shazam

Bu şarkı çok güzel acaba ne dediğimiz ve arama sitelerine saçma sapan sitelerden şarkı bulmaya çalıştığımız anlara son. Shazam sayesinde beğendiğimiz şarkıyı uygulamaya dinletip, adına ulaşabiliriz. Ah bu şarkıların gözü kör olmasın diyenlere....Shazam listeleriyle ülkenizde veya şehrinizde nelerin popüler olduğunu öğrenebilirsiniz. Shazam sayesinde yeni şarkıları keşfetmek için şarkı ve liste önerileri alabilirsiniz. İstediğiniz şarkıyı doğrudan Spotify, Apple Music veya YouTube Music’te açabilirsiniz. Ayrıca Snapchat, Facebook, WhatsApp, Instagram, Twitter vs. üzerinden arkadaşlarınızla şarkı paylaşabilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Flightradar24

6. Flightradar24

Bu uygulama sayesinde beklediğimiz uçakların inişlerini veya gecikmelerini öğrenebiliriz ayrıca uçak severler uçakların hızını takip edebilir o gün şehirlerine hangi şehirlerden veya ülkelerden insan geldiğini öğrenebilir. Dünyanın en popüler uçuş takipçisi  olan bu uygulama 50'den fazla ülkede 1 numarada. Ayrıca cihazınızı gökyüzüne doğru tutarak havai uçuşları tanımlayın ve gerçek uçağın bir fotoğrafı da dahil olmak üzere uçuş bilgilerini görebilirsiniz.

7. Whos Call

7. Whos Call

Çoğumuzu bilmediğimiz numaralar arıyor bu numaraların kime ait olduğunu merak edip, öğrenebilmek için kim arıyor uygulamaları çok işimize yarayacaktır. Bu uygulamayı bir milyondan fazla telefonda bulunuyor. Ücretsiz olan bu uygulamayı kullandığınız işletim sistemine göre Apple Store, Google Play ve Microsoft Store'dan indirebilirsiniz.

8. Adobe Acrobat Reader

8. Adobe Acrobat Reader

Bu uygulama sayesinde pdfleri rahatça okuyabilir, önemli gördüğümüz yerlerin altını çizip küçük notlar alabilir ve insanlar ile paylaşabiliriz. Ayrıca Adobe Acrobat Reader ücretsiz PDF okuyucusuyla çevrimiçi dosya depolayın ve PDF'leri hızla okuyun. PDF indirmek, PDF düzenlemek ve paylaşmak, dosyaları PDF’e çevirmek ve not/e-imza da ekleyebilirsiniz.

9. Authy

9. Authy

Bu uygulamalar sayesinde hesaplarımız artık çok güvenli. Authy hesaplarımızdaki dosyaları, fotoğrafları iki adımda korumaya yardımcı oluyor. Dosyaları yabancılar açamaması için hem bilgisayardan hem de telefondan Authy onay istiyor. Bu uygulamanın diğer uygulamalardan bir farkı var oda yedekleme özelliğinin olması. Bu uygulama, eklediğiniz tüm hesaplarınızın şifrelenmiş bir kopyasını saklar; böylece telefonunuzu kaybettiyseniz veya yenisine geçerseniz herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Authy özel bir kodu kullanarak, hiç kimsenin kodlarınıza göz atamamasını sağlar.

10. Dropbox

10. Dropbox

Öğrencilerin ve iş insanlarının kurtarıcısı olan bu uygulamada bilgisayarımızdaki dosyalarımızı telefondan ulaşabilmemizi sağlıyor. Kendisini otomatik olarak yenilediği için artık  güncelleme derdimiz olmayacak. Ayrıca Dropbox her kullanıcıya ücretsiz 2 GB'a kadar veri saklama alanı veriyor. Bunun haricinde kullanıcı çevrim içi olduğu süre içerisinde arkadaş ağı listesindekiler ile sınırsız boyutta dosyayı paylaşabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. PayPal

11. PayPal

Cüzdanımı evde unuttum korkusuna son. Telefonunuza wallet uygulamaları yükleyerek online şekilde bankanızdan ödeme yapabiliyorsunuz. Puanlarımız kartta olduğu gibi yükleniyor, işlemlerimiz kolaylaşıyor. Cüzdan uygulamalarının en eskisi sayılan PayPal kullanıcılarına değer gösteriyor. PayPal sayesinde para transferlerinizde ek ücret kesilmiyor.

12. Lumosity

12. Lumosity

Lumosity beyin sağlığı ve gelişimine yardımcı olan online oyunlara yer veren bir uygulama. Bu uygulama sayesinde dikkatimiz daha kolay toplayabileceğiz ve bilgileri daha kolay hatırlayabileceğiz. Hem İOS hem de Play Store'de bulunan bu uygulama zihninizi gençleştiriyor .Dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Lumosity zihninizi çalıştıracak 25'den fazla oyunu günlük bir antrenman programında birleştiriyor.

13. Kunduz

13. Kunduz

Sınav senesi olan öğrencilere büyük kolaylık sağlayan kunduz, öğrencilerin çözemediği soruları çözebiliyor. YKS, LGS, AYT, TYT, YDT, KPSS ve ALES’e hazırlıkta öğrencilere tam destek olan bu uygulama 30 dakikada sorularınıza yanıt bulabiliyor. Öğrenci ve öğretmen için ayrı platformları bulunan bu uygulamada online ders ve sınav imkanı sağlanıyor.

14. White Noise

14. White Noise

White Noise gündüzleri sizi rahatlatıp geceleri daha iyi bir uyku çekmenize yardım ediyor. İçerisindeki sesler ile bebeklerimizi sakinleştirirken bizdeki telaşı ve stresi azaltmayı sağlıyor. Web sürümü bulunan White Noise'da istediğiniz farklı sesleri ücretsiz olarak uygulamanıza indirebilirsiniz. White Noise sayesinde hayat daha sakin.

15. Adobe Scan

15. Adobe Scan

Yazıcısı olmayanların, öğrencilerin ve işte çalışanların kurtarıcı olan bu uygulama, elinizdeki belgeyi tarayıp pdf veya jpg dosyasına kolaylıkla getirebiliyor ve insanlarla paylaşmanıza yardımcı oluyor. Android ve İOS sürümlerinde mevcut olan bu uygulama metinlerinizi güvenli bir şekilde yedekleyebiliyor. Dosyaları rahatlıkla algılayabilen Adobe San sayesinde yazıcı aramaya son verebilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Kaspersky QR Tarayıcı

16. Kaspersky QR Tarayıcı

Pandemiden sonra kullanım alanı artan qr artık hayatımızın her yerinde. Menülerimizde, sağlık uygulamalarımda vs. bulunan qr kod okuyucusu sayesinde hayatımız çok daha kolay hale gelecek. iOS ve Android için en iyi QR kod tarama uygulamalarından biri olan Kaspersky QR Tarayıcı, siber güvenlik uzmanları tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Uygulama, bir QR kod tarama uygulamasından beklediğiniz her şeyi yapar. Ayrıca güvenli olmayan ve kötü amaçlı QR kodları da tespit eder.

17. Pocket

17. Pocket

Pocket çevrimiçiyken girdiğimizde makaleleri kaydeder. Daha sonra internet kapalı haldeyken yedeklediği makaleleri rahatlıkla okuyabileceğiniz bir uygulama. Önemli makaleleri yıldızlayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İçerisinde bir çok makale bulunan bu uygulamanın Türkçe sürüm  de mevcut. Bu uygulamayı İOS ve Android'den indirebilirsiniz.

18. Kitchen Stories

18. Kitchen Stories

Yemek yapanların kurtarıcısı olan tarifler telefonumuzdayken arama sitelerinde uzun uzun lezzetli yemekleri aramamıza gerek kalmayacak. Tarifler için metin ve görsellerin yanı sıra, videolarda bulunuyor.  Dünyanın tüm yemeklerini kolaylıkla örenebilirsiniz. Sürekli olarak yeni tariflerin eklendiği uygulama sayesinde lezzetli yemekler artık sofranıza geliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
7
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Umut

PayPal Türkiye'de yok