Görüş Bildir
Haberler
Şüpheli Gözaltına Alındı: 13 Yaşındaki Suriyeli Çocuğa Cinsel Saldırı İddiası

Şüpheli Gözaltına Alındı: 13 Yaşındaki Suriyeli Çocuğa Cinsel Saldırı İddiası

Babasına ait evde kiracı olarak oturan Suriyeli ailenin 13 yaşındaki kızıyla evlenmek isteyen C.Ç.'nin, isteği reddedilince küçük kızı kaçırdığı ve günlerce cinsel saldırıda bulunduğu öne sürüldü. Aileyi 'Sizi sınır dışı ettiririm' diyerek tehdit ettiği iddia edilen Ç.C. gözaltına alındı.

35 yaşındaki C.Ç., geçen Kurban Bayramı'nda İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde 13 yaşındaki Suriyeli çocuğu kaçırıp tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. 

Suriyeli ailenin avukatı Muhammed Celil İmamoğulları, olayın gelişimini anlattı.

Independent Türkçe'den Can Bursalı'nın haberine göre, C.Ç.'nin babasına ait evde kiracı olarak oturan Suriyeli aileye giderek 13 yaşındaki V. ile evlenmek istediğini ancak V.'nin babasının 'Benim kızım daha çocuk' diyerek isteği geri çevirdiğini söyleyen avukat İmamoğulları, C.Ç.'nin Kurban Bayramı'nda Suriyeli ailenin evine tekrar gittiğini belirtti.

"Sinop'a götürüp 15 gün boyunca alıkoydu"

"Sinop'a götürüp 15 gün boyunca alıkoydu"

13 yaşındaki V.'nin evde yalnız olduğu anda kapıyı çalan C.Ç.'nin, V.'yi ailesine zarar vermekle ve sınır dışı ettirmekle tehdit ettiğini söyleyen İmamoğulları, C.Ç.'nin V.'yi arabaya bindirip bir akrabasının evine götürdüğünü ve ilk istismarı orada gerçekleştirdiğini de söyledi.

Avukatın açıklamasına göre istismarın ardından V.'yi memleketi Sinop'a götüren C.Ç., Suriyeli çocuğu orada 15 gün boyunca alıkoydu.

"Kimseyi anlatmamaları için tehdit etmişler"

"Kimseyi anlatmamaları için tehdit etmişler"

İstismarın Sinop'ta da sürdüğünü anlatan ailenin avukatı, C.Ç. tarafından V.'nin ailesinin aranarak tehdit edildiğini anlattı:

'C.Ç., annesi ve babası, V.'nin ailesini arayıp, 'Sessiz kalacaksınız. Olayı kimse duyarsa sizi sınırdışı ettiririz. Bizim arkamız sağlam. Akrabalarımız polis.' diyerek tehdit etmişler.'

Pedagog eşliğinde ifadesi alınacak

Pedagog eşliğinde ifadesi alınacak

C.Ç.'nin annesi ve babasından da şikayetçi olacaklarını belirten avukat, olayın, V.'nin annesinin İstanbul Ensarları Derneği'nde görevli, Suriyeli bir şahsa anlatmasıyla ortaya çıktığını söyledi.

İmamoğulları, 13 yaşındaki V.'nin pedagog eşliğinde bugün ifadesinin alınacağını ve doktor muayenesine sokulacağını da belirtti.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

bunu yapan suriyeli olsaydı, talan edilmedik suriyeli dükkanı bırakmazdı bizim sözde vatan sevdalıları.

Serdar Bulut

Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Kötülük Dünya’nın neresinde olursa olsun, kimden gelirse gelsin...Susan, dilsiz şeytandır!!!

Gülen Kılıçkaya

“13 yaşında bir çocuk” demek yerine “13 yaşında suriyeli bir çocuk” şeklinde başlık atmanızın sebebi nedir acaba onedio? çocuk çocuktur ve tecavüz çok korkun... Devamını Gör

Aslan Atasoy

Tecavüzü eden Suriyeli olsaydı kıyamet koparılırdı buna dikkat çekmek istedim.Artık insanların etnik kökeniyle diniyle mezhebiyle giyimiyle kuşamıyla ilgilen... Devamını Gör