Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

62PAYLAŞIM

1. ABD: Türkiye Başika'dan Çekilmeli

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Başika kasabasında bulunan Türk askerlerinin 'bir an önce' bölgeden çekilmesi gerektiğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Türkiye Suriyeli Sığınmacıya 10 bin TL Tazminat Ödeyecek

Anayasa Mahkemesi, Suriyeli sığınmacılar için emsal teşkil edecek bir karara imza attı. Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeliler açısından bir ilk yaşandı. Türkiye, tutulduğu koşulların kötülüğü nedeniyle, bir Suriyeli sığınmacıya 10 bin TL tazminat ödeyecek.

Haberin Tamamı İçin:

3. Putin: ‘Türkiye'yle İlişkilerin Onarılması Konusunda Umut Görmüyorum’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel yıl sonu basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Uçağımızı düşürdükten sonra Türkiye, NATO'nun arkasına saklandı. Türkiye'nin uçağımızı düşürmesini dostça bir adım olarak değil düşmanca bir adım olarak değerlendiriyoruz. Mevcut yönetimle anlaşmaya varmak zor olacak gibi görünüyor. İlişkilerin onarılması konusunda umut görmüyorum" dedi. Putin, Türk Akımı'nın akıbetiyle ilgili ise "bize bağlı değil. Brüksel Türkiye için garantör olursa proje de gerçekleşir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

4. CHP, 17 Aralık'ın 'Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü' İlan Edilmesi İçin Teklif Verdi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 17 Aralık tarihinin 'Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü' ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

Haberin Tamamı İçin:

5. 'Dizi Setlerinde 6 Aylık Bebeğin Biberonuna Uykusu Gelmesin Diye Kahve Konuyor'

Oyuncular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul , dizi setlerindeki yaşanan ağır çalışma koşullarından bahsederek, yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. “6 aylık bebeğin saatlerce karda, uykusu gelmesin diye gerekirse biberonun içine kahve konarak sınırları zorlanması sadece bir örnek” diyen Cumbul, “Bizler işverenimizin dediği saatte, yerde ve şekilde çalışan insanlar olarak nasıl işçi değil de serbest çalışan olarak görülüyoruz?” diye sordu.

Haberin Tamamı İçin:

6. Erdoğan: 'Açtığınız Hendeklerde Yok Olacaksınız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sarin gazının hammaddesinin Türkiye'den Suriye’deki IŞİD kampına verildiğini iddia eden CHP milletvekili Eren Erdem’e tepki gösterdi ve "Bu nasıl ihanettir? Kendi partisinden niye ses çıkmıyor?  Bu şahsı partide barındıranlara yazıklar olsun" dedi. HDP'yi de sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Açtığınız barikatlarda, hendeklerde yok olacaksınız" ifadelerini kullandı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Haberin Tamamı İçin:

7. Soma Davasında Konuşan Madenci: 'Ödünç Parayla Duruşmaya Geldim, Şikâyetten Vazgeçiyorum'

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 46 sanıklı davanın bugünkü duruşmasında mağdur olarak dinlenen Cüneyt Sualp'in, "İki yıldır işsizim. İki çocuğuma bakıyorum. Ödünç para alıp buraya, duruşmaya geldim. O yüzden şikâyetçi olmaktan vazgeçiyorum" sözleri damga vurdu. Sözleriyle salonda üzüntü yaşatan Sualp ifadesinde ayrıca, bant durduğu için bir madencinin vardiya amiri tarafından dövüldüğünü gözleriyle gördüğünü de anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

8. DİSK Raporu ve TÜİK Verilerine Göre 5 Başlıkta Çocuk İşçi Ayıbımız

DİSK/Genel-İş Araştırma Dairesi’nin hazırladığı Çocuk İşçiler Raporu’na göre, 2006-2012 arasında hem çalışıp hep okuyan çocuk işçi sayısı yüzde 63,6 oranında arttı. Rapora göre, çocuk işçilerin toplam çocuk nüfus içerisindeki oranı yüzde 5,9.

Haberin Tamamı İçin:

9. ABD'li Yönetmen Michael Moore'dan 'Hepimiz Müslümanız' Protestosu

'Hasta', 'Kapitalizm Bir Aşk Hikayesi', 'Benim Cici Silahım ve 'Fahrenheit 9/11' gibi politik belgesellerin yönetmeni Michael Moore, New York’taki Trump Tower'ın önünde üstünde 'Hepimiz müslümanız' yazılı bir pankartla eylem yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

10. 16 Maddeyle FED'in Faiz Kararı Dünyaya Nasıl Yansıdı, Türkiye Bu Karardan Nasıl Etkilenecek?

ABD Merkez Bankası FED, tüm dünyada büyük bir merakla beklenen faiz kararını açıkladı. 

10 yıl sonra ilk kez faiz arttırımına giden FED, %0 - 0,25 aralığındaki politika faizlerini %0,25'e yükseltmişti. Fed’in piyasaların beklentisi doğrultusunda faiz artışını "0.25 puan" ile sınırlı tutarak "kademeli" adım atması, normalleşmeye "yumuşak geçiş" olarak nitelendiriliyor.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir