Görüş Bildir

Erdoğan'ın Sözlerine Suriye'den Yanıt: '1 Milyon Suriyeliyi Geri Gönderme Projesini Kabul Etmiyoruz'

Anasayfa
 > Gündem

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Erdoğan'ın '1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşlerini sağlayacağız' sözleri ile ilgili açıklama yaptı. Suriye devlet haber ajansında yer alan açıklamada 'Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti, bu tür oyunları kesinlikle reddediyor.' denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Suriye devlet haber ajansı SANA'ya cuma günü yaptığı açıklamada, 'Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti, bu tür oyunları kesinlikle reddediyor.' ifadelerini kullanarak diğer ülkelere Türkiye'yi finanse etmeme çağrısı yaptı. 

Euronews'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının 'Suriye'ye ve Suriye halkı ile topraklarının bütünlüğüne karşı saldırgan oyununu' açığa çıkardığını ileri süren Suriye Dışişleri Bakanlığı, 'Asıl amaç sömürgecilik. Güvenli bölge dedikleri aslında etnik temizlik.' şeklinde konuştu.

Erdoğan, mayıs ayı başlarında "Ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz." açıklaması yapmıştı. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
131
86
31
11
9
8
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
exorcist

insanları kendi ülkesi bile istemiyor olaya bak

Korkut Şahin

Öyle bir dönemki kafayı yersin

medj4iTR

Dönüp dolaşıp bir tarafımızda patlayacağı belliydi zaten. İyi bir halt olsalardı, başımıza kalmazlardı. Haydi geçmiş olsun.

Nathan

yapamazsınız demiştik :d