Görüş Bildir
Haberler
Eğlenmeye Doyamayacağınız Dünyadaki En Popüler 13 Eğlence Merkezi

Eğlenmeye Doyamayacağınız Dünyadaki En Popüler 13 Eğlence Merkezi

İnsanın büyüse de bıkmayacağı tek şey eğlenmek galiba. Bu sefer hazırladığımız içerik, eğlenmeye doyamayacağınız, bir gün tekrar gidebilmek için fırsat kollayacağınız 13 eğlence merkezi.

1. Walt Disney World - Florida (ABD)

İçerisinde 3 tane tema parkı, 2 tane su parkı ve Disney Hollywood Studious'u bulunduran Walt Disney World 110 km'li alana kurulmuş ve Disneyland Paris'in tam 4 katı. Kendi başına bir köy kadar büyük olan Walt Disney World'ün hepsini gezmek bir rivayete göre 4 gün sürüyormuş.

2. Port Aventura - Barcelona (İspanya)

Barselona'ya 1 saat uzaklıkta bulunan Port Aventura 6 tema parkından oluşuyor. En çok ilgi çeken oyuncak olan Shambhala Avrupa'nın yüksek Roller Coaster'ı.

3. Logoland - Billund (Danimarka)

3. Logoland - Billund (Danimarka)

8 tane Park ve 16 Discovery Centre'la birçok ülkede olan Legoland, ilk olarak Danimarka'da açıldı. Oyuncaklardan, oturduğunuz sandalyeye kadar her şey legodan yapılmış olan bu parkların İstanbul versiyonu Discovery Centre olarak 2015'te açıldı.

4. Disneyland - Paris (Fransa)

4. Disneyland - Paris (Fransa)

Euro Disneyland olarak da adlandırılan Disneyland Paris 1 tema parkı ve 1 stüdyo parkı olarak 2 bölümden oluşuyor. Paris şehir merkezine 32 km uzaklıkta olan parka isterseniz trenle de ulaşabilirsiniz. Parkın kapanışındaki gösteri görmeden dönülmemesi gerekenler arasında.

5. Europa-Park - Rust (Almanya)

5. Europa-Park - Rust (Almanya)

Almanya'nın en büyük Avrupa'nınsa Disneyland'dan sonra gelen en popüler parkı Europa-Park, 16 tema parkından oluşuyor. Her tema parkıysa adını Avrupa'daki bir ülkeden almış (Almanya, İtalya, Fransa, İsviçre, Yunanistan, İngiltere, Rusya, Hollanda, İskandinavya, Avusturya, İspanya, Portekiz, İzlanda, Lüksemburg, İrlanda ve Büyülü Orman) .

6. Prater - Viyana (Avusturya)

6. Prater - Viyana (Avusturya)

Dünya'nın ilk dönme dolabına ev sahipliği yapan Prater, Viyana'nın dışındaki fuar bölgesinde bulunan bir lunapark. İçinde Madame Tussauds Müzesini de bulunduran Prater'e giderseniz, dönme dolaba binip Viyana'yı tepeden izleyebilirsiniz. Hatta isterseniz kiraladığınız bir vagonda akşam yemeğinizi bile yiyebilirsiniz.

7. Liseberg - Gothenburg (İsveç)

7. Liseberg - Gothenburg (İsveç)

İskandinavya bölgesinin en büyük eğlence parkı olan Liseberg her yıl yaklaşık 3 milyon ziyaretçi alıyor. İçinde birden fazla Roller Coaster oyuncağı olan Liseberg, bunlarla birden fazla ödül almış.

8. Gardaland - Verona (İtalya)

8. Gardaland - Verona (İtalya)

İtalya'nın en büyük eğlence parkı Gardaland, etrafındaki ülkelerden de çok fazla ziyaretçi alıyor. 32 tane oyuncağın olduğu Gardaland, show alanlarıyla da dikkat çekiyor.

9. Tivoli Bahçeleri - Kopenhag (Danimarka)

9. Tivoli Bahçeleri - Kopenhag (Danimarka)

Avrupa'nın en çok ziyaret edilen 4. eğlence parkı olan Tivoli Bahçeleri Danimarka'da bulunuyor. İçinde konser alanları, performans sahneler, oyun parkı ve binlerce ağacın bulunduğu park, Kopenhag'ın mutlaka gezilmesi gereken yerleri arasında.

10. Park Astérix - Plailly (Fransa)

10. Park Astérix - Plailly (Fransa)

Paris'e 1 saat uzaklıktaki Plailly şehrinde kurulan Parc Astérix, Fransızların meşhur karakterleri 'Asteriks ve Oburiks'in parkı. Konsept olarak karakterlerin hayatını alan parkda eğlenceli oyuncaklar ve güzel vakit geçirebileceğiniz show alanları var.

11. Efteling - Kaatsheuvel (Hollanda)

11. Efteling - Kaatsheuvel (Hollanda)

Grimm Kardeşlerin yazdığı masallarda dolaşıyormuş hissi veren bu park hem büyüklerim hem de küçükleri masallar alemine götürüyor. Oyuncaklara binmek, eğlenmek için mutlaka gidilmesi gereken bir yer.

12. Universal Studios - Florida (ABD)

12. Universal Studios - Florida (ABD)
www.gezecegiz.com

Eğlence Merkezi, tema parkı diyince akla gelen ilk yerlerden biri olan Universal Studios, insanın gidince kendinden geçirecek hale getiriyor. Efsane oyuncaklar, çeşitli temalarda düzenlenmiş alanları 7'den 70'e herkesi etkiliyor. Sulu oyunların çok fazla olduğu bu parka gidecekseniz mutlaka yanınızda yedek giysilerde götürün.

13. Vialand - İstanbul (Türkiye)

13. Vialand - İstanbul (Türkiye)

Avrupa'nın en iyi 10 tema parkı arasında yer alan Vialand 2013 yılında İstanbul'da açıldı. Çocuklar için sihirli bir dünya büyükler içinse adrenalin dolu bir gün için ideal yerlerden biri olan Vialand, oyuncaklarıyla da oldukça iddialı.