Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kameramanın Çelme Taktığı Suriyeli Sığınmacının Aile Hasreti Bitiyor

 > -

Macaristan'da kucağında oğluyla polisten kaçarken bir kameramanın çelmesi sonucu yere düşmesiyle gündeme gelen ve bu olayın ardından iki çocuğuyla İspanya'da yaşamaya başlayan Suriyeli sığınmacı Osama Abdul Mohsen ile Mersin'de kalan eşi ve iki çocuğunun yaşadığı hasret, vize sorununun çözülmesiyle sona erecek.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Abdul Mohsen'in 7 ve 18 yaşındaki oğullarıyla 1,5 yıldır yaşadığı İspanya'ya Türkiye'deki eşi ve diğer iki oğlunu da getirmek için yaptığı girişimler olumlu sonuçlandı.

Çocuklarıyla ailesinden uzakta yaşamak zorunda kalan Mohsen'in Mersin'deki eşi ve iki çocuğu, vize probleminin çözüldüğünü öğrenince büyük mutluluk yaşadı.

'Savaşın verdiği acıları yan yana birlikte geçirerek unutabiliriz'

Anne Muntaha Mohsen, vize problemi nedeniyle ailesinin ikiye bölündüğünü, problemin çözüldüğünü ve bayram sonu bir sıkıntı çıkmazsa İspanya'ya gideceklerini söyledi:

"Ben, Muhanned ve Dua Türkiye'deyiz. Eşim ve diğer çocuklarım Muhammed Zaid ve Usame ise şu anda İspanya'da. Zaid'i 1,5 yıldır görmedim. Zaid en küçük oğlum. Onların yokluğundan dolayı çok üzüntülüyüm. İki bayramdır birbirimizi görmüyor, görüşemiyoruz. Bu bayramı hüzün içerisinde geçiriyoruz."

Çok mutluyuz. Birbirimizi en kısa zamanda görebilmeyi istiyoruz. Savaşın verdiği acıları yan yana birlikte geçirerek unutabiliriz. Biz çok acı çektik. Savaşın vermiş olduğu tramvayı atlatabilmiş değiliz. Vize probleminin çözülmesiyle inşallah aileme kavuşacağım."

'Mutluluğumuzu tarif edemiyoruz'

Mohsen'in en büyük oğlu Muhannet Mohsen (19) de babasına ve kardeşlerine kavuşacak olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini anlattı.

Uzun zamandır babasını ve iki kardeşini görmediğini aktaran Mohsen, "Vizenin çıkması bizim için büyük bir mutluluk oldu, çok sevindik. İnşallah İspanya'ya gittiğimizde de bu mutluluk aynısı orada ailemizle beraber yaşayacağız. Birbirimizi orada doya sarılacağız. Aynı sofradan yemek yiyeceğimiz gün olacak. Ondan dolayı mutluluğumuzu tarif edemiyoruz" dedi.

Macar kameramanın çelme taktığı o anlar böyle görüntülenmişti...

Macar kameramanın, bir yıl önce Suriyeli sığınmacı Osama Abdul Mohsen ve kucağındaki oğlunu çelme takarak yere düşürmesi dünya basınına yansımıştı.

Görüntüler, infial yaratmıştı.

Sığınmacılara Çelme Takan Kameraman Yargılanacak - onedio.com
Sığınmacılara Çelme Takan Kameraman Yargılanacak - onedio.com

Csongrad Başsavcılığı, Petra Laszlo adlı Macar kameramanın kamu huzurunu bozma suçundan yargılanacağını açıklamıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir