Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Supernatural'ın 10. Sezonu Hakkında Bilmedikleriniz - I

-

1. "Black" bölümü (10x1), Pearl Jam'a bir göndermedir

10. sezon 1. bölümün adı olan "Black", Pearl Jam’in aynı adlı şarkısına bir gönderme olabilir. Bu şarkı sevgilisini kaybeden bir adamı anlatıyor ve Crowley’in Sam ile telefon görüşmesi esnasında şarkı sözleri konuşmaya yansıdı.

2. "Adımı söyle!"

Gaz istasyonunda çalışan görevli Mickey, "Adımı söyle!" diyerek Breaking Bad’e gönderme yapmıştır.

3. Şeytan Dar

Dar adlı şeytanı canlandıran Raquel Riskin, daha önce 5. sezon 6. bölümde Amber Greer adlı bir dadıyı canlandırmıştır.

4. Sam'in kolu

Sam’in kolu aslından senaryoda yoktu ama Jared Padalecki ile Osric Chau şakasına güreşirlerken, Jared kolunu incitti ve bu durum dizinin ilk bölümlerine de yansıdı.

5. Sherlock Holmes vs Moriarty

2. bölümün adı olan "Reichenbach", Sherlock Holmes ve onun azılı düşmanı Moriarty’nin asıl yüzleştikleri yer olan İsviçre’deki Reichenbach Falls şelalelerine bir gönderme olabilir. Bu bölümde de Cole düşmanı Dean ile yüzleşti.

6. "Hey Jude"

Dean’in piyano ile çalmaya çalıştığı şarkının ‘Hey Jude’ olduğu söyleniyor, ki bu şarkıyı Dean küçükken Mary ona ninni olarak söylerdi.

7. "Şeytanlık"ta gizli ayrıntılar

Crowley’in kokteylinin içinde şeytan mızrağı vardır.

8. The Princess Bride

Dean’in "Buraya gelip benim adım Inigo Montoya diyeceksin. Babamı öldürdün, ölmeye hazır ol. Sonra ben de düşecek miyim?" repliği, 1987 yapımı olan The Princess Bride filmine bir göndermedir.

9. Rolling Stones - Soul Survivor

3. bölümün adı olan “Soul Survivor”, Rolling Stones’un Exile on Main St. albümündeki bir şarkının adıdır.

10. Mark Sheppard'ın oğlu

3. bölümde, Mark Sheppard’ın oğlu Max Sheppard, Crowley’e belge getiren bir şeytanı canlandırmıştır. Yine Jensen’ın eşi Danneel’ın kardeşi Gino ve yeğeni Valerie de cehennemdeki şeytanlar olarak görünmüşlerdir.

11. Jensen'ın şık jesti

Cass ve Hannah’ın önünde durdukları benzin istasyonunun adı olan Lil' Levi's, Jensen’ın Down sendromlu yeğeni Levi’ye bir jesttir.

12. Cinnet'e saygı

Şeytan Dean’in sığınaktaki odanın kapısını kırdığı sahne ünlü gerilim filmi The Shining (Cinnet)’e bir saygı niteliği taşımaktadır.

13. "Paper Moon"

4. bölüme adını veren “Paper Moon”, ayışığı görüntüsü verilmek istenen film ve dizilerde küre şeklindeki bir fenere verilen addır.

14. “Avlanmak Yasaktır”

4. bölümün başında Sam ve Dean’in güneş gözlükleriyle oturduğu yerdeki tabelada “Avlanmak Yasaktır” yazmaktadır.

15. Adam Glass'ın kardeşine jesti

4. bölümde gördüğümüz Tasha karakterinin adı, bölümün yazarı Adam Glass’ın kardeşinin adıdır ve Adam Glass kendisine bir jest yapmıştır.

16. Calliope

5. bölüm (Fan Fiction), 2x20 "What Is and What Should Never Be" bölümünden sonra bölümde tek ölenin yaratık olduğu ikinci bölümdür.

17. Sadece korkuluk değil

5. bölümde korkuluk olarak gördüğümüz John DeSantis, daha önce 3x13 “Ghostfacers” bölümünde Freeman Daggett’ı 8x13 “Everybody Hates Hitler” bölümünde de Golem’i canlandırmıştır.

18. 200. Bölüm

5. bölümün aynı zamanda dizinin 200. bölümü olması onuruna, kardeşlerin motel kapıları 200 numaradır ve okuldaki gözlemeler 2.00 $’dır.

19. "Ask Jeeves"

6. bölüme adını veren "Ask Jeeves", 1995 yılında oluşturulan bir arama motorudur.

20. Jared'in laktoza duyarlılığı

6. bölümde Sam’in kadından kurtulmak için laktoza duyarlılığım var demesi aslında pek yalan sayılmaz, Sam’i canlandıran Jared Padalecki’nin gerçekten laktoza duyarlılığı vardır.

21. James A. MacCarthy anısına

Johnny MacCarthy'nin yönetmiş olduğu 6. bölüm, bölümün çekimleri esnasında vefat eden babası James A MacCarthy'e adanmıştır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
masal-tomlinson

En'bi dizi <3 <3 <3

Görüş Bildir