Erdoğan'ın Korumaları Darp Etmişti: Avukat Sürenoğlu'nun Ev Hapsi Cezası Kaldırıldı

21PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyu nedeniyle yolun trafiğe kapatılmasına tepki gösterince korumalar tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu'na "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan dava açılması talebine Adalet Bakanlığı'ndan onay çıkmadı. Sürenoğlu'nun ev hapsi cezası kaldırıldı, dosya kapandı. 

İstanbul Dolmabahçe'de meydana gelen olay sonrasında Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan soruşturma başlatılan Sürenoğlu, hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak ev hapsine tabi tutuldu.

Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçundan soruşturma başlatılan avukat Sertuğ Sürenoğlu hakkında kovuşturma izni vermedi ve bu kararla dosya kapandı.

Sürenoğlu hakkında artık ev hapsi gibi tedbirlerin uygulanmayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan dava açılabilmesi, kanun gereği Adalet Bakanlığının iznine bağlı bulunuyor.

Ne olmuştu?

Demirören-Kalyoncu Düğünü Sırasında ‘Yol Neden Kapalı?’ Diye Soran Avukata Darp İddiası - onedio.com
Demirören-Kalyoncu Düğünü Sırasında ‘Yol Neden Kapalı?’ Diye Soran Avukata Darp İddiası - onedio.com

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin 13 Nisan akşamı Çırağan Sarayında yapılan düğününe Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı. Erdoğan'ın konvoyu nedeniyle yol trafiğe kapatılmıştı. “Bir düğün için bu yapılır mı?” diyerek bu duruma tepki gösteren avukat Sertuğ Sürenoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları ve trafik polisleri tarafından gözaltına alınmıştı. Korumalar tarafından araç içerisinde bir buçuk saat boyunca darp edilen Sürenoğlu'na, yine korumalar tarafından Cumhurbaşkanına hakaret ettiği yönünde tutanak imzalatılmıştı. Sürenoğlu tutanağın zorla imzalattırıldığını belirtmiş, ancak çıkarıldığı mahkemece Cumhurbaşkanına hakaret etmekten ev hapsi cezası almıştı.

Bilirkişi raporu "hakaret" iddiasını çürütmüştü

Avukatın Darp Edilmesine İlişkin Bilirkişi Raporu: 'Cumhurbaşkanına Hakaret Yok' - onedio.com
Avukatın Darp Edilmesine İlişkin Bilirkişi Raporu: 'Cumhurbaşkanına Hakaret Yok' - onedio.com

Savcılığın talimatı üzerine bilirkişi raporu hazırlanmıştı. Olay yeri görüntülerini inceleyen bilirkişi uzmanları, Sürenoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiğine dair bir bulguya rastlanılmadığını bildirmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir