Görüş Bildir

‘Sayın Kılıçdaroğlu, Ben Kur'an ile Büyüdüm’

Anasayfa > Gündem

Erdoğan, konuşması sırasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı kürtçe Kur'an-ı Kerim mealini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanSiirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Kenan Evren gibi Kur'an'ın istismarını yapıyor” sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, 'Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kur'an ile büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle. Kendi şahsında Kur'an’ın yerinin ne olduğu malum' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Az önce Milli Eğitim Bakanımız, Milli Eğitim ile ilgili olanları ifade etti. Ben tekrar ifade edeceğim. Toplam 33 trilyon yatırım bedeli olan bu eğitim kurumlarının bir kısmı ayrıca hayırseverlerimizin desteğiyle inşa edildi. Hepsini tebrik ediyorum.

Benim siyasi hayatımda Siirt'in ayrı bir yeri var.  

BENİMLE İLGİLİ BİR İFADE KULLANMIŞ

Ana muhalefetin başındaki zat benimle ilgili dün bir ifade kullanmış. Cevap vermeye değmez ama Siirt'ten Kayseri'ye Kayserili kardeşlerim cumhurbaşkanlarını iyi tanır.

Diyor ki nerede ne konuşacağını da bilmiyor. Cumhurbaşkanı diyor, “Evren gibi Kur'an'ın istismarını yapıyor” diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kur'an ile büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle. Kendi şahsında Kur'an’ın yerinin ne olduğu malum.

'DİYANET İŞLERİNİ KAPATACAĞIZ' DİYOR

Beyefendi nereden buraya geldi? Hani ben dedim ya, diyanet işleri başkanlığı Kürtçe kuran meali yayınladı dedim ya, bundan beyefendi rahatsız olmuş. Bu bir istismar mı? Biz ülkemizde her dilde inşallah diyanet işleri başkanlığımız biraz sonra anlatacağım, bu da Kürtçe kuran meali. Bunu da niye söylüyorum. Malum terörün beslediği siyasi parti ne diyor? Maalesef çok ilginç. 'Diyanet işlerini kapatacağız' diyor. 

Yahu bunlar maalesef cami duvarına pislemeye başladılar. İstismarsa istismarını yapıyorlar. Her türlü yol bunlarda var. Ve birisi ana muhalefet diyor ki imam hatipleri kapatacağım. Dün Kayseri'de diyor ki hayır ben öyle demedim. ,

BİR DEFA O YETKİYİ SEN NEREDEN ALIYORSUN?

Ne dedin? 1+8+4. Bir cumhurbaşkanı olarak bana yanlışları düzeltmek düşer. Bir defa o yetkiyi sen nereden alıyorsun? Milletin verdiği yetkiyle bu parlamentodan 12 yıllık zorunlu eğitim geçti ve imam hatiplerin meslek liselerinin önündeki engeller kaldırıldı. Siz orta kısmı kapattınız ve imam hatiplerin sayısı öğrenci sayısı 60 bine düşmüştü, şimdi bir milyona çıkınca rahatsız oldular.

ÇIKMIŞ NE DİYOR, BAKIN ÇOK ENTERESAN

Hani özgürlüklerden yanaydınız? Niye rahatsız oluyorsunuz? Anne baba nereye gönderirse bırak göndersin, karışma. Terör destekli olan siyasi parti, benim inançlı Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Şimdi ben buradan inançlı inançsız Kürt kardeşlerime sesleniyorum, 7 Haziran’da bu oyunu bozun. Çıkmış ne diyor, bakın çok enteresan.

BUNLARA DERS GEREKMİYOR MU? 

“Taksim bizim Kâbe’mizdir” diyor. Bizim Kâbemiz bellidir. Kabe, Arap’ın olsun bize Taksim yeter diyorlar. Bunlara ders gerekmiyor mu? Bizim dersimiz sandıkta, tarafım ama ben milletin tarafındayım. 

Milletin inancına eğitimine hatta kılığına kıyafetine düşman bir anlayış bu millete yıllarca kan kusturdu. 

İNANIN ARALARINDA ZERRE KADAR FARK YOK

70 yıl önce ne dayatılıyordu? Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter deniyordu. Zihniyet aynı. Bunlar aynı faşist kafanın farklı tezahürleri. İnanın aralarında zerre kadar fark yok. Tek parti CHP’si bu milleti inancından medeniyetinden kopartıp, kendi ideolojik saplantılarına uygun toplum inşa etmeye çalışıyordu. Onun taklitçisi parti de benim Kürt kardeşlerimi inancından medeniyetinden kopartıp, kendi saplantılarının esiri haline dönüştürmek istiyor. Bölgede pek çok imam, din görevlisi bölücü örgüt tarafından saldırıya uğradı.  Kuran kursuna saldırdılar, okulları yaktılar, pansiyonları yaktılar. Bunların yandaşları istanbul’da sırf sakalından dolayı insanlara saldırdı. İş yerlerini araçlarını taşladı. Kendilerinin kimsenin inancına kesinlikle saygı diye bir derdi yoktur.

HANİ SEN KÜRTTÜN?

Geçenlerde bir muhtarımızı öldürdüler değil mi? Buyurun, şu anda her şey tespit edilmiş vaziyette. Yardım yataklık yapanlar belli. İş takip ediliyor. Hani sen Kürttün? Niye bir Kürt muhtar kardeşimizi vuruyorsun, öldürüyorsun? Soruyorum. 

SİZ SELAHADDİN EYYUBİ’NİN TORUNLARISINIZ

TRT Kürdi kanalından mevcut durumda Kürtçe mevlit okunabiliyor. Artık diyanet işleri başkanlığımız, cami cemaatini kontrol altında tutmak için değil, onlara hizmet etmek için çalışıyor. Bunu da en iyi islama samimiyetle sadakatle sarılmış olan bölgedeki kardeşlerim bilir. Kürt kardeşlerimin İslam'a hizmetleri, ibadetlerine olan bağlılıklarıyla sınırla değil. Siz Selahaddin Eyyubi’nin torunlarısınız. 

BUGÜN TÜRKİYE’DE BOKO HARAM GİBİ, DAEŞ GİBİ ÖRGÜTLER...

Geçmişte devletin bu kurumları yok etme projesini, bugün bölücü örgüt adına maalesef adım adım hayata geçirenler var. Bugün Türkiye’de Boko Haram gibi, Daeş gibi örgütler faaliyet gösteremiyorsa en büyük pay dinayet işleri başkanlığımızındır. Ülkemizde mezhep çatışması tutmuyorsa, bunda diyanet’in büyük rolü var. Bütün bunlarla beraber bugün atmamız gereken en önemli adım ne diyor Siirt’li İbrahim Hakkı hazretleri.

Ajanslar

Twitter'dan yorumlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Narki

birden fazla Kuran olmadığına göre hmm biz okudugumuzu anlayamadık demek ki

colosus col

kur'an çarpsın seni inşallah. hangi kur'an da yazıyor, milleten aldığın vergiyle zengin olmak, hangi, kur'an da yazıyor insanları hayvan yerine koymak.

Pasif Kullanıcı

Biz incille büyüdük sanki amk :D