Meteoroloji'den Pazar Günü İçin 'Tropik Fırtına' Uyarısı: 'Sel, Su Baskını, Hortum Görülebilir'

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tropik fırtınayla ilgili yeni bir uyarıda bulundu. Meteeoroloji'den gelen uyarıya göre pazar günü bir çok şehirde çok kuvvetli ve şiddetli sağanak, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Türkiye'nin tropik bir fırtınayla karşı karşıya olduğu daha önceden duyurulmuştu👇

Türkiye Önümüzdeki Günlerde, İtalya Üzerinden Gelen Hesaba Katılmamış Bir Tayfunla Karşı Karşıya Olabilir! - onedio.com
Türkiye Önümüzdeki Günlerde, İtalya Üzerinden Gelen Hesaba Katılmamış Bir Tayfunla Karşı Karşıya Olabilir! - onedio.com

Meteoroloji, fırtınanın Türkiye'de pazar günü etkili olacağını duyurdu.

Meteorolojinin yaptığı son uyarıya göre 30 Eylül Pazar günü fırtınadan şu bölgeler etkilenecek.

Yapılan uyarıya göre, Ege'nin batısı (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa), Marmara'nın batısı (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri başta olmak üzere İstanbul), Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde fırtına etkili olacak.

Sel, su baskını, yıldırım, hortum, ulaşımda aksamalar olabilir.

Meteoroloji yaptığı açıklamada seli su baskını, yıldırım gibi aksaklıkların meydana gelebileceğini ve vatandaşların tedbirli olması gerektiğini söyledi. Yapılan açıklama şu şekilde:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Akdeniz üzerinde oluşan tropik fırtınanın, 30.09.2018 Pazar günü ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte Ege’nin batısında (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa), Marmara’nın batısında (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri başta olmak üzere İstanbul’da) yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) , Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, hortum , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Tropik fırtınanın yön şiddet ve etkileyeceği alan konusundaki olası değişiklikler Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel tahmin ve uyarılarından takip edilmelidir."

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca, Twitter hesabından pazar günü etkili olması beklenen fırtınanın olası olumsuzlukları hakkında uyarılarda bulundu.

AFAD da benzer bir paylaşımla vatandaşları fırtınaya karşı uyardı👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir