Görüş Bildir
Haberler
Doktor Sevenleri Buraya Alalım! Doya Doya İzleyeceğiniz Birbirinden Başarılı Hastane Temalı Diziler

Doktor Sevenleri Buraya Alalım! Doya Doya İzleyeceğiniz Birbirinden Başarılı Hastane Temalı Diziler

Almila
27.03.2021 - 09:00

Herkes en az 1 tane hastane temalı dizi izlemiştir... 

Not: Dizilerin açıklamaları beyazperde.com'dan alınmıştır. 

Kaynak: https://www.ranker.com/list/best-tv-s...
İçeriğin Devamı Aşağıda

45. Nurses

45. Nurses

IMDb: 5.6

Nurses, hastaneye yeni atanan beş hemşirenin hikayesini konu ediyor. Totonto St. Mary Hastanesi'ne atanana beş hemşire, mesleklerini yapmaya çalışırken türlü zorluklarla karşı karşıya kalır. Hemşireler bir yandan hastaların hayatlarının kurtarmaya çalışırken, bir yandan da özel hayatlarında karşılarına çıkan sorunların üstesinden gelmeye çalışır. Hemşireler kendilerini başkalarının hayatlarını kurtarmaya adarken, sorunların nasıl üstesinden geleceklerini de öğrenmeye başlar.

44. After MASH

44. After MASH

IMDb: 5.6

Kore Savaşı bitmiştir ve üç arkadaş olan doktorlar kendilerini bu sefer bir gazi hastanesinde bulur.

43. Carol's Second Act

43. Carol's Second Act

IMDb: 5.7

Patricia Heaton bu kez, çocukları büyüdükten ve öğretmenlikten emekliye ayrıldıktan sonra, doktor olmaya karar veren bir kadının hikayesi ile sitcom ekranına dönüyor.

42. Holby City

42. Holby City

IMDb: 5.8

Kendilerini çeşitli nedenlerle Holby City General Hospital'ın kalp ünitesi servislerinde bulan doktorların, hemşirelerin ve hastaların mesleki ve kişisel günlük yaşamları...

41. Casualty

41. Casualty

IMDb: 6.0

Holby City Hastanesi'nin günün her dakikası yoğun olan kaza ve acil servisine sık sık gelen insanların günlük yaşamları.

İçeriğin Devamı Aşağıda

40. Hawthorne

40. Hawthorne

IMDb: 6.1

Christina Hawthorne, Virginia, Richmond'daki Richmond Trinity Hastanesi'nde bekar bir anne ve baş hemşire olarak hayatı ve hastanenin işleriyle ilgileniyor.

39. Doogie Howser, M.D.

39. Doogie Howser, M.D.

IMDb: 6.5

Üstün zekası sayesinde, çocuk yaşta doktor olan Doggie Howser ve fırlama arkadaşı Vinnie Delpino'nun maceraları.. Doktor da olsa, çocuk çocuktur..

38. The Mob Doctor

38. The Mob Doctor

IMDb: 6.5

Ekranın en sevilen türlerinden biri olan medikal dramalara, bir yenisi daha ekleniyor. Başrolde bir hastane, bir doktor, hastalar ve bu kez diğer medikal dramalar farklı olarak bir de mafya var. 

Güney köklerinden ayrılmasına izin vermeyen aile bağları yüzünden, mesleği ile mafya arasında kalan genç bir kadın doktorun hikayesi. Kardeşinin kumar borcunu ödemek için, mafya ile anlaşma yapan Dr. Grace, mafya adına kaçak doktorluk yapmaya başlar.

Bu iki dünya arasında oldukça zorlanan Grace, gündüz sıradan hastalarına yardım ederken, gece mafyanın pis işlerini halletmek zorundadır.

37. General Hospital

37. General Hospital

IMDb: 6.5

Bir aile ve arkadaş grubu, içinde oldukça yoğun bir hastanesi, lüks bir oteli, bir restoranı ve tehlikeli suçluların uğrak mekanı olan New York Port Charles'ta yaşamlarını değiştiren olaylar yaşarlar.

36. City of Angels

36. City of Angels

IMDb: 6.6

Los Angeles'ta geçen bir medikal drama dizisi...

İçeriğin Devamı Aşağıda

35. Private Practice

35. Private Practice

IMDb: 6.7

Grey's Anatomy'nin işinde bir numara olan ama ilişkilerini sürdüremeyen jinekolog Addison'ı, Seattle Grace Hastanesi'nden ve kentten ayrıldıktan sonra California'da izlemeye devam ediyoruz. Santa Monica bölgesinde tıp fakültesinden arkadaşları ile yeniden buluşan Addison, burada kurdukları Oceanside Wellness Center'da jinekoloji bölümünde göreve başlar. 

Fakat Addison'ın hastane değiştirmiş olması çevresinde gene enteresan doktorlar ve sağlıkçılar olmadığı anlamına gelmez. Tek gecelik ilişkilerin adamı, alternatif tıp doktoru Pete Wilder, terapist Dr. Violet Turner Addison'ın çözmesi gereken yeni karakterler... İşlerinin ehli doktorların pratiğe en çok ihtiyaç duydukları alan ise, özel yaşamları...

34. Chicago Hope

34. Chicago Hope

IMDb: 6.8

Chicago'da bulunan büyük bir hastanede çalışan doktorların yaşamı...

33. Heartbeat

33. Heartbeat

IMDb: 6.8

Başrollerinde Melissa George ve Dave Annable'ın bulunduğu Heartbreaker, Dr. Alex Panttiere isimli karakterin, kalp cerrahisi alanındaki birkaç kadın doktordan biri oluşunun ve yaşadıklarının hikayesini anlatacak. Alex Panttiere karakteri için, Dr. Kathy Magliato'nun gerçek hayat hikayesinden esinlenildi.

32. Strong Medicine

32. Strong Medicine

IMDb: 6.8

Güçlü kadın doktorlar, Rittenhouse Kadın Kliniği'nde yalnızca kadın hastaları tedavi ediyor, kadın merkezli meseleleri ele alıyor ve dünyayı erkek egemen bir toplumda daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyor.

31. Diagnosis: Murder

31. Diagnosis: Murder

IMDb: 6.8

Dr. Mark Sloan, bir cinayet dedektifi olan oğlu Steve'in yardımıyla başını gizemleri ve suçları çözme konusunda ustalık sahibidir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

30. Three Rivers

30. Three Rivers

IMDb: 6.9

Three Rivers, Pittsburgh'un önde gelen bir nakil hastanesi olan Three Rivers'daki organ bağışçılarının, doktorların ve organ alıcılarının yaşamlarını konu alıyor

29. Dr. Kildare

29. Dr. Kildare

IMDb: 7.0

Genç bir doktor stajyer ile onun cerrah olan akıl hocası arasındaki dramatik ilişki...

28. Body of Proof

28. Body of Proof

IMDb: 7.1

Çok tanınmış ve başarılı bir beyin cerrahı olan Dr. Megan Hunt'ın bu alandaki kariyeri, geçirdiği bir trafik kazası sebebiyle sona erer. Meslek hayatına adli tıp uzmanı olarak devam eden Hunt, kendini kaza ya da cinayet sonucu ölen kişilerin ölüm sebepleri çözmeye adar. Megan Hunt bir süre sonra işine kendisini o kadar kaptırır ki, güçlü sezgileri ile zekasını birleştirince yetkilerinin dışına taşarak olayları çözmeye başlar. Tabii bu durum yöneticilerin hiç hoşuna gitmemektedir.

27. Mercy

27. Mercy

IMDb: 7.1

Mercy Hastanesi'nde çalışan üç hemşire hem hastalar ve hem de kişisel konularla ilgilenir.

26. Medical Top Team

26. Medical Top Team

IMDb: 7.1

Birbirinden yetenekli doktorlar hastasının sağlıklı olması için ellerinden geleni yaparlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

25. The Doctors

25. The Doctors

IMDb: 7.3

Dr. Matt Powers, Madison kasabasındaki Hope Memorial Hastanesi'nin baş hekimidir. Personel ve hastaları ile yaşanan olaylarla ilgilenmektedir.

24. The Night Shift

24. The Night Shift

IMDb: 7.4

Aslen ordu mensubu bir grup doktorun San Antonio Hastanesi'nin gece vardiyasında çalışmaya başlamaları ile yaşanan heyecanlı ve yer yer komik olayların anlatıldığı medikal drama..

23. Doctor Stranger

23. Doctor Stranger

IMDb: 7.4

Park Hoon ve babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Park Hoon Kuzey Kore'de, zaten ünlü bir doktor olan babası tarafından doktor olmak üzere eğilir ve bir cerrah olur.

22. Chicago Med

22. Chicago Med

IMDb: 7.5

Chicago PD ve Chicago Fire'ın kardeş dizisi olan Chicago Med, adı üzerinde bir medikal drama dizisi. Başrollerinde Oliver Platt, S. Epatha Merkerson, Laurie Holden, Nick Gehlfuss ve Yaya Dacosta gibi isimlerin bulunduğu Chicago Med, kentin en yoğun çalışan hastanelerinden birinde geçecek hikayeleri anlatıyor.

21. Saving Hope

21. Saving Hope

IMDb: 7.5

Toronto'da bir hastanede geçen dizide, yeni doğan yoğun bakım uzmanı olan Alex Reid ile cerrahi bölüm şefi Charlie Harris nişanlıdır. Geçirdiği bir kazanın ardından komaya giren cerrahın durumu hiç iyi değildir. Hastaneye Charlie'nin yerine gelen yeni doktor ve ekibin geri kalanı, Charlie için umutları yeşertmeye çalışırken, hastanedeki günlük tempoya da ayak uydurmak zorundadırlar. Charlie ise ölüm ile yaşam arasında gidip gelirken hastane koridorlarını boş bırakmaz..

İçeriğin Devamı Aşağıda

20. Emily Owens M.D.

20. Emily Owens M.D.

IMDb: 7.5

Tıp fakültesinden yeni mezun olan Emily Owens, okul günlerinin geride kaldığını düşünerek rahat bir nefes alırken, yeni çalışmaya başladığı Denver Memorial Hastanesi'ndeki günlerin liseden farksız olduğunu anlar. Lisedeyken hiç sevmediği Cassandra ve Emily'nin hep çok hoşlandığı Will de aynı hastanede çalışmaktadır. Hastalar, işteki arkadaşlar, aile, özel hayat derken Emily kendini tam bir kaosun içinde bulur...

19. Grey's Anatomy

19. Grey's Anatomy

IMDb: 7.6

Seattle Grace Hastanesi’nde yeni bir gün, yeni bir sabah, yeni ameliyatlar, kurtarılması gereken hayatlar, düşler ve umutlar... 

Farklı tıp fakültelerini yeni bitirmiş 5 stajyer doktor adayı Meredith, Cristina, Izzie, Alex ve George zorlu bir eleme sınavını geçerek, prestijli bir eğitim hastanesi olarak ün salan Seattle Grace’in cerrahi departmanında stajyerlik programına kabul edilmiştir. Önlerindeki bir sene boyunca, cerrahi bölümünün en başarılı doktorlarından olan Uzman Dr. Bailey'in gözetiminde, doktorluğun her yönünü yaşayan stajyerler hastanenin karmaşasının yanında aşk ilişkilerinde de yeni heyecanlar ve bocalamalarla tanışacaklar...

18. Nip/Tuck

18. Nip/Tuck

IMDb: 7.6

Tüm zamanların en cesur medikal dramalarından biri olan Nip/Tuck, birbirlerinden siyah ile beyaz kadar farklı olan, üniversite arkadaşları Dr. Sean McNamara ve Christian Troy'un hem özel hem de iş hayatlarını seyirciyle paylaşırken, işlettikleri klinikte yaşananları ekrana getiriyor.

17. Code Blue

17. Code Blue

IMDb: 7.6

'Helikopter doktorları', sahada en kısa sürede tıbbi bakım sağlamak için hastalara helikopterle sevk eden bir sağlık ekibidir. Ekibe dört genç hekim atanır ve hiç yaşamadıkları durumlarla ilgilenirler.

16. ER

16. ER
www.cbsdrama.tv

IMDb: 7.7

Yıllardan 1994, Chicago’daki County General Hastanesi’nin acil servisi her gün olduğu gibi travma vakaları ile boğuşuyor. John Carter, Dr. Mark Greene, Dr. Susan Lewis, Dr. Doug Ross ve Carol Hathaway ile yola çıkan ER’ın hastane koridorlarını 15 yıldır onlarca doktor aşındırdı. Televizyon tarihinin en uzun süreli hastane dizilerinden olan ER, her bölümünde doktorların iç dünyasını, insancıl öykülerini ve ilişkilerini beyaz ekrana taşıdı. Dizinin son sezonu, hayranlarına güzel bir sürpriz yaparak eski ekibi yeniden bir araya topladığı bir final ile veda etti...

İçeriğin Devamı Aşağıda

15. The Resident

15. The Resident

IMDb: 7.7

Gerçekten dahi olan bir doktor, ilk gün boyunca idealistik genç bir doktora rehberlik eder. Hastanede olan biten iyi aynı zamanda kötü şeyleri de ona gösterir. Hayatlar kurtarılabilir ya da ölümler olabilir; ancak beklentilerin yıkılacağı kesindir. 

Senaristliğini  Amy Holden Jones, Hayley Schore ve Roshan Sethi'nin yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda Matt Czuchry, Bruce Greenwood, Emily VanCamp, Manish Dayal, ve Shaunette Wilson yer alıyor.

14. Nurse Jackie

14. Nurse Jackie

IMDb: 7.7

Uyuşturucu bağımlısı bir hemşire, New York City'de bulunan bir hastanedeki çılgın işinin talepleri ve kişisel olayları arasında bir denge kurmakta zorlanır.

13. Childrens Hospital

13. Childrens Hospital

IMDb: 7.8

Childrens Hospital dizisi, aktör/komedyen olan Rob Corddy tarafından yaratılan ve başrolünü oynadığı, tıp dizilerinin parodisini yapan bir komedi dizisi...

12. St. Elsewhere

12. St. Elsewhere

IMDb: 7.9

Kaba ve eski bir mizacı olan St. Eligius Hastanesi'nde çalışan personellerin yaşadıkları...

11. Transplant

11. Transplant

IMDb: 7.9

Kanada'ya gelmek için memleketi Suriye'den kaçan bir acil servis doktoru, acil tıp dünyasında kariyerine devam etmek için sayısız engeli aşmalıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

10. Golden Time

10. Golden Time

IMDb: 8.0

Ciddi bir yaralanmadan sonra kişinin hayatını kurtarmak için gerekli olan 1 saat, acil servis doktorların 'altın zaman' dediği saattir...

9. New Amsterdam

9. New Amsterdam

IMDb: 8.1

New Amsterdam dizisi hastane draması temalı bir dizidir ve Eric Manheimer'ın Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital isimli kitabından esinlenilmiştir. Dizide ABD'nin en eski kamu hastanelerinden birinde çalışan ve hastalarına en iyi koşullarda bakmak için elinden geleni yapan Dr. Max Goodwin ele alınıyor.

8. Code Black

8. Code Black

IMDb: 8.1

Ülkenin en yoğun çalışan Acil Servis birimlerinden birindeki kaos halindeki hasta-doktor hikayelerini anlatan Code Black, Ryan McGarry'nin ödüllü hastane belgeselinden ilham alınarak geliştirildi. McGarry'nin yapımcılar arasında da bulunduğu dizinin kadrosunda Marcia Gay Harden, Bonnie Somerville, Raza Jaffrey, Luis Guzman gibi isimler yer alıyor.

7. The Good Doctor

7. The Good Doctor

IMDb: 8.2

Shaun Murphy, otizm ve savant sendromu olan genç bir cerrahttır. Prestijli bir hastanenin cerrahi birimine katılmak için, sessiz, sakin bir ülkeye taşınır. Dünyada yalnız olan ve çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan Shaun, iş arkadaşlarının kendisinden şüphelenmemeleri için onlara değişik tıbbı hediyeler verir. 

Shaun Murphy'nin hastanedeki hayatını konu alan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Richard Schiff, Hill Harper, Nicholas Gonzales, Chuku Modu ve Irene Keng yer alıyor.

6. Scrubs

6. Scrubs

IMDb: 8.3

Onlar Sacred Heart Hastanesi’ne stajyer olarak başladı, asistanlık ve şef doktorluk derken yıllar birbirini kovaladı. 2001'den itibaren televizyon ekranlarını renklendiren hastane komedisi Scrubs’ta, Jon Dorian’ın (Zach Braff) nam-ı diğer J.D.'nin gözünden hastane koridorlarına yaşanabilecek en komik olayları seyrettik.Artık Donald Faison doktor olan Christopher Turk (Donald Faison), Elliot Reid (Neil Flynn) ve hemşire Carla (Judy Reyes) ile dostluğu, sırdaşlığı ve tabii ki kadın-erkek ilişkilerini en eğlenceli örnekler üzerinden izledik. Kendilerine has karakterleri Dr. Bob Kelso (Ken Jenkins) ve Dr. Perry Cox (John C. McGinley) doktorlara kök söktürürdüler ve pek çok medikal drama ve komedi arasından bu iki türü harmanlayarak sıyrılmayı başaran Scrubs, en keyifli hastane dizilerinden biri olarak televizyon tarihindeki yerini aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. M*A*S*H

5. M*A*S*H

IMDb: 8.4

Kore Savaşı sırasında bir ordu hastanesinde çalışan personeller, içinde bulundukları durumun üstesinden şakalar yaparak gelmeye çalışıyor.

4. The Knick

4. The Knick

IMDb: 8.5

Antibiyotiğin henüz keşfedilmediği ve ölüm oranlarının yüksek olduğu 1900’lerde geçen dizi, New York'taki Knickerbocker Hastanesi'nde yaşananları konu ediyor.

3. Garth Marenghi's Darkplace

3. Garth Marenghi's Darkplace

IMDb: 8.5

Bu parodi, kötü prodüksiyon, korkunç diyaloglar ve komik şiddet içeren, 80'lerin ortasında çıkmış bir diziyi konu alıyor. Dizi, Cehennem kapılarının üzerinde bulunan Romford'daki bir hastanede geçiyor.

2. Lenox Hill

2. Lenox Hill

IMDb: 8.7

New York City'deki ünlü Lenox Hill Hastanesinde çalışan dört doktorun - iki beyin cerrahı, bir acil servis doktoru ve bir doğum ve jinokoloji baş asistanının - hayatlarına yakından bir bakış.

1. House

1. House

IMDb: 8.7

O, biraz gıcık... Fazlasıyla huysuz ve aksi. Ayrıca bencilliğe övünen bir ağrı kesici bağımlısı. Ama işinin ehli bir doktor, tanı koymayı ustası, hatta bir deha. O, Gregory House. 

Sağ bacağındaki aksaklık nedeniyle, koltuk değneği kullanması bile karizmasını zedelemiyor, bilakis puanını artırıyor. 

Çok zeki, çözemeyeceği hasta vakası hemen hemen yok gibi. Ama bir yandan hastaları iyi ederken, diğer yandan ekibinde beraber çalıştığı uzman doktorların psikolojilerini allak bullak etmekten de hiç çekinmiyor. Öyle ki onların özel hayatlarına karışacak kadar da küstah. Ama sayılı gönül ilişkisinde de çuvallamaktan öteye geçemiyor. 

Gregory House medikal drama tarihinin gelmiş geçmiş en imrenilen karakteri olma unvanını kimselere kaptırmıyor...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?