Görüş Bildir
Haberler
Elon Musk'ın Bitcoin Kumarı İşe Yaradı

Elon Musk'ın Bitcoin Kumarı İşe Yaradı

ABD'li girişimci Elon Musk'ın kurucusu olduğu elektrikli otomobil firması TeslaBitcoin yatırımı sayesinde 2020'deki toplam kârının üzerine çıkma yolunda ilerliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Independent Türkçe'nin aktardığına göre Wedbush yatırım şirketinden teknoloji analisti Dan Ives, 21 Şubat itibarıyla Tesla'nın Bitcoin yatırımının geldiği son noktayı şöyle değerlendirdi:

Hesaplamalarımıza göre son bir ayda Tesla yaklaşık 1 milyar dolar kâr elde etti... Şirket Bitcoin yatırımları üzerinden, 2020'de sattığı elektrikli araçlardan kazandığından daha fazla gelir elde etme yolunda ilerliyor.

Tesla'nın 8 Şubat'ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) açıklamasında şirketin ocakta 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı belirtilmiş, yakında bu kripto parayla ödeme kabul edilebileceği ifade edilmişti.

Şirketin açıklamasıyla Bitcoin'in değeri yüzde 14 artarak yeni bir rekor kırıp 43 bin doların üstüne çıkmıştı.

Ayrıca Tesla'nın yatırım politikalarının 'dijital varlıklar dahil alternatif rezerv varlıklarına yatırım yapılmasına izin verecek şekilde güncellediği' de belirtilmişti.

Cuma günü kripto paranın piyasa değeri yeni bir rekor kırarak 1 trilyon dolara çıkmıştı.

Tesla'nın hisseleriyse sene başından bu yana yüzde 11 arttı.

Tesla'nın hisseleriyse sene başından bu yana yüzde 11 arttı.

Ives, Musk'ın Bitcoin yatırımlarının 'küçük bir şov' olduğunu ama yine de 'iyi bir başlangıç yatırımına dönüştüğünü' belirterek 'diğer kamu şirketlerinin de 12 ila 18 aylık süreçte bu trende katılabileceğini' yazdı.

Analist 'Kripto para piyasasını denetlemeye ilişkin uygulamalar değişmediği sürece kamu şirketlerinin yaklaşık yüzde 5'inin bu yola gireceğini tahmin ediyoruz' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
14
10
5
4
4
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Deniz Gülşen

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini ka... Devamını Gör

excalibur1

Milletin sazanlığını kullandı. İlk dogecoinde denedi. Sonra riski daha düşük bitcoinde denedi. Biliyordu kendi alınca milletinde peşinden gideceğini. Talep a... Devamını Gör

Aykızı

En çok Türkiye de varmış... valla bir gün adamlar bi çekcek paraları, bizimkiler eline bakacak gibime geliyor.. evet gaza çok güzel getiriyorlar insanları am... Devamını Gör