Güzeller Güzeli Hasta Oğlunun Bakımı İçin Yaprak Sarması Satan Anne: Semra Sönmez

-
Abone ol

Çocuklar, dünyanın daha güzel bir yer olmasını sağlayan melek varlıklardır. Her çocuğun, sağlıklı bir hayat yaşaması, gülüp oynaması onların en büyük hakkı. Bazı çocuklar ise dünyaya daha özel olarak geliyor. Mehmet, serebral palsili güzeller güzeli bir çocuk. Ve onu sağlığına kavuşturmak için her şeyi yapan bir annesi var... Gelin bu güzel aileye birlikte bakalım.

Semra Sönmez, güzeller güzeli bir çocuk olan Mehmet'in annesi. Mehmet ise dünyaya serebral palsili olarak gelmiş melek bir çocuk.

Sosyal medyayı dayanışma ve oğlu için sesini duyurmak amacıyla kullanan anne, daha önce de oğlu için medikal malzemeye ihtiyacı olduğunu duyurmuştu.

Ancak her insan aynı duyarlılıkta olmuyor maalesef. Bu yardım çağrısına gelen mesajlardan bir tanesi insana, insanlığı sorgulatacak cinstendi.

Semra Hanım tüm bu olumsuz ve yardımdan uzak yaklaşımın karşısında bile sağduyulu tavrını koruyup, gerçek bir annelik dersi verdi.

Şimdi ise güzeller güzeli Mehmet ile ilgili yeni bir durum var. Mehmet, rahatsızlığı sebebiyle bir dizi operasyon geçirdi. Minik bedeni için oldukça ağır bir ameliyattan çıktı.

Anne Semra Sönmez, oğlunun tedavi masrafları için gittiği ev temizliklerine artık gidemiyor çünkü Mehmet'in yanı başında olması lazım.

Bu yüzden evde yaprak sarma yaparak oğlu için gelir sağlıyor, siparişlerini yetiştiriyor.

Serebral Palsi (beyin felci), bebeklikte ya da çocukluk çağının başlarında ortaya çıkan ve vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu kalıcı şekilde etkileyen, fakat zaman içinde kötüleşme sergilemeyen bir dizi nörolojik bozukluktan herhangi birini tanımlamak için kullanılan bir terim.

Serebral palsi kas hareketlerini etkilemekle birlikte, kaslardaki ya da sinirlerdeki bir problemden kaynaklanmaz. Beynin, kas hareketlerini kontrol eden bölgelerinde söz konusu olan anormalliklerden kaynaklanır.

Bu güzel gülüş, her çocuğun yüzünde yer almayı hak ediyor. Serebral palsili çocuklar için bakım ve tedavi, oldukça meşakkatli bir süreç

Şimdi ise Semra Anne'nin yardım çağrısı için sosyal medya seferber olmuş durumda.

Hatta Semra Hanım, aynı durumda olan anneler için de bir umut ışığı oldu.

Siz de Semra Hanım'ın yaprak sarmalarından yiyerek melek yüzlü Mehmet'e umut olmaya ne dersiniz?

Semra Anne ile iletişime geçmek isterseniz Twitter profili için buraya tıklayabilirsiniz: Semra Sönmez

Semra Hanım'ın telefonu: 0555 889 69 10

Not: Antalya dışında olup sipariş vermek isterseniz sarmalar sizin adınıza rehabilitasyon merkezi, huzur evi ve okullar için dağıtılıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vladimir

sosyal devlet neydi? sosyal devlet torpildi, kayırmaydı, haksızlıktı,adaletsizlikti..

ailuros

Suriyelilere çocuk bakımı için para veriliyor, aylık gelirleri 2000 TL olsun, benim anaç anam çocuğu için nelere göğüs gersin, adaletin batsın dünya...

buseenurrr

böyle annenin elini ayağını öperim ben. cidden çok duygulandım gözlerim doldu. yaşamayan bilmez benim abim de sipastik engelli. doğuştan değil trafik kazası sonucu bu halde ve şu anda 30 yaşında olmsına rağmen bebek gibi bezleniyor, kendi yemeğini kendisi yiyemiyor. abim 8 yaşındayken geçirdi kazayı ve annem o günden bu güne kadar her gün altını bezler yemeğini yedirir. her gün çarşaf yorgan değiştirir. her ne kadar hasta bezi kullansa bile yatağa geçiyor her türlü. bu anneler cennetin en baş köşesinde olacaklar allahım o nur yüzlü anneye sabır versin cidden kolay değil. ben bir kere bile annemin dışarı çıkıp gezdiğini görmedim. bir kere bile kuaföre gittiğini görmedim. annem dışarı çıktığı zaman abim kötü oluyor o yüzden bize bile bırakıp bir yere gidemiyor. kocaman adam kucağına alıp gezdiremiyor. tekerlekli sandalyesi var ama bayırları falan çıkartamıyoruz kız başımızla. başımızda erkekte yok o yüzden çok zor. Allah'ım o laf eden kızın başına da vermesin yazık olan çocuğa olur.

rcpbyrm

Allah yardımcınız olsun şifa versin.

osuran-boga03

bi sosyal devletimiz olaydı.............

pmomer

o hawke midir nedir inşallah ikiye bölünürsün de parayla bile dikemezler seni.doğururken hesaplamanız gerekiyor diyor birde ,maliyet hesabımı yapacaktı.orospuya bak ,gel de çıldırma ya

_oishii_

Kar / zarar olarak bakarsak, anasına babasına ülkesine külliyen zarar kendisi. o ne olacak acaba.

Görüş Bildir