Ekonomi ve Finans Konusunda Gündemi Takip Etmek İsteyenler İçin Twitter'da Takip Edebileceğiniz İsimler

-

Ekonomi ve finans son ayların hatta son bir yılın en çok konuşulan ve üzerine yazılıp çizilen alanları arasında yer alıyor. Swap, resesyon, enflasyon nasıl hesaplanır derken pek çok terime millet olarak aşinayız artık. Kendini güncel tutmak isteyen, nelerin olup bittiğini öğrenmek isteyenler için Twitter'da takip edebileceğiniz en iyi isimleri sizler için derledik.

1. Prof. Özgür Demirtaş

Prof. Dr. Özgür Demirtaş şu anda Sabancı Üniversitesi'nde ekonomi dersleri vermektedir. 2010'da Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10-Milyon’u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterilmiştir. Twitter adresi için tıklayın.

2. Dr. Mahfi Eğilmez

Altınbaş Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Dünya Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası guvernör vekilliği ve guvernörlüğünde bulunmuştur. 18 kitap yayınlamıştır.Twitter adresi için tıklayın.

Web sitesi adresi için tıklayın.

3. Uğur Gürses

Uğur Gürses, ekonomi ve finans sektörüyle ilgilenenlerin Hürriyet gazetesinde takip ettiği önemli ekonomi yazarlarından biridir.
Twitter adresi için tıklayın.

4. Atilla Yeşilada

Atilla Yeşilada yurt dışında çeşitli üniversitelerde ders vermiştir. 2010 yılında Türkiye'ye geri dönmüştür. 2011 yılına kadar Global Menkul Değerler, Eczacıbaşı Menkul Değerler ve Ege yatırımı olmak üzere çeşitli kurumlarda genel müdür olarak çalışmıştır.

Hormonlu Büyüme Yılları ve Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi adlı iki kitabı olan Atilla Yeşilada, yıllardır çeşitli internet sitelerinde de yazılar yazmaktadır.Twitter adresi için tıklayın.

5. Murat Muratoğlu

Sözcü Gazetesi'nde ekonomi ile ilgili köşe yazıları yazmaktadır.Twitter adresi için tıklayın.

6. İbrahim Turhan

İbrahim Mustafa Turhan, Türk ekonomist ve akademisyen. Borsa İstanbul eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü'dür. 2008-2011 yılları arasında da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
Twitter adresi için tıklayın.

7. Emin Çapa

Lisansüstü eğitimini AB üzerine ve doktora eğitimini de ekonomi üzerine yapmıştır. Uzun yıllar CNN Türk'te görev almıştır. Şu anda Halk TV'de yayınlarına devam etmektedir.
Twitter adresi için tıklayın.

8. Prof. Dr. Veysel Ulusoy

Üniversitelerde dersler veren Ulusoy üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü'nde bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı bursu ile lisans eğitimini ODTU’de yapmış, yüksek lisans ve doktora eğitimi icin ABD'ye gitmiştir. 

Twitter adresi için tıklayın.

Web sitesi adresi için tıklayın.

9. Dr. Baki Demirel

Doç. Dr. olarak Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde dersler vermektedir.
Twitter adresi için tıklayın.

10. Gökhan Uskuay

Sözcü Gazetesi'nde ekonomi üzerine yazılar yazmaktadır. Özel şirketlerde yatırım stratejisti olarak çalışmıştır.Twitter adresi için tıklayın.

Bonus: Ümit Akçay

Ümit Akçay Berlin School of Economics and Law'da profesör olarak görev yapıyor ve güncel ekonomik gelişmeleri yorumluyor. Twitter adresi için tıklayın.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir