Görüş Bildir
Haberler
İzlerken Âdeta Bir Bulmaca Çözüyormuş Hissine Kapılacağınız Birbirinden Şahane Filmler

İzlerken Âdeta Bir Bulmaca Çözüyormuş Hissine Kapılacağınız Birbirinden Şahane Filmler

EC was here.
08.11.2015 - 11:48 Son Güncelleme: 13.04.2022 - 16:51

Filmi izlerken karakterlerle birlikte bulmaca çözer gibi gizemi çözmeye çalışanlardansınız bu filmler arasında izlemediğiniz kalmamalı. Bu beyin yakan filmler ile birlikte harika bir yolculuğa çıkacaksınız. En iyi gizem filmleri listesi oluşturmak için yola çıktık ve bir liste hazırladık.

Bu gizemli filmler, paradoks filmleri izlenmeye hazır bir şekilde sizi bekliyor!

Sayılar, şifreler, semboller, gizemler çözülmeyi beklerler...

38. Hesaplaşma / Paycheck (2003)

38. Hesaplaşma / Paycheck (2003)

[IMDb: 6.3

](https://www.imdb.com/title/tt0338337/?ref_=nv_sr_srsg_0)Bilgisayar mühendisi olan Michael Jennings, belirli şirketler için bazı teknik işler yapar. Şirketler, rakipleri ürünlerinin sırlarını çözmesin diye Michael'ın işi bittikten sonra onun hafızası sıfırlar. Ancak milyarder James Rethrick'in Michael'e sunduğu olağanüstü teklif işleri karıştıracaktır.

37. 23 Numara / The Number 23 (2007)

37. 23 Numara / The Number 23 (2007)

IMDb: 6.4

Jim Carrey'nin komedi dışında da iyi roller kesebileceğini kanıtladığı bir film. 23 sayısını saplantı haline getiren bir karakterin psikolojik süreci, bu gizemin içine saplanarak ilerliyor.

Bir izleyici yorumu: 'çoğu yerde durdurup bazı hesaplamalar yapmadım değil. tahmin edemediğim olaylar silsilesi olunca daha bir keyif alıyorum filmden' / erdgnky

36. Da Vinci Şifresi / The Da Vinci Code (2006)

36. Da Vinci Şifresi / The Da Vinci Code (2006)

IMDb: 6.5

Dan Brown'ın çoksatan romanından uyarlanan filmi Akıl Oyunları filmine imza atan Ron Howard yönetmişti. Simgebilim profesörü Robert Langdon'ın şifreler içindeki dansının filme nasıl aktarıldığını görmek isteyenler izlemeli.

Bir izleyici yorumu: 'Eğer kitabı okuduktan sonra izlerseniz büyük bir tat alacaksınız.' / emogorn

35. Kapan / Fermat's Room (2007)

35. Kapan / Fermat's Room (2007)

IMDb: 6.7

Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir. Bunun yanı sıra çözmeleri gereken en önemli problem ise, kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişki olacaktır. Akıl yürütmek benim işim diyorsanız film derhal izlenmeyi bekler.

Bir izleyici yorumu: 'Gerçekten iyi filmdi. Çok popüler bir film haline gelmedi hiç bir zaman, gözden kaçmış olabilir. Kaçırmışsanız eğer, benden söylemesi, heyecanla izlenebilecek bir film.' / melancolic

34. Düşman / Enemy (2013)

34. Düşman / Enemy (2013)

IMDb: 6.8

Denis Villeneuve filmlerinde görmeye alıştığımız miktarda gizem ve gerilim bir arada. Filmde neler olduğunu çözmek için bir defa izlemek yeterli olmayacaktır.

Bir izleyici yorumu: 'arıza, durağan, garip, farklı... izlerken çok fazla konsantre olmanızı öneririm' / denisilin

33. Vanilla Sky (2001)

33. Vanilla Sky (2001)

[IMDb: 6.9

](https://www.imdb.com/title/tt0259711/?ref_=nv_sr_srsg_0)Geçirdiği kazadan sonra yüzü tamamen deformasyona uğrayan David, hayatındaki her şeyden uzaklaşır ve gittikçe yalnızlaşır. Ancak kazadan kısa bir süre sonra karşısına bir doktor çıkar ve David'i eski haline döndürebileceğini söyler. David, tehlikeli bir yolculuğa çıkmak için hayatının kararını alır.

32. Şeytan Üçgeni / Triangle (2009)

32. Şeytan Üçgeni / Triangle (2009)

IMDb: 6.9

Film, okyanusta yatla gezi yaparken olumsuz hava koşulları nedeniyle gizemli bir gemiye binmek zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatıyor. Bu öykü gerçeküstü bir hal alarak izleyiciye neyin ne olduğu üzerin bol bol düşünmesini sağlıyor.

Bir izleyici yorumu: 'Son zamanlarda izlediğim en güzel sonsuz döngü örneklerinden biriydi bu. İyi düşünülüp kurgulanmış, filmi izlerken her seferinde işte klasik son işte klasik son derken bir adım daha ileri gidiyor ve filmi birkaç değişik gözle izlememize olanak sağlıyor.' / aslanpayi

31. Sınav / Exam (2009)

31. Sınav / Exam (2009)

IMDb: 6.9

Gizemli ve güçlü bir şirket kaliteli bir eleman arar ve en iyisini işe almak için mükemmel bir sınav hazırlar. Katılımcılar bir odaya sokulur ve kendilerine bir kağıt ve kalem verilir. Yönetici, sınav katılımcılarına kuralları anlattıktan sonra tek bir soru olduğunu ve doğru cevabı verenin işe kabul edileceğini söyleyip dışarı çıkar. Ama sorun şudur ki ortada cevap verilecek bir soru yoktur. Asıl soru budur belki de! Filmi izlerken adeta karakterlerle birlikte siz de bir sınava tabi tutuluyorsunuz.

Bir izleyici yorumu: 'Tek bir mekan, tek bir soru, tek bir cevap, 10 oyuncu, düşündüren, etkileyici, gerilimi yerinde, sıkılmadan izlenecek bir film.' / fenomen1976

30. Gitme / Stay (2005)

30. Gitme / Stay (2005)

IMDb: 6.9

21 yaşında bir genç intihar etmek istiyordur. İntiharın ardında ise gerçek ötesi bir gizem saklıdır. Finale kadar çözmesi zor bir gizem arayanlar için ideal bir seyirlik olacaktır.

Bir izleyici yorumu: 'Her yanıyla tuhaf başlayan, tuhaf biten, zaman zaman absürd, yapboz gibi, karmakarışık, ama genel olarak sürreal ve gerçeküstü atmosferiyle insanın başını döndüren ve etkileyen bir film. Tuhaf tekrarlar, çarpıcı görüntüler, hipnotik müzikler ve eşsiz oyunculuklar.' / cassavetes

29. Büyük Hazine / National Treasure (2004)

29. Büyük Hazine / National Treasure (2004)

IMDb: 6.9

Elinde bir hazine haritası olan zeki bir karakterin maceralarını kim izlemek istemez ki? İpuçlarının takip edilerek maceradan maceraya koşulduğu gizem ve gerilim dolu bir yapım.

Bir izleyici yorumu: 'Indiana Jones filmlerinin günümüze uyarlaması gibi. Büyüklerinizden duyduğunuz, ailenize ait bir hikayeye siz ne kadar bağlanabilirdiniz? Bu bağlılık ve inanç sizi nerelere kadar götürürdü? Ya size bütün bunların yalan olduğunu söyleseler yolunuza devam eder miydiniz?' / babyangel

28. Kader Ajanları / The Adjustment Bureau (2011)

28. Kader Ajanları / The Adjustment Bureau (2011)

IMDb: 7.1

Bilimkurgu yazarı Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan filmde iki karakterin bir araya gelmemesi için uğraşan özel güçlere sahip adamlar kaderi kontrol edebiliyorlar. Bir araya gelmelerini umduğumuz karakterler kaderden kaçmanın bir yolunu bulabilecekler midir?

Bir izleyici yorumu: 'Kaderin yaptığımız tercihlerin etkisi olduğunu çok güzel anlatan bir yapım.' / Gokturkisa

27. Metot / El método (2005)

27. Metot / El método (2005)

IMDb: 7.3

İş başvurusu için bir dizi testten geçen elemanların mücadelesi olayı çok farklı boyutlara götürüyor.

Bir izleyici yorumu: 'Kapitalizme ciddi bir eleştri. İş/para için vahşileşmeye güzel bir örnek. İzlenesi filmlerden...' / kullanicixx

26. Küp / Cube (1997)

26. Küp / Cube (1997)

IMDb: 7.3

Farklı sosyal gruplardan toplanıp bir küpün içerisine yerleştirilen insanların oraya nasıl geldikleri konusunda fikirleri yoktur. Oradan çıkabilmek için aklını kullanmalarını gerekecektir, yanlış bir tercihleri ölümlerine sebep olacaktır.

Bir izleyici yorumu: 'Özgün konusu ve basit gerilimiyle bilimkurgu sinemasının iyi örneklerinden bir film.' / steinbeck

25. Kimlik / Identity (2003)

25. Kimlik / Identity (2003)

IMDb: 7.3

Issız bir motelde bir araya gelen birbirine yabancı ve sırlarla dolu on kişi teker teker ölmeye başlar. Bu ölümleri durdurmanın tek yolu, kendilerini bir araya getiren sırrı çözmek zorunda olmalarıdır. Çözülmesi gereken sırrı karakterlerle birlikte siz de çözmeye çalışırken sonuç epey şaşırtabilir.

Bir izleyici yorumu: 'Katilin kim olduğunu kimse bulamaz, o derece enteresan bir filmdi.' / Bandidos

24. Çatı Katı / Loft (2008)

24. Çatı Katı / Loft (2008)

IMDb: 7.4

Evli beş erkek arkadaşın lüks bir çatı katında metresleriyle eşlerini aldatma macerasının sonucu ağır biter. Bu çatı katında bir kadının cesedi bulunur ancak onu kimin öldürdüğü bilinmiyordur. Arkadaşlar birbirlerini suçlarken seyirci de gizemi çözmek için epey çaba harcıyor. Bu Belçika yapımı film çok beğenilince iki uyarlaması da yapıldı. 

Bir izleyici yorumu: 'Böyle süprizlerle dolu ve izleyenlere beyin jimnastiği yaptıran filmlere hayranım, bu sayede filmi bir solukta izlettiriyor. 'Güvenmek' olgusunu bu filmde tekrar sorgulayacaksınız.' / trojan27

23. Kader / Predestination (2014)

23. Kader / Predestination (2014)

IMDb: 7.4

Kim kimin nesi olduğunu kavramanın güç olduğu, zaman yolculuklarından paradokslara kadar olguları işleyip beyin yakma konusunda master yapmış bir bilimkurgu.

Bir izleyici yorumu: 'Filmin sonuna doğru olaylar karışınca baya bi kafa patlattım ama sinirlerim kurtulmayı başardı.Acaba ne olacak olgusunu hiç yitirmeden izlettiriyor.' / ilbek34

22. Bulut Atlası / Cloud Atlas (2012)

22. Bulut Atlası / Cloud Atlas (2012)

[IMDb: 7.4

](https://www.imdb.com/title/tt1371111/?ref_=nv_sr_srsg_0)David Mitchell tarafından aynı isimle kaleme alınan romanın beyaz perdeye başarılı bir şekilde uyarlanmasıyla izleyicilerin beğenisine sunulan film, farklı yer ve zaman dilimlerinde birbirinden bağımsız şekilde meydana gelen altı tane hikâyeyi anlatıyor.

21. Kaçış Planı / The Next Three Days (2010)

21. Kaçış Planı / The Next Three Days (2010)

IMDb: 7.4

Eşinin suçsuz yere hapse girmesine sebep olan kişiyi bulmak zor iş. Onu hapishaneden kaçırma yöntemini bulmak ise çok daha zor iş. John Brennan bunu denemeye kalkışıyor.

Bir izleyici yorumu: 'Hapishaneden kaçma her zaman aksiyon filmleri için yeterli konu olmuştur. Fakat bu sefer daha farklı bir çalışma vardı ki film orijinalliğini bu açıdan sağlamaya çalışıyor. Ve gördüğüm o ki başarılı da oluyor.' / fernazbey

20. Yaşam Şifresi / Source Code (2011)

20. Yaşam Şifresi / Source Code (2011)

IMDb: 7.5

Bulunduğunuz yere nasıl geldiğinize dair fikriniz yok. Etrafınızdaki insanları da tanımıyorsunuz. Aslında siz, siz misiniz ondan bile emin değilsiniz. Bir yandan bunlara cevap bulmaya çalışırken bir yandan da bir saldırıyı gerçekleştirecek olan kişiyi bulmanız gerekiyor. Çözülmesi zor bir bulmaca!

Bir izleyici yorumu: 'Her şeyiyle mükemmel olan, soluk kesici ve kesinlikle sakin kafayla izlemeniz gereken harika bir yapım olmuş.' / ceydab

19. Sherlock Holmes (2009)

19. Sherlock Holmes (2009)

IMDb: 7.6

Böyle bir listenin olmazsa olmazlarındandır Sherlock Holmes. Aslında filmde bulmacayı çözmeye çalışmanız boşuna olacaktır, çünkü Sherlock bu işi size bırakacak kadar yavaş değil.

Bir izleyici yorumu: 'Cezbedici ve sizi ekrana kilitleyen, dönemin dekorlarını ve dönemin şartlarını filme çok güzel entegre edip bunu harika bir senaryo ve güzel bir kurguyla birleştiren ve bunu dünya starlarıyla yapan harika bir sinema filmi.' / Rmznnn 

18. Zodiac (2007)

18. Zodiac (2007)

IMDb: 7.7

Bir seri katil düşünün ki hiç yakalanamıyor, ardında en ufak bir delil bırakmayacak kadar zeki. Cinayet dosyaları çözülemedikçe izleyicinin merak katsayısı daha da artıyor. Bu David Fincher klasiği gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Bir izleyici yorumu: 'Filmi izlerken o yıllara dönmüş sanki katili beraber bulacağımız hissine kapıldım bir katilin anatomisinin anlatıldığı filmde karakterler gerçekten iyi seçilmiş filmin süresi uzun gelebilir ama kısa tutulması amacından uzaklaşmasına yol açardı diye düşünüyorum...' / akboynuz 

17. Makinist / The Machinist (2004)

17. Makinist / The Machinist (2004)

IMDb: 7.7

Bulmacalar arasında en sevdiklerinizden biri adam asmacaysa doğru yerdesiniz. Christina Bale'in performansıyla çok konuşulan filmde karakter, gizemi çözmeye çalışırken siz de adeta bu işin nereye varacağını karakter kadar merak ediyorsunuz.

Bir izleyici yorumu: 'Ruhsal çöküntünün ete kemiğe bürünmüş hali, mantıklı psikolojik sorunlar, vicdanın somut görünümü, azabın içe çekilişi... İzleyin' / savokan

16. Kelebek Etkisi / The Butterfly Effect (2004)

16. Kelebek Etkisi / The Butterfly Effect  (2004)

[IMDb: 7.7

](https://www.imdb.com/title/tt0289879/?ref_=nv_sr_srsg_0)Üniversite öğrencisi olan Evan Treborn, o kadar acı verici baş ağrılarından muzdariptir ki zaman zaman bilinç kaybı bile yaşar. Evan, bilinç kaybı yaşadığı sırada çocukluğunun zor anlarına gidebiliyordur...

15. İlk Korku / Primal Fear (1996)

15. İlk Korku / Primal Fear  (1996)

**[IMDb: 7,7**

](https://www.imdb.com/title/tt0117381/)Avukat Martin Vail, son davasında Chicago başpiskoposunu vahşice öldürmekle suçlanan bir çocuğu savunur. Vail bu davayı ele alırken, kendisini eski öğrencisine ve eski sevgilisine karşı bulur. Ancak dava ilerledikçe ve kilisenin karanlık sırları ortaya çıktıkça belki de basit bir dava çok büyük bir tehlikeliyi ortaya çıkarır.

14. Testere / Saw (2004)

14. Testere / Saw (2004)

IMDb: 7.7

Yakın dönemin klasikleşmiş gerilim filmi demek yanlış olmaz. Jigsaw karakteri efsane karakterler arasındaki yerini aldı. Ondan kurtulmak isteyen kurbanları hayatta kalmak için pek çok bulmaca çözmek zorunda.

Bir izleyici yorumu: 'Hiçbir filmde bulamayacağınız bir final sahnesine sahip. Bir katil ve korku filmi gibi izlemeyin. İnsanların yaptığı hataları kendilerine başka şekilde sunan bir seri katil...' / HDMania

13. Oyun / The Game (1997)

13. Oyun / The Game (1997)

IMDb: 7.8

David Fincher'ın gizem dolu filmlerinden biri daha. Tüm hayatı kontrol altında olan bir adamın doğum gününde bu kontrol tamamen elinden çıkar ve kime, neye inanacağını bilemez duruma düşer. Çözmesi gereken çok soru vardır.

Bir izleyici yorumu: 'Bir o yana bir bu yana....ters köşe ede ede izleyiciyi hayretler içinde bırakan müthiş bir gizem-gerilim;filmdeki olayların hangisi gerçek hangisi feyk ayırt etmek gerçekten zor' / qep-che

12. Bay Hiçkimse / Mr. Nobody (2009)

12. Bay Hiçkimse / Mr. Nobody (2009)

IMDb: 7.9

2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır...

Bir izleyici yorumu: 'Şimdi bu yorumu uzun olduğu için okuması zor gelebilir size, ama aynı zamanda neler söylediğimi merak ettiğiniz için okumak da isteyeceksiniz. İşte tam bu ânlık aşamada vereceğiniz karar belki sizin ölümünüze bile sebep olacak. Komik mi geldi? İlk bakışta öyle olsa da en küçük şeylerin bile insan hayatındaki etkisini hayal bile edemezsiniz. Birazdan dışarı çıktığınızda caddeden geçerken sarhoş bir adam size arabasıyla çarpıp öldürecektir belki de. Fakat bu yazıyı okuduğunuz için biraz daha gecikeceksiniz ve o sarhoş adam kazayı yapacak, ama siz ölmeyeceksiniz. İşte bu küçücük karar aşaması aslında tüm hayatınızı etkileyebilecek güçte.' / filmerkan

11. 12 Maymun / Twelve Monkeys (1995)

11. 12 Maymun / Twelve Monkeys (1995)

[IMDb: 8.0

](https://www.imdb.com/title/tt0114746/?ref_=nv_sr_srsg_0)5 milyar insanın ölümüne sebep olan bir virüs yüzünden insanlık tehlikeye girmiştir. Sağ kalan insanlar da yer altlarında sığınaklarda yaşamaya devam etmektedir. Bu sırada farklı farklı çözüm yolları arayan insanlar bir zaman makinesi icat etmişlerdir. Zaman makinesini test etmek için eski mahkum James Cole gönüllü olmuştur. 7 yıl geriye giden James Cole, bir akıl hastanesindedir. Bulunduğu durumu açıklamaya çalışan James Cole, gerçekten akıl hastası damgası yiyecektir.

10. Tutsak / Prisoners (2013)

10. Tutsak / Prisoners (2013)

IMDb: 8.1

Kaybolan kızları yetersiz ipuçları olmasına rağmen bulabilir misin? Üstelik polisler bu konuda başarısız oldu ve ipuçlarını çözmede yalnız başınasın. Kafalarda pek çok soru işareti bırakan, ilk izleyişte anlaması çok kolay olmayan gizem dolu bir yapım.

Bir izleyici yorumu: 'Yine bir Jake Gyllenhaal ve onun mükemmel performansıyla canlandırdığı mükemmel bir dram/gerilim filmi. Hugh Jackman'ın hakkını da yememek lazım. Kısa süre içerisinde iki defa izlediğim ve doyamadığım muhteşem bir film.' / ceydab

9. Karanlık Yolculuk / Donnie Darko (2001)

9. Karanlık Yolculuk / Donnie Darko (2001)

IMDb: 8.1

Dünyanın sonuna şu anda 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye var... Gerçekten gelecek görülmüş müydü, yoksa bütün gizemli olaylar bir şizofrenik durumun sonucu muydu?

Bir izleyici yorumu: 'Hani bazı filmler vardır asıl bitince başlayan... Üzerine onlarca farklı fikir/teori üretilen‚ uzun süre tartışılan... İşte bunlardan biridir Donnie Darko.' / Onur Turan

8. Zindan Adası / Shutter Island (2010)

8. Zindan Adası / Shutter Island (2010)

IMDb: 8.1

Bir Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio buluşmasının sonucu olarak yeni bir başyapıta imza atılmıştı. Zindan Adası'na çağrılan dedektifimiz kendini arıyorken olmaktan korktuğu yerde midir?

Bir izleyici yorumu: 'Film, insanın hayatını sorgulamasını sağlıyor. Bence herkes filmi izledikten sonra'Acaba ben de mi böyleyim?' diye düşünmüştür.' / qazad

7. Akıl Defteri / Memento (2000)

7. Akıl Defteri / Memento (2000)

IMDb: 8.5

Hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmaya adayan bir adam. Çözmesi zor bir bulmacayı hafıza kaybınız olmasına rağmen çözebilir miydiniz? Christopher Nolan'ın tam anlamıyla parlamasını sağladığı akıl dolu bir film.

Bir izleyici yorumu: 'Yönetmenlik dehası! İpuçlarına seyirciye öyle güzel veriyor ki bir müddet konuyu toparlamakta zorlanıyorsunuz' / Molar34

6. Prestij / The Prestige (2006)

6. Prestij / The Prestige (2006)

IMDb: 8.5

Sihirbazların izleyicileri kandırması kolay. Peki, birbirlerini kandırma konusunda ne kadar başarılı olabilirler? Nolan'ın yine akıl dolu bir başka filmi ve yine filmi tam anlamıyla çözmesi o kadar kolay değil.

Bir izleyici yorumu: 'İnsan içinde bu filmi izlemedim demeyin rezil olursunuz.' / noleafclover33 

5. Indiana Jones serisi (1981) (1984) (1989) (2008)

5. Indiana Jones serisi (1981) (1984) (1989) (2008)

IMDb: 8.6 7.6 8.3 6.2

Arkeolog Indiana Jones'un akılalmaz maceralarını defalarca izlesek de sıkılmak mümkün değil. Bir akşam seriyi baştan sonra yeniden izleyebilirsiniz.

Bir izleyici yorumu: 'Bu filmi izledikten sonra arkeolog olmaya karar vermiştim.Film o derece eğlenceli zevkli ve macera dolu' / Rossch

4. Olağan Şüpheliler / The Usual Suspects (1995)

4. Olağan Şüpheliler / The Usual Suspects (1995)

IMDb: 8.6

Kimdir bu Türk mafya lideri Keyser Söze? Tam da buldum derken ters köşeye yatabilirsiniz. 

Bir izleyici yorumu: 'Hiç kuşkusuz sinema tarihinin unutulmaz başyapıtlarından biri. Henüz izlemeyenlere biraz tüyo verelim, dikkatli izlemezseniz bazı sahneleri geri alıp tekrar izlemek durumunda kalabilirsiniz.' / Phoebus

3. Yıldızlararası / Interstellar (2014)

3. Yıldızlararası / Interstellar (2014)

**[IMDb: 8.6**

](https://www.imdb.com/title/tt0816692/?ref_=nv_sr_srsg_0)Bilgi ve beceri yeteneği yüksek olan Cooper, çiftçilik yaparak geçimini sürdürür. İki çocuğuna iyi bir hayat sunmak için elinden geleni ardına koymaz. Bir gün, Cooper'un karşısına hiç ummadığı bir teklif gelir. Canından çok sevdiği ailesinin hatta insanlığın geleceği ve güvenliği için çok zor bir karar alması gerekecektir.

2. The Matrix / 1999

2. The Matrix / 1999

**[IMDb: 8.7**

](https://www.imdb.com/title/tt0133093/?ref_=nv_sr_1)Neo, yaşayan en tehlikeli adam olarak kabul edilen Morpheus ile temasa geçer. Kötü niyetli gizli ajanlardan oluşan bir kadroya karşı hayatları için acımasız bir savaş veren ekiple karşı karşıya kalan Neo, hayatına mal olabilecek bir gerçekle yüz yüze gelecektir.

1. Başlangıç / Inception (2010)

1. Başlangıç / Inception (2010)

IMDb: 8.8

Christopher Nolan yine yapacağını yapmıştı. İzlediğimiz zamandaki hafızamızı silebilseydik de tekrar izleyip aynı duyguları hissedebilseydik dediğimiz filmlerden. Bütün bunlar rüya mı, değil mi? Bulabilir misiniz?

Bir izleyici yorumu: 'Bu nasıl bir hayal gücü, bu nasıl film, biz neredeyiz, hangisi gerçek dünya?' / lorenzos

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4290
1080
388
279
242
213
195
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
merveno

christopher nolan insanlığın başına gelen en iyi şeylerden biri <3

Yasin Kaya

fight club nerde amk

Ece Tuncalı

bir iki film dışında hepsini izlemişim de aklıma takılan neden artık böyle filmler yok¿