Mutluluğun Bir Fikir Kadar Uzağımızda Olduğunu Kanıtlayan Fotoğrafçıdan Özgürlük Dolu 39 Kare

 > -
Abone ol

20 yaşındaki, Paris'li fotoğrafçı Sidi Omar Alami; Tıp Fakültesinde bir yıl geçirdikten sonra ülkesini terk edip dünyayı keşfetmeye karar veriyor. Yola çıktığında yanına sadece fotoğraf makinesini alan sanatçı, yolculuğundan şu şekilde bahsediyor: 

''Çok zor bir karar verdim, ailemi, arkadaşlarımı, buradaki rahat hayatımı bıraktım ama geçen bir yıldan sonra hayatımda verdiğim en iyi karar olduğunu fark ettim.

Haziran 2014'de yolculuğuma çıktım. İlk durak ABD idi. Planım 3 aylığına ABD'de kalmaktı. ABD'ye gittiğimde buradaki zamanımın yollarda geçeceğini düşünmemiştim. Bir aylığına New York'ta kaldım. New York'a gelmeden önce kimseyi tanımıyordum. Bilmediğiniz bir yerde hiç arkadasınız ve aileniz yoksa hemen arkadaş edinme ihtiyacı hissediyorsunuz. Dünya kupası sırasında bir gece Fransız bir tüccarla tanıştım. Onunla tanışmadan önce kalacak bir yerim yoktu ve o bana 2 haftalığına Broadway'deki muhteşem dairesinde ev sahipliği yaptı.

Birkaç gün sonra New York'ta bir fotoğrafçı ve Fransız bir müzisyenle tanıştım. Üçümüz ucuz eski bir araba alıp yola çıktık. New York'tan başlayarak, Los Angeles'a seyahat ettik. Yolda çok fazla insanla tanıştık, müthişti. 16.000 km den fazla yol yaptık ve 20 den fazla eyalet geçtik. İnanılmaz bir serüvendi. Tarlalarda, çölde ve ağaçların arasında uyuduk. Gölde duş almak eğlenceliydi. Bu güzel gezinin ardından tek başıma Hawaii'ye gittim. Şimdi tekrar yollardayım. Avustralya, Singapur, Malezya, Endonezya, Katar, Finlandiya, İsveç, Fas, İsviçre, Kanada ve Norveç'i gezdim. Yaptığım bu geziler sayesinde kendim hakkında çok şey keşfettim ve mutlu insanları fotoğrafladım.

Fotoğraflarımı kullanarak insanları böyle seyahatler için cesaretlendirmek istiyorum."

Into the Wild filmini izleyenler bilir. Sidi Omar Alemi adeta size öyle bir yolculuğun kapılarını açıyor.

İşte: Mutluluğun Bir Fikir Kadar Uzağımızda Olduğunu Kanıtlayan Fotoğrafçının Özgürlük Dolu 39 Kare'si.

Fotoğrafçıyı buralardan takip edebilirsiniz: Facebook, Instagram, Tumblr, Flickr.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

37. 

38. 

39. İşte fotoğrafçının, ABD seyahati boyunca dolaştığı yerler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mcankarakoyun

giderdim de anam merak eder şimdi

zuzwang

içeriğe babamla bakıp adamın çıplak poposunu gördüğüm için çok mutluyum xşdlkxd

Gizli Kullanıcı

O fotoğraf karelerini biz yaşamadığımıza göre, mutluluk yanımızdan dahi geçmedi.

streetkedisi

Ve harakiri yapmadan önce son gördüklerim olarak bunlar tarihe geçsin pfffffffffffffffffff, neyse az kaldı Afrika resimlerimi yayınlayacağım bende

Gizli Kullanıcı

Bir karavanım olsa, yanımda da en yakın iki-üç arkadaşım olsa, çıkıp gitsek kafamızın istediği gibi, kimse karışmasa, zaman kavramı olmasa sonra bütün dünya buna inansa biir inansa hayat bayram olsaaa

Gizli Kullanıcı

İnsanlar el ele tutuşsa birlik olsa uansak sonsuza

Görüş Bildir