Bakmayın Öyle Durduklarına! Şirinliklerine Aldandığınız An Sizi Öldürebilecek Kadar Tehlikeli 13 Hayvan

1.1bPAYLAŞIM

Bu kadar şirin olup nasıl öldürebilirler. 🙄

1. Yavaş Loris

Aşırı sevimli bir oyuncak gibi duran yavaş Loris göründüğü kadar masum bir hayvan değil. Yavaşlığı kadar dirseklerinde sakladığı zehri ile de ünlü olan bu canlı tek bir ısırığı ile kişinin ölümüne sebep olmaktadır.

2. Sessiz kuğu

Bu kadar asil ve güzel bir canlı nasıl zararlı olabilir dediğinizi duyar gibiyiz. Sessiz kuğular dünyadaki en agresif su kuşlarındandır ve çocuklarını korumak için ultra saldırgan olabilirler. Sadece kanatları ile bir adamın bacağını kırdıkları olmuştur.

3. Balon balığı

Bu sevimli balık ne kadar tombil gibi gözükse de kendisi tehlike anında şişen bir balık ve dünyanın en zehirli 2. balığı ve herhangi bir panzehir hala bulunamadı. Zehri o kadar kuvvetli ki sizi dakikalar içerisinde felç edebilir.

4. Pallas kedisi

Orta Asya'da yaşayan ve kedi ailesinin sevimli bir üyesi olan Pallas kedisi yalnız yaşamayı sever ve bu yalnızlık sevgisi çok vahşi olmasına sebep olur. Normal kedilerden 3 kat daha uzun ve güçlü dişlere sahiptirler. Tek bir ısırık ile bir tavuğun omurgasını ikiye bölebildikleri için onlardan uzak durmakta fayda var.

5. Kakım

Bir gelincik türü olan kakımlar, gelinciklere göre daha vahşidirler ve hızlı koşabilir ve yüzebilirler. Oldukça küçük olmalarına rağmen kendilerinden büyük hayvanları kolaylıkla avlayabilirler, örneğin bir tavşanı tek bir ısırığı ile öldürebilir.

6. Panda

O sevimlilikleri ile çok fazla hayranı olan pandalar 100 gram ağırlığında doğar ve 1.5 yaşında iken 50 kilo olurlar. Bambu yedikleri için ekstra güçlü ve sert dişleri olan pandaların ön ayakları da ekstra güçlüdür. Olası bir tehlike anında direkt saldırırlar ve ciddi yaralanmalara sebep olabilirler. Çünkü günde 12 saat bambu yiyen bir hayvanın dişleri ekstra kuvvetlidir!

7. Zehirli ok kurbağası

Sarı, mavi, kırmızı, siyah gibi pek çok renkte bulunan zehirli ok kurbağaları her ne kadar eşsiz ve güzel görünse de kendisi dünyanın en zehirli hayvanları arasında alır. Sadece dokunarak bile felç kalabilirsiniz.

8. Kunduz

Aşırı minik ve sevimli duran bu hayvanların ön dişleri o kadar masum değildir. Tüm hayatları boyunca bir şeyleri kemiren kunduzların dişleri çok keskindir ve her yıl yüzlerce insanın ölümüne sebep olmaktadırlar.

9. Karıncayiyen

Ne kadar tatlı görünse ve karınca ile beslense de karıncayiyenler oldukça tehlikeli hayvanlardır. Herhangi bir tehdit algıladığı anda pençeleri ve güçlü dişleri ile saldırmaya başlar. Karıncalarla beslenen bu arkadaşımız saniyeler içerisinde bağırsaklarımızı çıkarabilir.

10. Pars foku

Foklar nedense hep tatlı ve sevilesi gelmiştir. Pars foklarını da sevmek isteyebilirsiniz çünkü aşırı sevimliler ama sevmeden önce unutmamanız gereken bir şey var: Kutuplarda yaşayan en vahşi hayvan olan pars fokları penguenler ve yavru foklarla beslenirler ve besin kaynağı olarak bir insanı bile yerler, onlar için penguen ya da insan olmanızın hiçbir farkı yok.

11. Cassowary

www.bushheritage.org.au

Avustralya'ya özgü uçamayan bir kuş olan Cassowary rengarenk boynu ile görenleri kendine hayran bırakabilecek bir güzelliğe sahip ama sadece bu kadarla kalmıyor, kendisi dünyanın en tehlikeli canlılarından biri. 58 kg ağırlığına ulaşabilen bu kuş dünyanın yaşayan en büyük 2. kuş türüdür ve oldukça keskin pençelerle güçlü bacaklara sahiptir. Aşırı hızlı koşan Cassowary herhangi bir yırtıcı hayvanı dakikalar içinde parçalara ayırabilir. Genel olarak agresif olan bu tür 1 metre yüksekliğe zıpladığı için tehlikesine tehlike katmaktadır.

12. Kirpi

Son dönemlerde sevimlilikleri ile kalbimizi fetheden kirpiler göründükleri kadar zararsız değiller. Tehlike hissettiği anda tıpkı bir ok gibi dikenlerini fırlatarak ciddi yaralanmalara ve bazen ölümlere sebep olmaktadırlar. O yüzden gördüğünüz bir kirpiyi sevmeden önce yanına sakince yaklaşın.

13. Amerikan geyiği

Tıpkı bir karikatür gibi görünen Amerikan geyikleri tehdit edilmeleri halinde dünyanın en tehlikeli hayvanına dönüşebilir. Şu ana kadar saldırıp öldürdükleri ve yaraladıkları insan sayısı yadsınamayacak kadar fazladır.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Anne Hayvanlardan İzlerken Gözlerinizden Kalpler Fışkırtacak Muhteşem Görüntüler - onedio.com
Anne Hayvanlardan İzlerken Gözlerinizden Kalpler Fışkırtacak Muhteşem Görüntüler - onedio.com
Evcil Hayvan Sahiplerinin Dikkatine! Minnoş Dostlarınızı Farkında Olmadan Zehirleyebilecek 15 Yaygın Ev Bitkisi - onedio.com
Evcil Hayvan Sahiplerinin Dikkatine! Minnoş Dostlarınızı Farkında Olmadan Zehirleyebilecek 15 Yaygın Ev Bitkisi - onedio.com
Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
Milyonda Bir Rastlanacak Eşsiz Özellikleri Sayesinde Mükemmel Görünümü Yakalamış Dünya Tatlısı 19 Hayvan - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tekin-unver

Merak etmeyin insan oğlu bunlardan daha fazla canlı öldürüyor Kürkleri için bir sürü hayvan öldürüyor Fil Dişi için kim bilir kaç tane fili öldürmüştür Gergedanları boynuzları için öldürüyorlar küresel ısınmayı hızlandırıp kutup da ki buzların erimesini sağlıyorlar böylece orada ki canlıların yaşama alanları daralıyor bu hayvanlarda bu özellikler olmasa kendilerini nasıl koruyacaklar Ayrıca insan oğlu sırf kendi zevki için sayısız hayvanı hayvanat bahçesine hapsediyor yunusları yaşadıkları yerlerden koparıp akvaryumlara hapsediyor

defne-gucer

Bilgiler zaten yalan yanlış, hadi onu geçtim balon balığı görselindeki fotoşop insan dudaklarını da mı farketmediniz onedio.

mavi-rosa-mora

#9-Karıncayiyen diye yazdığınız hayvan, karıncayiyen DEĞİL, "Aadvark" adıyla da anılan Yer Domuzu... Lütfen arama motorunuza "karıncayiyen" yazıp görsellere bakınız, karıncayiyenin yer domuzuyla alakası bile yok. Bir içerik hazırlarken doğru bilgi verme kapasiteniz yoksa, en azından yanlış bilgi vermemeye çalışın.... (Ek: #6-Panda yazısında amma da çok "ekstra" kelimesini kullanmışsınız; tamam, inandık, "ekstra" kelimesinin anlamını ekstra biliyorsunuz!)

z.kaanbdk

Burnu uzun ya burnu :D

metin-akalp

#12 Kirpiler ok fırlatamaz. Hatta dünyada hiç bir canlı vücudundaki bir parçayı (vücut sıvıları yada dışkı haricinde) istemli olarak fırlatamaz. Hayvana gidip kendiniz dokunmadığınız sürece size hiç bir şekilde zarar veremez. Kirpinin dikenleri ok başı gibidir. Battığında kirpinin vücudundan ayrılır ve battığı yerde kalır. Bu dikeni çekip çıkarmak zordur ama ileri doğru gidebilir. Hayvan bu dikeni kendi çıkaramazsa diken sürekli ileri doğru hareket eder ve daha derine, hayati organlara ilerleyebilir. Bugün yaşayan vahşi hayvanların ataları kirpilerle muhatap olduklarında büyük sıkıntı çektikleri için bu minik hayvan evrim yasalarınca tehlikeliler listesine eklenmiş ve günümüze kadar soyu tükenmeden gelebilmiş. Fırlatma konusuna gelirsek bu hayvanın dikeninin ucu battığında pek can yakmaz. Hatta çoğunlukla anlayamazsınız bile. İnsanlar dikenin ne zaman battığını hatırlayamadıkları için bunu kirpinin uzaktan fırlattığını düşünmüşler ve böyle bir inanış oluşmuş.

merve-cindoruk

Aslında burda bahsetmek istediği kirpi türü oklu kirpi. O da oklarını (ok haline gelen uzun dikenlerini) sadece dikleştirir veya tehlike yönüne çevirebilir, bu oklar da tehlikelidir ama fırlatamaz.

naerendir

En tehlikeli hayvan turu olan insani unutmus yazan hanimefendi..cevreye cop atar,yere tukurur,iser,sicar,hayvanlari katleder,insanlari katleder ve bunu sadece kendini korumak icin yapmaz sebepsiz de yapar..

Görüş Bildir