Görüş Bildir
Haberler
Kurban Bayramı Ne Zaman Başlayacak? Kurban Bayramı Tatili Belli Oldu?

Kurban Bayramı Ne Zaman Başlayacak? Kurban Bayramı Tatili Belli Oldu?

İslamiyet’teki iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı’nın başlamasına artık sayılı günler kaldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı evlerde geçmişti. 1 Temmuz itibariyle yasaklar iptal oldu. Kurban Bayramı’nda herhangi bir kısıtlama olmayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı takvime göre Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı günü başlayacak. 19 Temmuz Pazartesi ise arefe güü olacak. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte Kurban Bayramı ile ilgili tüm bilgiler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kurban Bayramı Ne Zaman Başlayacak?

Kurban Bayramı Ne Zaman Başlayacak?

Diyanet’in yaptığı açıklamaya göre 2021 Kurban Bayramı temmuz ayı içerisinde kutlanacak. Dört gün sürecek Kurban Bayramı, 20 Temmuz Salı günü başlayacak ve 23 Temmuz Cuma günü sona erecek.

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı resmi olarak açıklanması ancak hafta sonları da birleştirilince bayram tatilinin toplam 9 gün olması bekleniyor.

KURBANLIK FİYATLARI NASIL OLACAK?

Bu yıl büyükbaş canlı kurbanlık kilogram fiyatı 28 ile 35 lira arasında değişecek bu ücret küçükbaş hayvanlarda ise 28-33 lira arasında olacak.

Küçükbaş kurbanlıkların bin 500 ile 2 bin lira arasında satışa sunulması beklenirken, büyükbaş hayvanlarda ise kilo başı hesabı yapılacak.

Ortalama bir hayvandan yarı yarıya et çıktığı göz önüne alınarak hesaplama yapılırsa 30 kiloluk et yani 60 kilo canlı hayvan ortalık için bin 800 – 2 bin lira arası bir pay ödenecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın