Eğitim Sistemine İlginç Bir Eleştiri: İnsanın Maymuna Karşı Savaşı

 > 
6.4bPAYLAŞIM

Belçika’nın Radio 1 kanalı tarafından eğitim sistemini eleştiren bir video olay yarattı.

1 Eylül’de başlayan okul sezonu için özel bir yayın dizisi hazırlığı yapan Belçikalı radyo kanalı Radio 1; kalemler, çantalar ve diğer okul gereçleri için başlatılan reklam bombardımanına inat, ülkenin eğitim sistemini sorgulayan bir kampanya başlattı.

Kampanyanın reklam filmi için hazırlanan düzenekte katılımcılardan dar, uzun ve şeffaf bir boru içerisine yerleştirilen bir yer fıstığını çıkarmaları isteniyor. Masayı ya da boruyu hareket ettirme şansı olmayan katılımcılar tam başarısızlıklarını kabul edip çekilmeyi düşündüklerinde ise kendilerine bir maymunun aynı düzenekle nasıl başa çıktığını gösteren bir video izlettiriliyor. Şaşkına dönen kullanıcılar hemen arkalarındaki küçük masada yer alan şişeyi fark ettiklerinde ise suyun kaldırma gücü gibi temel bir bilginin neden o ana kadar akıllarına gelmediği düşüncesi ile baş başa kalıyor.

Radio 1, kampanyası ile tüm çevreleri tartışmaya katılmaya çağırıyor. Kanal yayın dizisiyle, “okulda gerçekten doğru şeyleri mi öğreniyoruz?” sorusunun yanıtını arıyor.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir