Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Darbe Girişimi Sonrası Çıkan Olaylarda Yaşanan Kayıplar Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor

4.6bPAYLAŞIM

Dün akşamki darbe girişimi sırasında bir çok kayıp yaşadık. Henüz yaşanan olayları dahi sindiremezken medyaya kaybettiğimiz insanların bilgileri düşmeye başladı.

1. Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Mustafa Varank'ın ağabeyi hayatını kaybedenler arasında.

Varank'ın ağabeyinin öldüğü haberi Yalçın Akdoğan tarafından Twitter hesabı aracılığıyla ''Sevgili dostum Mustafa Varank'ın darbeci alçakların şehit ettiği abisine de yüce Allah'tan rahmet diliyorum'' sözleriyle duyruldu.

2. İkiz polislerin hayatını kaybetmesi Adana'yı yasa boğdu.

Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırılarda hayatını kaybeden ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un, aslen Adanalı oldukları öğrenildi.

Biri baba olmayı bekleyen diğeri ise yeni evli olduğu belirtilen ikiz kardeşlerin abileri Mustafa Oruç'un da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda uzman çavuş olduğu belirtildi. Haberi alan Adana'daki ailenin polislere sarıldıkları ve çocuklarının acısıyla fenalaştıkları öğrenildi.

3. Kayıplardan Ömer Can Açıkgöz henüz bir hukuk öğrencisiymiş.

Rıfak Hisarcıklıoğlu'nun açıklaması ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi hukuk öğrencisi Ömer Can Açıkgöz'ün, dün akşamki darbe girişimi sırasındaki sivil kayıplarımızdan biri olduğu belirtildi.

4. Yeni Şafak gazetesi çalışanı Mustafa Cambaz, Çengelköy'de askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

Darbe girişimini protesto etmek için sokağa çıkan Mustafa Cambaz'ın ölüm haberi, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül tarafından verildi.

5. Yıllardır AKP'nin reklam çalışmalarını yapan Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu, Boğaziçi Köprüsü'nde kurşunların hedefi oldu.

Aslen Çorumlu olan Erol Kolçak ve oğlu Abdullah'ın Boğaziçi köprüsündeki olaylarda orada olduğu ve askerler tarafından kurşunlandığı dile getirildi. Bütün yakınlarını büyük bir yasa sürükleyen bu kayıp dün akşamın en sarsıcı haberlerinden biriydi.

6. Askeri lojmandaki camide görev yapan imam Mustafa Yaman saldırılar sırasında hayatını kaybetti.

Darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne yapılan bombalı saldırıda, askeri lojmanlardaki mescitte görev yapan imam Yaman hayatını kaybetti.  

Askeri lojmanlardaki camide imamlık yapan Yaman'ın evli ve iki çocuk babası olduğu verilen bilgiler arasında.

7. Darbe girişimi için sokağa çıkan insanlara "Fenerbahçe şampiyon mu oldu?" diye sorunca bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Dün akşam Kocaeli'nin Gebze İlçesinde darbe girişimini protesto etmek için kalabalıkla birlikte sokağa çıkan 22 yaşındaki Ramazan Okçuoğlu ve kalabalığa "Fenerbahçe şampiyon mu oldu" diye soran 26 yaşındaki Metin Erdoğan arasında tartışma yaşandı.

Tartışma büyüyünce elindeki bıçakla Metin Erdoğan'ı kalbinden ve bacağından bıçaklayan Ramazan Okçuoğlu olay yerinden hemen kaçtı. Metin Erdoğan'ın kaldırıldığı hastanede ölümünün kesinleşmesinden sonra hakkında tutuklama emri çıkarılan Ramazan Okçuoğlu, yakalanıp tutuklanarak cezaevine gönderildi.

8. Kahramanmaraşlı Özel Harekat Polisi Niyazi Ergüven

Polis memuru Niyazi Ergüven bir ay önce Sur'daki olaylarda yaralanıp bir ay kadar izin aldıktan sonra, bayram tatilinde ertesi göreve dönmüştü. Niyazi Ergüven, Ankara'daki çatışmalarda hayatını kaybetti.

9. Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan bombalı saldırıda, Sivaslı 47 yaşındaki dördüncü sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin’in de hayatını kaybeden isimler arasında olduğu öğrenildi. Haberi Cihan Haber Ajansı duyururken, evli olan Münir Murat Ertekin'in 13 yaşında Furkan ve 20 yaşında Rumeyse adlı iki çocuğu olduğu öğrenildi.

10. Hukuk öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki Yasin Naci Ağaroğlu'nun, Genelkurmay Başkanlığı önünde askeri helikopterlerden açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

11. Haydarpasa Medresesi Haydar Vakfı Başkanı Erkan Pala

Erkan Pala, Dün gece istanbul, Saraçahne'de bulunan İBB önünde çıkan olaylarda, darbe teşebbüsüne katılan askerler tarafından göğsünden vurularak hayatını kaybetti.

12. Tankın önüne siper olan kepçe operatörü Yalçın Aran

İstanbul’da askeri darbe girişiminde sokaklara inen, tankın önüne siper olan Yalçın Aran'ın vurularak öldürüldüğü bildirildi. Aran (36), İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nde kepçe operatörü olarak görev yapmaktaydı. 

Kepçesiyle tankın önüne siper olan operatörün, darbeye teşebbüs eden askerlerin uzun namlulu silahlarıyla vurulduğu ifade edildi.

13. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden görevli polis memuru Nedip Cengiz Eker

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris ilçesinde kalmış olduğu otelden ayrılmasından bir süre sonra darbe teşebbüsünde bulunan askerlerin saldırısında polis memuru Nedip Cengiz Eker hayatını kaybetti.

Aslen Aydınlı olan polis memurunun ailesinin Muğla'da yaşadığı belirtildi.

14. Trafik polisi olan Kemal Tosun, helikopterden açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

İstanbul'da trafik polisi olarak görev yapan Kemal Tosun, Boğaziçi Köprüsü'nde helikopterden açılan ateş sırasında hayatını kaybetti.

15. İki ay önce göreve başlayan komiser Zeynep Sağır, Ankara Gölbaşı saldırısında hayatını kaybedenlerden.

İki çocuk annesi olduğu belirtilen komiserin, eşinin de emekli polis olduğu öğrenildi. Baba evinin bulduğu sokağa acı haberin gelmesinden sonra Türk bayrakları asıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görüş Bildir