AKP'de Koalisyon Görüşmelerini Yürütecek İsimler Belli Oldu

 > -

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon çalışmaları kapsamında, AK Parti bünyesinde kurulan CHP ve MHP komisyonlarının üyeleriyle bir araya geldi. 

İhlas Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, CHP ve MHP ile koalisyon çalışmalarını yürütmek üzere oluşturduğu heyetteki isimlerle bugün Başbakanlık Resmi Konutu'nda iki ayrı toplantı gerçekleştirdi.

Toplantılarda koalisyonlarla ilgili kurulan komisyon üyelerinin yürütülen çalışmaların ardından hazırlanan raporları Başbakan Davutoğlu'na sunduğu vurgulandı.

Toplantıların ilkinde CHP ile görüşecek komisyon üyelerini toplayan Davutoğlu'nun, beyanname, vaatler ve görüşmelerde takip edilecek metot hakkında görüş alışverişinde bulunduğu bildirildi. Ayrıca CHP ve MHP'nin seçim beyannamelerinin, tüzük ve programlarının incelendiği, AK Parti ile örtüşen ve ayrışan hususların ayrı ayrı tespit edildiği belirtildi.

CHP ve MHP Heyetinde Yer Alacak İsimler

CHP ile ilgili toplantıya katılan ve heyette yer alması beklenen komisyon üyeleri;

MHP heyetinde ise;

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız

 • Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 

 • Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, 

 • AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, 

 • AK Parti Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal, 

 • Amasya Milletvekili Naci Bostancı, 

 • Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, 

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 

 • AK Parti Ankara Milletvekilleri Vedat Bilgin, 

 • Ertan Aydın yer aldı.

Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan ve AK Parti Genel Başkan Danışmanı Ali Sarıkaya'nın her iki toplantıya da katıldığı görüldü.

'Teşkilatımız yeni bir seçime de hazırdır'

Koalisyon toplantısı sonrası AK Gençlik Kolları'nın iftar yemeğinde konuşan Başbakan Davutoğlu, Türkiye'yi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi. Davutoğlu, 'Tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse AK Parti teşkilatı yeni bir seçime de hazırdır' dedi.

Davutoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

"Biz bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Biz burada diyoruz ki 'Milli iradeye saygılı olacağız ve bu milli iradenin gereğini yapacağız' ama bu bütün çabaları gösterdikten sonra tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse, işte gençlerle birlikte, gençlik kollarıyla birlikte AK Parti teşkilatı dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır."

İHA ve AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAmasyaAnkaraAydınBaşbakanBaşbakan YardımcısıCumhuriyet Halk PartisiHüseyin ÇelikKayseriMalatyaMilliyetçi Hareket PartisiNuman KurtulmuşÖmer ÇelikTaner YıldızTrabzon
Görüş Bildir