Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan Kadınlara Özel 8 Mart Resepsiyonu

Erdoğan'dan Kadınlara Özel 8 Mart Resepsiyonu

ATKN
05.03.2016 - 17:49 Son Güncelleme: 06.03.2016 - 22:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla vereceği resepsiyonda, aralarında temizlik görevlisi, polis, şehit annesi, şehit eşi, vali, rektör ve köy korucularının da yer aldığı kadınları ağırlayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Arşiv

Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilecek resepsiyona yaklaşık 250 kadın davet edildi. 

Davetliler arasında 2 kadın vali, 7 kadın muhtar, Van, Tunceli ve Bitlis’te görev yapan 3 kadın köy korucusu, 12 kadın rektör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görev yapan kadın il müdürleri ile doktorların da aralarında bulunduğu çeşitli meslek gruplarından kadınlar yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı kadın personeli özel davetli

Ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen beş Suriyeli kadının da katılacağı resepsiyonda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı bünyesinde görev yapan polis, garson ve temizlik görevlileri de davetliler arasında bulunuyor.

Şehit anneleri ve eşleri de konuklar arasında

Şehit anneleri ve eşleri de konuklar arasında

Şehit Gökhan Emre Örül'ün annesi Seniha Örül

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un eşi Hakim Gökçen Çamur ile Kayseri Emniyet Müdürlüğünde görev yaparken geçici görevle Muş'a giderken otobüsün devrilmesi sonucu ağır yaralanarak, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Gökhan Emre Örül'ün annesi Seniha Örül de resepsiyona davet edilen isimler arasında yer aldı.

Başarıları ve yaşam hikayeleriyle ön plana çıkan kadınlar da davetliler arasında

Resepsiyonun davetlileri arasında Türkiye'nin farklı şehirlerinden, başarıları ve yaşam hikayeleriyle ülke gündeminde yer edinmiş kadınlar da yer alıyor.

Maltepe'de beş katlı binada çıkan yangında yatalak eşinin başından 'Her şeyi göze aldım' diyerek ayrılmayan Mahinur Tunca ile Tarsus'ta geçirdiği kalp krizi sonrası, daha önceden televizyonda gördüğü kalp masajı ve suni teneffüs ile eşini hayata bağlayan Tülay Yazlık da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlanacak.

Geçirdiği kalp krizi sonrası eşini hayata bağlayan Tülay Yazlık

İçeriğin Devamı Aşağıda

Beyşehir'de babasının vasiyeti sonrası yatağa bağımlı, işitme ve görme engelli 81 yaşındaki kimsesizin 13 yıldır gönüllü bakımını gerçekleştiren Leyla Ildırlı, yine Beyşehir'de 14 yıl önce evlat edindiği bebeğin, spastik engelli çıkmasına rağmen bir an olsun yanından ayrılmayan Türkan Harmankaya ile Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde ayakkabı boyayarak 2 çocuğunu okutan 60 yaşındaki Sevim Koçak da resepsiyonda yer alacak.

14 yıl önce evlat edindiği bebeğin, spastik engelli çıkmasına rağmen bir an olsun yanından ayrılmayan Türkan Harmankaya

Ayakkabı boyayarak 2 çocuğunu okutan 60 yaşındaki Sevim Koçak

Rüyasındaki camiyi inşa eden kadın

Eskişehir'de yaşayan ve rüyasında gördüğü caminin yapımına başlayan, Türkiye'nin ilk kadın cami dernek başkanı Aynur Eken, Bursa'da 112 Acil Servis ekibinde ambulans şoförlüğü yapan Hülya Durmaz, Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu olan Semin Öztürk, İstanbul-Hong Kong seferini yapan uçakta nefessiz kalan bir bebeğe ilk müdahaleyi gerçekleştirerek hayata döndüren kabin memuru Sinem Aydemir de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanacak.

Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu Semin Öztürk

İçeriğin Devamı Aşağıda

Özel davetliler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt gezileri sırasında tanıştığı nineler de yer alacak. 

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
113
65
17
14
8
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Değişiiik

Evet kendisini protesto etmek için arkasını dönen kadınlara '' biz onların ne istediğini biliyoruz ama terbiyemiz müsade etmiyor'' diyen Erdoğan. Bakanları... Devamını Gör

Tolga Eser

kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmiceksin nerde dedi.dediyse harbiden facia bir cumhurbaşkanımız var.

Soykan Saatman

Sadece reklam... Bir "Adam" kadınların varlığına saygı duyduğunu düşünüyorsa, yönetiminde olduğu ülkede intihar, tecavüz ya da işkence gibi yollardan ölen ka... Devamını Gör

Vertenyan

İyi gibi bir uygulama, bu arada altta biri "muhtar eşleri mi?" diyerek kendince bir dezenformasyon yapmaya çalışmış itibar göstermeyelim