Görüş Bildir
Haberler
Linet, İsrail'i Salladı! Linet Kimdir? Linet Nereli ve Kaç Yaşında? Linet Hangi Dilleri Biliyor?

Linet, İsrail'i Salladı! Linet Kimdir? Linet Nereli ve Kaç Yaşında? Linet Hangi Dilleri Biliyor?

Eurovision'da İsrail'i temsil etmek için ülkedeki XFactor yarışmasına katılan Linet, jüri üyelerini etkileyerek bir sonraki tura geçmeyi başardı. Linet sesiyle ülkede büyük yankı uyandırırken, İsrail Büyükelçiliği de bir mesaj paylaştı. Peki Linet kimdir? Linet nereli ve kaç yaşında? İşte merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz hafta koronavirüsü atlatan Linet, ayağının tozuyla Eurovision'da temsil etmek istediği İsrail'e giderek, seçmelerin yapıldığı XFactor yarışma katıldı. Tel Aviv doğumlu Türk-İsrail asıllı şarkıcı, performansıyla jüri üyelerini adeta büyüledi ve bir sonraki tura geçmeye hak kazandı.

Linet, İbranice 'Güneş' ve bir dönem Burhan Çaçan'ın seslendirdiği 'Akşam Olmadan' şarkısını söyledi. Ünlü şarkıcı, sesiyle bazı jüri üyelerinin gözlerini doldururken, bir kısmı da şarkı sonunda Linet'i ayakta alkışladı.

XFactor yarışmasında Linet dışında Türk kökenli İzmirli bir aileden gelen Sapir Saban da yer aldı.

İsrail Büyükelçiliği'nden Mesaj

İsrail Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, 'Türk kökenli İsrailli şarkıcılar Linet ve Sapir Saban @Eurovision 2022'de İsrail'i temsil etmek için XFactor yarışmasına katıldı. Türkiye'de de çok sevilen ünlü şarkıcı Linet Türkçe ve İbranice performansı ile bir sonraki tura geçmeye hak kazandı.' ifadelerine yer verildi.

Türkiye, 2013'ten beri katılmadığı Eurovision'a katılmıyor.

Linet Kimdir?

Linet Kimdir?

Aslen Sefarad Yahudisi olan Linet, İsrail'in Tel Aviv kentinde dünyaya geldi. Annesi Bursa, babası İstanbul doğumlu olan ünlü şarkıcı, Türkiye'deki ilk albümünü 1995 yılında çıkardı. Arabesk ve fantezi türünde şarkılar söyleyen Linet, güçlü sesiyle kariyeri boyunca çeşitli ödüllere layık görüldü. İşte, Linet biyografisi...

Verdiği bir röportajda, Türkiye ile İsrail'deki müzik kültürünü kıyaslayan Linet, şunları söyledi: 'İsrail çok küçük bir ülke; yaptığınız tarzdaki müzik her kesime ulaşmaz. Türkiye'de çok daha büyük bir potansiyel var. İsrail'deki sanatçılar halktan Türkiye’dekiler kadar ilgi görmez. Ayrıca orada buradaki gibi paparazzi tarzı, sanatçının özel hayatı ile ilgilenen tv programları yok. Burada ise rant yaptığı için, sanatçı özel hayatı ve polemikleri gündeme geliyor.

Türkiye'de sanatçı olmak büyük bir ayrıcalık.ve keyif. Ancak temiz, dedikodusuz bir yaşam da sürüyorsanız farklı puanlar da kazanıyorsunuz. Ben kişilik olarak polemiklere girecek bir yapıda olmadığım için, uzak duruyorum. Tamamen doğal, müziğimle ya da gerçekten konuşulması gereken bir konu varsa fikrimi beyan ederek duruşumu sergiliyorum.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

5 Mart 1975 tarihinde İsrail'in Tel Aviv kentinde dünyaya geldi. Linet'in tam adı 'Linet Menaşi'dir. Linet aslen Yahudidir. İki kardeşi vardır. Ailesi 15. yüzyılda İspanya'dan Türkiye'ye göçtü.

İsrail'de doğup büyüdü. Annesi bir dönemin önemli Türk sanat müziği şarkıcılarından Bursalı Leyla Özgecan, babası ise İstanbullu Şumuel Menaşe'dir.

Linet ilk albümünü 10 yaşında İsrail'de yaptı. İlk, orta, lise öğrenimini İsrail'de okudu.

İsrail'deki kanunlar gereği 3 ay süreyle askerlik yaptı. Vatani görevinin ardından 1994 yılında Türkiye'ye yerleşti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın