Görüş Bildir
Haberler
Korkunç Cinayet Aydınlandı: Eski Uzman Çavuş, Eşini ve İki Çocuğunu Boğarak Öldürmüş

Korkunç Cinayet Aydınlandı: Eski Uzman Çavuş, Eşini ve İki Çocuğunu Boğarak Öldürmüş

Hatay'da evlerinde ölü bulunan anne ve iki çocuğun cinayete kurban gittikleri ortaya çıktı. Olayın ardından yakalanıp gözaltına alınan eski uzman çavuş baba, eşini ve çocuklarını boğarak öldürdüğünü itiraf etti. İfadesinde önce tartışma yaşadığı eşini öldürdüğünü belirten kişi, 'Eve gelen oğluma ilaçlı ayran içirmek istedim. 'Baba bu acı' diyerek içmek istemedi. Ben de boğdum. En son eve gelen kızımı da boğdum' diye konuştu.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde evde ölü bulunan anne ile iki çocuğun cinayeti aydınlatıldı.

Denizciler Mahallesi'nde uzman çavuşluk yapan, uyumsuz davranışları nedeniyle 6 ay önce sözleşmesinin yenilenmediği belirtilen Turgay Mert (47), dün öğleden sonra komşusu H.A.’yı telefonla arayarak, “Evimin anahtarı posta kutusunda. Anahtarı al içeri gir. Ancak çok kötü şeylerle karşılaşacaksın. Kimseye haber verme. Sadece sen bak” diyerek telefonu kapattı.

H.A., Turgay Mert’i geri aradı ancak ulaşamadı. Dairenin ışıklarının yandığını gören H.A., bu kez Aynur Mert’i aradı. H.A., Aynur Mert (41) telefona cevap vermeyince polis merkezine giderek durumu anlattı. Bunun üzerine adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Türk bayrağı örtülü cesetler bulundu

Türk bayrağı örtülü cesetler bulundu

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri savcı kararıyla posta kutusunda bulunan anahtarla apartmanın 3'üncü katında bulunan eve girdiğinde Aynur Mert ile çocukları Aleyna (16) ve Ahmet Ali Mert'in (14) üzerlerine Türk bayrağı örtülü yan yana duran cansız bedenleri ile karşılaştı. Turgay Mert'in askeri üniforması da cesetlerin yanındaki koltuğunu üzerinde bulundu.

Anne ile iki çocuğunun cenazeleri, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Son sözü 'baba bu acı olmuş' oldu

Son sözü 'baba bu acı olmuş' oldu

Turgay Mert, polisteki ilk ifadesinde eşi ve çocuklarını boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Turgay Mert’in ifadesinde, dün öğleden sonra eşi Aynur ile aralarında çıkan tartışmada, onu elleriyle boğarak öldürdüğünü belirterek, “Ardından İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi’nde öğrenci olan oğlum Ahmet Ali’yi bekledim. O da gelince içine uyku ilacı attığım ayranı içirmek istedim. ‘Baba bu acı’ diyerek içmek istemedi. Onu da boğarak öldürdüm. Daha sonra aynı lise okuyan kızımı bekledim. Dershaneye gitmişti. Kızım da gelince onu da boğarak öldürdüm. Cinayetlerin ardından Osmaniye’ye gittim' dediği belirtildi.

Turgay Mert’in polisteki sorgusunun sürdüğü bildirildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
.....

Emekli olduktan sonra uzman çavuş, polis v.s. sivil oluyorlar, silah taşıma hakları olmamalı, istemeden , ansızın yanlış kararlar alıyor insanlar.... Allah r... Devamını Gör

Elif Kanmaz

kusura bakma ama silah kullanmadan adam öldürme silah taşımak kadar kötü birşey