Sabah 9 Akşam 5 Çalışarak Kariyer Basamaklarını Hızla Tırmanan 16 Çalışkan Hayvan Dostumuz

6PAYLAŞIM

Böyle iş arkadaşım olsun izinsiz çalışırım. 😍

1. Gavel - Queensland Valiliği karşılama komitesi müdürü

Valinin en sevdiği yaveri ve törenlerin vazgeçilmezi olan Gavel aslında bir polis köpeğiydi fakat polis ekipleri Gavel'in pek de hırsız kovalamayı sevmediğini fark edince valilik binasına tayin edildi. Şimdi valilik binasında yaşıyor, ziyaretçileri karşılıyor ve törenlerde boy gösteriyor. 

Aramızda kalsın vali de kendisini çok seviyor!

2. Maryann, Bira imalathanesi

Amerika'da özellikle içki imalathanelerinde çalışan kediler çok seviliyor, işlerinde de çok başarılılar! Tüm tesisi kemirgenlerden uzak tutarken gelen ziyaretçilere de sevimli bir hoşgeldin diyorlar. Maryann tüm bu işleri çok iyi yaptığı için ayın elemanı seçilmiş olacak ki yeni birada onun resmini kullanmışlar.

3. Gli, Ayasofya'nın ünlüsü

Gli'yi tanımayan yoktur, kendisi maaşlı çalışmasa da yemek ve konaklama masrafları karşılanıyor. Ee ışıklara bakmaktan şaşı olan bu Gli'ye yakın zamanda bir emeklilik maaşı bağlanmalı bence.

4. Felix, Huddersfield İstasyonu kıdemli haşere kontrolcüsü

Felix gerçekten 2011 yılından beri 9-5 çalışıyor, üniforması ve yaka kartlığını da hiç unutmuyor. Unutmadan söyleyelim kendisinin kedi girişli özel bir ofisi de var.

5. Polis kazlar, Xinjiang bölgesi

Aşırı iyi gören ve duyan kazların Çin'in Xinjiang eyaletinde polis olmamaları için hiçbir sebep yok, diğer hayvanlardan daha ürkütücüler ve her an saldırmaya hazırlar. O yüzden uzun bir süredir bu evcil kazlar polis olarak dolaşıyor.

6. Twiggy, Oyuncu

Sincap deyip geçmeyin, Twiggy çok ünlü bir sporcu. Su kayağındaki bu başarısı onu pek çok filmde oynatmaya yetmiş de artmış bile!

7. Fat Cat, Usta

www.facebook.com

Kaliforniya'da bir şirketin yüzü ve çalışanı olan Fat Cat isimli bu dostumuz genellikle inşaat alanlarında iş kıyafetleri ile çalışanları denetliyor.

8. Whisky de Microsoft'ta kariyerine başlayan şanslılardan

www.reddit.com

Tam olarak ne iş yaptığı belli olmasa da sanırım evrak taşıyor ya da kemiriyor, çalışanların motivasyonunu arttırıyor. Ama yakalığındaki fotoğrafına bakın!!

9. Ankara Belediyesi'nin kıymetli çalışanı Khaleesi

10. Tuscon Prime, Hyundai'de satış danışmanı

Brezilya'daki bir Hyundai bayisi kapının önünde duran Tuscon Prime'ı işe alarak çok sevimli bir istihdam sağlamış. Yaka kartının tatlılığı!!

11. Dixie, Yardımcı kamyon şoförü

www.reddit.com

Kendisi pek hızlı gitmeyi sevmiyor.

12. Browser, White Settlement Halk Kütüphanesi'nde kütüphaneci ve haşere kontrolcüsü

Henüz daha bir yavru iken iş hayatına atılan Browser çok sevilen bir kütüphaneciydi fakat 2016'da kovuldu. Kütüphaneye gelenler onu o kadar seviyordu ki geri işe alınması için imza kampanyası bile başlatıldı!

13. Rademenes, Hayvan barınağında hemşire

Polonya'da iyileştirici etkisi ile tanınan bu hemşire kedi, hasta kedi ve köpekleri karşılıyor hatta ihtiyacı olanlara mental destek veriyor. Enerjisi sayesinde ağır hasta olanların bile iyileştiği düşünülüyor.

14. Dirt, Nevada İstasyonu'nda makine dairesinde çalışıyor.

Bu çalışkan kedimizin kirli görüntüsü ise baki! 12 yıldır Nevada İstasyonu'nda yaşayan ve çalışan Dirt, hep yağ ve kirin arasında büyümüş ve kendini temizleme alışkanlığı edinmemiş. Zamanla o beyaz tüyleri de griye dönmüş, ne kadar yıkanırsa yıkansın yılların birikmişliğini taşıdığı için rengi hep griye dönük kalıyor.

15. Pal Dánielsdóttir, Foss Hotel'de mousekeeper

16. Cashnip, GuRuStu ofis çalışanı ve bağış toplayıcısı

www.instagram.com

Evet yanlış duymadınız Cashnip bir bağış toplayıcısı ama bu bağış sektörüne girmeden önce ofiste normal bir şekilde çalışıyordu. Klavyelerin üstünde geziyor, böcek yakalıyor bazen de e-mail gönderiyordu. Ama bir gün işler değişti, ofise gelenler kapının arkasında yığınlarca kayıt para gördü ve bu bir müddet daha devam etti. Sonradan anlaşıldı ki Cashnip ona uzatılan paraları kapı arasından hemen alıyor ve asla geri vermiyordu. 

Sonrasında da kendisinin de doğduğu Tulsa Barınağı için bağış toplamaya başladı ve çok iyi bağış topluyor!

Bonus: Bu işçi arkadaşlarımızı da unutmayalım!

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Penguenden Kuzuya Kadar Hayvanlarla Dostluğunu İleriye Taşıyarak Onlarla Adeta Kanka Olmuş İnsanlar - onedio.com
Penguenden Kuzuya Kadar Hayvanlarla Dostluğunu İleriye Taşıyarak Onlarla Adeta Kanka Olmuş İnsanlar - onedio.com
Gerçek Hayatta Rastlasak Aklımızı Oynatmamıza Neden Olup Yan Yana Gelince Karınca Gibi Duracağımız Devasalıkta 23 Hayvan - onedio.com
Gerçek Hayatta Rastlasak Aklımızı Oynatmamıza Neden Olup Yan Yana Gelince Karınca Gibi Duracağımız Devasalıkta 23 Hayvan - onedio.com
Bakmayın Öyle Durduklarına! Şirinliklerine Aldandığınız An Sizi Öldürebilecek Kadar Tehlikeli 13 Hayvan - onedio.com
Bakmayın Öyle Durduklarına! Şirinliklerine Aldandığınız An Sizi Öldürebilecek Kadar Tehlikeli 13 Hayvan - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kim-seok-jin

#14 Dirty çom havalı görünüyoooo

lil_ery

Aslında hakikaten iş olsun diye değil gerçekten de hayvanlar da çalışan olarak kimi sektörlerde işe alınabilir

Görüş Bildir