Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Microsoft 29 Temmuz’da Windows 10’un Piyasaya Çıkışını Kutluyor

 > -

Microsoft, 29 Temmuz’da dünya çapındaki tutkunları, parakendecileri ve Microsoft mağazaları da dahil olmak üzere dünya çapında Windows 10’un çıkışını ve insanlara yaratacağı katma değeri kutlayacağını açıkladı.

İlk defa ücretsiz güncelleme imkanı sunacak olan Windows 10, her zaman güncellenerek hızlı ve daha güvenli bir deneyim sunuyor olacak. Windows 10, Cortana, Microsoft Edge adı verilen yeni tarayıcısı ve Xbox’la uyumlu çalışma olanağı gibi yenilikleriyle şimdiye kadar olan en iyi Windows olacak.

Windows 10’un yenilenmesinde 5 milyon Windows üyesinin çok değerli emekleri mevcut. Windows 10’u ilk olarak elde edecek olan Windows üyeleri Sindey, Pekin, Tokyo, Sao Paolo, Londra, Berlin, Madrid, Singapur, Johannesburg, Nairobi, Yeni Delhi, Dubai ve New York olmak üzere 13 farklı yerdeki kutlamalara devet edildi.  Kutlamalar kapsamında deneysel tanıtımlar, eğlenceler ve Windows ekibiyle tanışma imkanları sunulacak.

Windows 10’un çıkışını Amerika Birleşik Devletleri’nde, Kanada’da ve Porto Riko’da olmak üzere 110’dan fazla Microsoft mağazası kutlayacak. Microsoft mağazalarında yapılacak olan kutlamalarda ise, demo deneyimleri yapılmakla beraber hediyeler ve daha bir sürü farklı sürprizler dağıtılacak. Microsoft mağazaları üstün bir hizmet anlayışıyla müşterilerine hizmet veriyor olacak. Windows 10’dan daha yüksek verim alınabilmesi için mağazalarda soru cevap masaları ve ücretsiz eğitimler sunulacak.

Best Buy, Wal-Mart, Dixon’s, mVideo, Croma, MSH, Incredible Connection ve Elkjop gibi parakendeciler de dahil olmak üzere Windows 10’u güncelleme konusunda kullanıcılara yardımcı olunacak. Tech Bench, Windows 10 güncellemesi yapan ve eski cihazdan yeni cihaza geçen kullanıcılara veri aktarımı konusunda destek verecek ve Windows 10 keşfi için istasyonlar kurulacak.

Yeni küresel kampanya Windows’un yeni jenerasyonunu kutlarken herkesi yeni bir döneme davet edecek. Amerika Birleşik Devletleri’nde 20 Temmuz’da ve dünya çapında 29 Temmuz’da Windows 10’un televizyonlarda ve dijital medyada kullanım kolaylığı ile ilgili tanıtımlara başlanacak. Bu kapsamda Windows Hello ve Microsoft Edge de tanıtılacak.

“Dünyanı Geliştir”  kampanyası Windows 10’un çıkışını takiben Microsoft’un insanlığı teknoloji ile destekleme ve geliştirme vizyonuna ön ayak olmaya hazırlanıyor. Microsoft, kampanya kapsamında 10 adet küresel ve 100 adet yerel kar amacı gütmeyen şirketle dünyanın gelişimine katkıda bulunmak için müşterek çalışmalar yürütecek. Bu misyon ve farkındalığı arttırmak için 10 milyon dolar yatırım yapılacak.  Desteklenecek küresel şirketlerin arasında CARE, Code.org, Keep a Child Alive, The Global Poverty Project, the Malala Fund, The Nature Conservancy, Pencils of Promise, Save the Children and Special Olympics şirketleri bulunuyor. Microsoft bu 9 şirketle projeler yaparak dünyanın teknoloji ve yatırım alanlarında gelişimine katkıda bulunacak.

29 Temmuz’da başlayacak olan kampanyada, dünyanın farklı bölgelerinden davetliler ile 10. küresel şirket hepberaber seçilecek. Katılımı desteklemek amacıyla katılımcılara ufak dokunuşlarla nasıl büyük değişimler yapılabileceği vurgulanacak.

Küresel ortaklara ek olarak, Microsoft ortakları ve tutkunlarıyla eylül ayında Avusturya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Kenya, Meksika, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin her birinden kar amacı gütmeyen organizasyonları belirlemek için bir araya gelinecek. Bu toplantılarda yerel pazarlar için hem para desteği hem de gelişim için gerekli teknolojiler konuşulacak.

Microsoft, 29 Temmuz’da çalışanlarına bir günlük izin vererek binlerce çalışanının Windows 10’un çıkışı onuruna gönüllü destek vermesini sağlayacak.

Donanım Günlüğü

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir