Görüş Bildir

etiket Çocuklarına 'Recep Tayyip' İsmini Koyan Erdoğan Ailesi Mahkeme Kararıyla İsmi Değiştirdi

Anasayfa > Gündem

Altı yıl önce dünyaya gelen oğullarına Recep Tayyip adını veren Maraşlı Erdoğan ailesi, isim değişikliğine giderek mahkeme kararıyla çocuklarının adını Aras yaptı.

Ayşe-Hüseyin Erdoğan çifti, 2015 yılında dünyaya gelen ve adını Recep Tayyip verdikleri 6 yaşındaki oğullarının ismini mahkeme kararıyla Aras Erdoğan olarak değiştirdi. www.ilan.gov.tr’ye konulan karar, 10 Aralık 2021 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde de resmi ilan olarak yayınlandı. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ikamet eden Erdoğan çiftinin, İstanbul 23. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtıkları “Ad Düzeltilmesi” davası 6 Aralık 2021’de sonuçlandı. Buna göre, Erdoğan çiftinin 21 Aralık 2015’te dünyaya gelen Recep Tayyip adını verdikleri oğullarının ismi değiştirilerek, nüfusa Aras Erdoğan olarak kaydedildi.

Çankırılı vatandaş da oğlunun ismini değiştirmek istediğini söylemişti...

Çankırılı vatandaş da oğlunun ismini değiştirmek istediğini söylemişti...

Geçtiğimiz aylarda da Çankırı’ya ziyarette bulunan CHP heyetine bir vatandaş, “Oğluma ‘Recep Tayyip’ adını koymuştum. O zaman AK Partiliydim. Şimdi pişmanım. Oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar, ‘Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz’ diyorlar. Oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum” şeklinde serzenişte bulunmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
476
188
68
49
31
15
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ortalık karışık

aptal herifler siz yapmasanız bile çocucğunuz bunu yapıcaktı ileride mal bunlar ya mal

ig selinsyalcin

bu yoruma imzamı atarım:)

vOLCano

faydasını görmemişler demek ki :D

Ahpte Pateh

Hayatı kurtuldu çocuğun.