Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
19PAYLAŞIM

1. ABD'den Türkiye'ye 70 Milyon Dolarlık 'Akıllı Bomba'

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye 70 milyon dolarlık 'akıllı bomba' paketinin satılmasını onayladı. Amerikan Kongresi 15 gün içinde satışı iptal yönünde bir karar almazsa 1000 'akıllı bomba' Türkiye'ye ulaştırılacak.

Haberin Tamamı İçin:

2. Boksör Sinan Şamil Sam'ı Kaybettik...

'Boğazın Boğası' lâkaplı Dünya eski Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sam henüz 41 yaşındaydı...

Haberin Tamamı İçin:

3. Türkiye'nin En Büyük Bakır Madeni Çayeli Bakır İşletmeleri’nde 320 İşçi Grevde

Rize’nin Çayeli İlçesi Madenli Beldesi’nde bulunan ve Türkiye'nin en büyük bakır madeni olan Çayeli Bakır İşletmeleri’nde 320 işçi greve başladı.

Çayeli Bakır İşletmeleri ile Türk Maden İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işverenin sıfır zam önerisinin kabul edilmemesi üzerine grev kararı alınmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Uruguay’ın Eski Devlet Başkanı Jose Mujica İstanbul'da

CHP'nin daveti üzerine Türkiye'ye gelen Uruguay eski devlet başkanı Jose Mujica'nın İstanbul programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi Anneleri ve işçilerle buluşma var. Mujica, İstanbul'daki 5 yıldızlı ultra lüks otellerde değil Taksim'de 3 yıldızlı mütevazı bir otelde konaklıyor. Makam aracı ise 1973 Vosvos ve şoförlüğünü CHP'li Ağbaba yapıyor. Kitabının tanıtım toplantısında konuşan Mujica, "Parayı çok sevenlerin sanayi ve ticaretle ilgilenmesini ve bunun vergisini ödemeleri gerektiğini düşünüyorum. Siyaset para biriktirmek için değildir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

5. TRT'nin Bir Aylık Özel Yayın Konuğu Tablosu: AKP 37; CHP, MHP ve HDP 0

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun HDP'li üyesi Ersin Öngel, Twitter hesabından paylaştığı tweet'te, TRT'nin özel yayınlarındaki konukların son 1 aylık partilere göre dağılımını şöyle açıkladı:

  • AKP: 37 konuk/aday (Top. süre: 1501 dk/25 saat) 

  • CHP: 0

  • HDP: 0

  • MHP: 0

Haberin Tamamı İçin:

6. Erdoğan Saray'ın Balkonundan Halkı Selamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın balkonuna ilk kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çıktı. Erdoğan 1 km uzunluğundaki bayrağın taşındığı ''Cumhuriyet Yürüyüşü''ne katılanları selamladı, balkondan ''birlik beraberlik'' vurgusu yaptı. 

Ayrıca bakınız:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Halkı Selamladı, Sosyal Medyada Mizah Patladı

Haberin Tamamı İçin:

7. Bayramda Tatil Yapmak Yerine Okulunu Boyayan Fedakâr Öğretmen

Van'ın Gürpınar ilçesindeki bir okula yeni atanan öğretmen Yusuf Açar, 5 günlük 29 Ekim tatilinde izin kullanmak yerine okulun tadilatını yapıyor.

Haberin Tamamı İçin:

8. Esad Konusunda Yine Anlaşamadılar

Suriye'deki iç savaşa çözüm için 17 ülke bugün Viyana'da toplandı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD, Rusya ve İran'ın 'Esad'ın akıbeti konusunda analaşamadıklarını' açıkladı. Ortak açıklamada ise ülke çapında ateşkes için çalışma kararı yer aldı. Ülkeler 2 hafta içinde yeniden bir araya gelecek.

Haberin Tamamı İçin:

9. 'Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri' Sahiplerini Buldu

"2015 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri"nin sahipleri açıklandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "2015 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri"nin, sinema alanında Münir Özkul'a, müzikte Orhan Gencebay'a, edebiyatta Rasim Özdenören'e, sosyal bilimler ve tarih alanında Mehmet Genç'e, geleneksel sanatlarda Hüseyin Kutlu'ya, Kültür ve Sanat Vefa Ödülü'nün de merhum mütefekkir Cemil Meriç'e verilmesini uygun gördüğü bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

10. Kayyum Dünya Gündeminde

Guardian gazetesinde Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayınlarının kesilmesiyle ilgili haberde seçim öncesinde Türkiye'de medyanın, ağır baskılarla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir