İzmir'de Arama Kurtarma Çalışmaları Tamamlandı: 107 Vatandaş Enkaz Altından Kurtarıldı

 > 
498PAYLAŞIM

Depremin ardından İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sona erdi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, İzmir'deki depremde can kaybının 114 olduğu, 107 kişinin de enkaz altından çıkartıldığı bildirildi.

"107 vatandaşımızı da enkazdan kurtardık"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de açıklamalarda bulunuyor. "Artık enkaz kaldırma çalışmalarına başladık, sadece bir alanda enkaz kaldı. Orada da hassas bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diyen Bakan Kurum, "Enkaz altında kalan 114 canımızı kaybettik. 107 vatandaşımızı da enkazdan kurtardık." ifadelerini kullandı.

AFAD Başkanı: 'Arama kurtarma çalışmaları sona erdi'

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, İzmir’deki depremin ardından enkazda kalanları arama-kurtarma çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

15 binada çalışmalar tamamlandı

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim'deki depremin ardından 45'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere toplam 1713 artçı sarsıntı kaydedildi.

Depremde 114 kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi yaralandı, yaralılardan 898'i taburcu edildi, 137 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

İzmir'de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 15'inde çalışmalar tamamlandı, 2 binada ise arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

İzmir'deki arama kurtarma çalışmaları bu gece sona erecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sadece Rıza Bey Apartmanı'nda devam ettiğini belirterek, buradaki çalışmaların da bu gece tamamlanmasının planlandığını bildirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir