Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayrete Düşüren Bir Teori Daha: Sivilceleriniz Size Bir Şey Söylemek İstiyor Olabilir mi?

-

Ergenlikten beri hepimizin korkulu rüyası yerli yersiz çıkan sivilceler değil mi? Artık baş belası olduklarını düşünmenize gerek yok çünkü yeni bir teoriye göre aslında sivilceler size bir şeyler söylemeye çalışıyorlar. Diply'den sizler için derlediğimiz bu içerikte sivilcelerinizin patlak verme sebeplerini öğrenerek bunları engelleyebilirsiniz...

Kaynak: http://diply.com/article/theory-why-you-...

1. Eğer sivilceler alnınızda çıkıyorsa...

Bu teoriye göre alnınızda çıkan sivilceler sindirim sisteminizdeki bozukluklar ile ilgili. Aynı zamanda uykusuzluk veya aşırı streslenmek de tetikleyici etkenler olarak görülüyor. 

Çözüm olarak keskin tatlı bitkileri, sindirici enzimleri ya da daha düzenli uyumayı düşünebilirsiniz.

2. Sivilceler kaşlarınızın ortasında mı çıkıyor?

Bunun sebebi olarak fazla miktarda yağlı yiyecek yemek görülmekte bu yüzden çözüm olarak daha sağlıklı yiyecekler tüketmeyi düşünebilirsiniz.

Aynı zamanda bu rahatsız edici sivilce türünün nedeni alkolle de ilişkilendiriliyor.

3. Yoksa bu sefer de yanaklarınız da mı çıktı?

Yanaklarınızda çıkmasını engellemek sizi biraz daha fazla zorlayabilir çünkü nedeni soluduğunuz havanın kirli olmasıdır. Ancak daha fazla temiz hava soluyabilmek için evinize bitki almak işinizi kolaylaştırabilir.

Aynı zamanda eğer yüzünüze çok fazla dokunuyorsanız ya da geceleri yüzünüzü yıkamıyorsanız yanaklarınızda çıkan sivilcelere davetiye çıkartıyorsunuz demektir.

4. Eğer sivilceler çenenizde çıkıyorsa...

Regl döneminizin yaklaşması gibi hormon seviyesindeki değişikler çene bölgenizde sivilce çıkmasına sebep oluyor. Makyajınızı çıkarmadan uyumak, sürekli yüzünüze dokunmak ya da elinizi çenenize koymak da bu tür sivilcelerin sebebi olarak görülüyor.

5. Uyumadan önce orda olmadığınıza emindiniz ancak sabah yeni bir sivilceyle mi uyandınız?

Bu durum biraz daha karışık diyebiliriz çünkü yatağa yakın yerde yağlı yiyecekler yemek, makyajınızı silmeden uyumak ya da düzenli cilt bakımı yaptırmamak bu tür sivilcelerin sebebi olarak görülebilir.

Tabii ki herkesin sivilce türünün birbirinden farklı olduğunu da düşünmeliyiz...

Sivilceler de kişiden kişiye farklılık gösteriyor, mesela bazılarımız dermatolog tarafından tedavi edilmesi gereken kistik akne türüyle karşı karşıya kalıyor. Ancak genel olarak sağlıklı beslenmek, düzenli uyumak ve düzenli bir cilt bakımı tüm sivilce türleri için işe yarayabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hellxy

ağlayınca yüzüme sürüodum valla. temizliodu

hiddentaehyungie

fgkjsdfkjg çok mantıklı deneyeyim bi ara

apollonia-corleone

valla 1 aydır falan tuz şeker paketli gıda tüketmiyorum sivilce falan kalmadı regl döneminde bile çıkmıyor kalanların izleri de kayboluyor yavaştan

elay666

abi en guzeli cips ve kola yemeyinn icmeyin vallahi kokden cozum!

hiddentaehyungie

cips ve kola yemiyorum içmiyorum yine var?

justdesserts

Karaciğerinle alakalı büyük ihtimalle. En büyük çözümü stres yapmamaya çalışmak bir de kesinlikle çiğdem yemeyin inanılmaz yağ yapıyor.

hiddentaehyungie

hee tamam

Görüş Bildir