ODTÜ Mezuniyet Töreninde Güvenlik Görevlisinin Kafa Attığı Kişi, Deniz Baykal'ın Oğlu Çıktı!

-

2 Temmuz'da ODTÜ'de gerçekleşen mezuniyet töreni sırasında amatör bir kameranın kaydettiği şiddet görüntüleri bugün basına ve sosyal medyaya yansıdı.

Görüntülerde güvenlik görevlisinin bir kişiye "kafa attığı" görülüyor 📹

Medyaya önce yansıyan bilgi, kafa atılan kişinin öğrenci velisi olduğu yönündeydi. 

Ancak Hürriyet'ten Nurettin Kurt'un haberine göre kafa atılan kişi CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal.

Peki Ataç Baykal kimdir? 👇

Orta öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. ÖSS Fen puanında Türkiye 43.’sü olarak girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl başladığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 1993’te tamamladı. 2001’de doçent, 2008’de profesör oldu.

1993-1995 arasında ABD’de Washington DC’deki Washington Hospital Center ve New York’taki Mount Sinai Medical Center hastanelerinde organ nakli konusunda üst ihtisas yaptı.

2002-2003’te ABD'de Houston, Texas'taki Texas Üniversitesi M. D. Anderson Kanser Merkezi ile Dallas, Texas'taki Texas Üniversitesi Southwestern Tıp Merkezi'nde meme hastalıkları ve meme kanseri konusunda üst ihtisas yaptı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 2001 yılı Teşvik Ödülü’nü aldı. ECFMG ve FLEX sertifikaları bulunmaktadır. TÜBİTAK, Fulbright ve Susan G. Komen Breast Cancer Foundation burslarını kazandı. 

Meme kanserinin cerrahi tedavisi, özellikle onkoplastik cerrahi yöntemler ve metastatik meme kanserinde cerrahi tedavi, sentinel lenf nodu biyopsisi, meme hastalıklarında risk analizi ve meme kanserinde alternatif tedavi yöntemleri ile ilgilenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir