Cumhurbaşkanı Erdoğan: '16-19 Mayıs Arası Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak'

 > 
587PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Biz Bize Yeteriz kampanyasında yaklaşık 2 milyar tl toplandığını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

"AK Parti, MHP, CHP ve diğer belediyelerde Vefa Sosyal Destek Yardımı'na örnek bir dayanışma sergilediler. Bizbize Yeteriz Kampanyamızda yaklaşık 2 milyar lirayı bulmuştur. Ramazan ayı sonu itibarıyla bitecek kampanyamıza bağışlarınızın sürmesini bekliyoruz."

4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Erdoğan yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının devam edeceğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Çarşamba günü aynı saatlerde 0-15 yaş grubu çocuklarımız, Cuma günü 15-20 yaş grubu aynı imkanlardan faydalanacaktır. Bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda da sürdürmeyi planlıyoruz. 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 18-19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırınt, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde

  • Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız.

  • Tamamen eski günlere geri dönmüyor, salgın şartlarında hayatımızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

  • Başakşehir Hastanemizin açılışını Japonya Başbakanı Abe ile 21 Mayıs’ta yapacağız.

  • Noterlerde normal çalışma düzenine geçilecek.

  • Emeklilerin maaş ödemesi 15 Mayıs'tan itibaren bayrama kadar tamamlanacak. 

  • 9 ilimiz için daha giriş-çıkış yasağını kaldırıyoruz. Bu iller Diyarbakır, Adana, Mardin, Trabzon, Ordu, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Tekirdağ, Denizli.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir