Fikret Orman 'Onlar Ancak Karı Gibi Arkadan Konuşurlar' Sözleriyle Tepkilerin Odağında

40PAYLAŞIM

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın 2018 yılı olağan idari ve mali genel kurulunda yaptığı konuşmada kullandığı cinsiyetçi kelimeler gündem oldu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili “Çıkın delikanlı gibi konuşun. Gerçi öyle bir delikanlı yok burada. Ancak karı gibi çıkıp arkadan konuşurlar” dedi.

Hakkında yapılan yorumlarla ilgili olarak konuşan Fikret Orman, “Hakkımda şaibeler var denildi. ‘Kulübün uçağını tutmuş’ dediler. ‘Bırakın uçağı, bir tane drone göstersinler’ dedim. Göbeğinden konuşmayacaksın. Böyle bir şey var ise çıkıp konuşun. Delikanlı gibi çıkın konuşun. Öyle bir delikanlı adam da yok burada, karı gibi çıkıp arkadan konuşurlar” dedi.

Görüntüleri buradan izleyebilirsiniz.

Bu cümleleri üzerine genel kurulda tansiyon yükselirken Başkan Fikret Orman’a büyük tepkiler geldi.

Gelen tepkilerin ardından Fikret Orman, “Özür diliyorum, orucuma verin. Bütün üyelerden, özellikle kadın üyelerden çok özür diliyorum” ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
csa

Şanssız bir an. Fikret Orman'ın aslında bu tarz cinsiyetçi yaklaşımları olduğuna inanmam fakat lafın gelişi demiş böyle bir şey. Bu tarz genellemeler arkadaş arasında samimi ortamlarda dalga geçilerek, şaka amaçlı kullanılır ama işte burada olunca millet tabii ki tepki gösterebiliyor. Talihsizlik olmuş..

hokkabaz042

Yav zaten lafın gelişi kullanılan bit cümle. niye böyle birşey yapıyorsun ki sen zaten feministler çatacak yer arıyor bahane sunuyorsun amq

panik-anne

Bİ BİTMEDİNİZ LAN...

dreadlocks

konuşan erkek arkasından konululan erkek ama benzetme kadın hatta karı gerçekten ilginç 🤔 ısrarla yapılan tüm kötü ve çirkin eğlemler kadınlara benzetiliyor ama bunu yapanlar hep erkek

csa

Niye canım ? Erkekler için de ben kullanırım mesela, genelde öküz gibi medeniyet yoksunu mağara adamı falan gibi şeyler. Kadınlar olmasa erkekler neandertaller gibi olur modern dünyada, mesela pisliği de genelde erkeğe yaftalarım kıllı mıllı falan :D Ne bileyim şiddet sonra, erkeklerin başka türlü bir aptal hevesidir. Vardır yani bir sürü. Ama işte böyle resmi açıklamada bu tarz genellemeler yapılınca haklı olarak genellemenin muhattabı alınabiliyor bunlardan...

koray-polat

Bu mevzu sadece Beşiktaşa, Beşiktaşlılara özgü bir şey değil ki. Aziz de çıktı kürsüden ona buna sövdü, Arda adamlık adamlık diyip diyip milleti dövdü, Trabzon başkanlarının hepsi mafya... Futbol namına bir şey kalmadı ki. Spor yorumcuları desen dört bir yandan fiştekliyor. Bu ortamda da futbol izledik sanıyoruz. Şampiyon olan seviniyor falan... İğrenç bir kısır döngü.

Görüş Bildir