Görüş Bildir
Haberler
Müftülük Onay Vermiş: Suriye Merkezli Haznevi Tarikatı Gaziantep'te 'Külliye' İnşa Ediyor

Müftülük Onay Vermiş: Suriye Merkezli Haznevi Tarikatı Gaziantep'te 'Külliye' İnşa Ediyor

Ulaş
19.12.2019 - 12:29

Gaziantep'te Suriye merkezli Haznevi Tarikatı 67 bin metrekarelik alan üzerine devasa bir külliye yaptırıyor. Sadece Suriyelilerin çalıştığı yapı için müftülüğün de onay verdiği belirtildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Şehitkamil İlçesi Karpuzkaya Köyü yakınlarında, 67 bin metrekarelik alan üzerine yapılan külliye, Şehitkamil Belediye Meclis Toplantısı'nda da tartışıldı.

"Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi?"

"Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi?"

CHP'li Meclis Üyesi Ali Güdücü, “Gaziantep'e ne faydası olacak ? Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi? Bu şehir, Taliban şehri mi olacak?” diye sordu.

Müftülük onay vermiş

Müftülük onay vermiş
ilkha.com

Şehitkamil Belediye Başkanı AKP'li Rıdvan Fadıloğlu ise “Müftülük onay vermiş, inşaatın ruhsatı var. Daha önceki dönemde mevzi imar planı olarak yapılmış bir yer. Buranın ruhsatını verdik, imara uygun yapılmış bir projenin ruhsatını vermemek gibi bir hakkım yok” dedi.

 Gaziantep'te de çok sayıda müridi bulunan Haznevi Tarikatı'nın Şeyhi Muhammed Haznevi yılda en az bir kez Türkiye'ye gelip, tarikatının zikir törenlerini yönetiyordu. Geçen yıl ölen Şeyh'in yerine oğlu tarikatın başına geçti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
459
194
56
33
23
18
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Jesus Cry

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, boş yere darağacında sallandırma dı o şeyhleri..

DUFFY DUCK

Mide bulandırıcı hal almaya başladı bu. Resmen suriyelilere barınak.Hiç mi atalarımızın azmi yok bizde hiç mi engel olamıyoruz şunlara. Yüzlerde meymenet yok.

semih yurdakul

senin ataların o şeyhlerin sırtında devletini abad etti.... Mevlanası, Yunusu, Edebalisi, Ahi Devranı, Pir Sultan Abdalı, Bediüzzamanı, Molla Fenarisi, Somun... Devamını Gör

Ramazan Korkmaz

Ben ırkçı değildim. Vallahi de billahi de değildim. Ne zaman ki suriyelileri tanıdım, Hitler den beter oldum. Yahu bir insan da hiç mi şükür olmaz, hiç mi ç... Devamını Gör