Müftülük Onay Vermiş: Suriye Merkezli Haznevi Tarikatı Gaziantep'te 'Külliye' İnşa Ediyor

 > 
536PAYLAŞIM

Gaziantep'te Suriye merkezli Haznevi Tarikatı 67 bin metrekarelik alan üzerine devasa bir külliye yaptırıyor. Sadece Suriyelilerin çalıştığı yapı için müftülüğün de onay verdiği belirtildi. 

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Şehitkamil İlçesi Karpuzkaya Köyü yakınlarında, 67 bin metrekarelik alan üzerine yapılan külliye, Şehitkamil Belediye Meclis Toplantısı'nda da tartışıldı.

"Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi?"

CHP'li Meclis Üyesi Ali Güdücü, “Gaziantep'e ne faydası olacak ? Biz bu tarikatlardan çok çekmedik mi? Bu şehir, Taliban şehri mi olacak?” diye sordu.

Müftülük onay vermiş

ilkha.com

Şehitkamil Belediye Başkanı AKP'li Rıdvan Fadıloğlu ise “Müftülük onay vermiş, inşaatın ruhsatı var. Daha önceki dönemde mevzi imar planı olarak yapılmış bir yer. Buranın ruhsatını verdik, imara uygun yapılmış bir projenin ruhsatını vermemek gibi bir hakkım yok” dedi.

 Gaziantep'te de çok sayıda müridi bulunan Haznevi Tarikatı'nın Şeyhi Muhammed Haznevi yılda en az bir kez Türkiye'ye gelip, tarikatının zikir törenlerini yönetiyordu. Geçen yıl ölen Şeyh'in yerine oğlu tarikatın başına geçti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir